1 1
Tomigolf6

golf 6 farbanje kvaka

Recommended Posts

Poštovanje svima.

Ako mi itko može reći za najbolju soluciju farbanja kvaka na golfu 6 bez da se vade kvake? Znaći tvornički su plastične crne i pofarbao bi ih u bijelo.

Hvala unaprijed :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a znam ali treba mi netko sa iskustvom reci dali treba nekakvim premazom prije pospricat ili dovoljan je samo sprej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces da na ista lici triba skinit kvake, a onda mozes speom ali je punoo bolje da se napravi 2k bojom tj da se radi spricom na kompresor, jer na crnu kvaku prvo ide plastik primer pa spric kit ili prajmer za boju, zatim baza i lak, s tim da spric kit treba brusit. Sad ti vidi mozes li to sve napravit na autu a da ne saseres sta okolo kvake kao vrata ili staklo

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu je prekomplicirano, ako ne želi skidat a vidim da ne onda neka uzme 1k u sprej od DC jer vidim da imaju u bijeloj boji i opali po ručkama i eto, barem će biti u bijeloj boji ako ništa drugo i taj sprej mu je 2 u 1 pa ne treba komplicirat sa temeljnom mada po meni ništa bez skidanja ručki i sijaset 2k slojeva, da se na kraju lakira ali svatko bira instrument na kojem zna svirat. :)

DupliColor za plastiku bijela sjajna 400 ml, art. 378096_(https://www.motipdupli.com/hr/proizvodi/dupli-color/auto-program/tuning/ipg-1019/tm-1019.html#orderinfo)

Potraži u Tokiću, već sam poznat tamo koliko sam sprejeva potrošio al bome i napravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje su crne ako se ne napravi kako treba.

obavezno ih treba skinuti sa auta jer sa unutarnjih

strana će ostati neofarbane i ljuštit ce se sa vremenom od rubova.

 

Ako ces da na ista lici triba skinit kvake, a onda mozes speom ali je punoo bolje da se napravi 2k bojom tj da se radi spricom na kompresor, jer na crnu kvaku prvo ide plastik primer pa spric kit ili prajmer za boju, zatim baza i lak, s tim da spric kit treba brusit. Sad ti vidi mozes li to sve napravit na autu a da ne saseres sta okolo kvake kao vrata ili staklo

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

ako imaju strukturu onda filler, ako nemaju onda bijeli plastic primer

pa baza lak ili akril

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bolje da ništa ne dira i ne petlja sa sprejem da ne ispadne još gore nego kako je sada ali sve ovisi o njemu što želi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da ništa ne radi jer ce izgledati katastrofa

pod kvakama su gumene brtve koje ce također pošpricati

rubovi između neće biti ofarbani

a unutarnja strana ce biti hrapava i poluofarbana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se zeza kad sam napisa sprejem,bojio sam sve i svasta,al kvake na vratima da nekom padne na pamet bojit bez skidanja?? Nisam to do sad cuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, sve se to podrazumjeva ali znaš da drugi na to ne misle pa idu lakšom linijom, bez rastavljanja i sprejem a to je sve onak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se zeza kad sam napisa sprejem,bojio sam sve i svasta,al kvake na vratima da nekom padne na pamet bojit bez skidanja?? Nisam to do sad cuo

nije prvi svako toliko netko pita da ih se ofarba na autu

ja to ne radim niti mi se radi tako.

branik još daj daj ušpricati fleku bez skidanja

iako niti to nije posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje svima.

 

Ako mi itko može reći za najbolju soluciju farbanja kvaka na golfu 6 bez da se vade kvake? Znaći tvornički su plastične crne i pofarbao bi ih u bijelo.

 

Hvala unaprijed :)

Pa ništa obložiš tj zaštitiš boju tj lim od vrata sa krep trakom vodobrusni papir izbrudis kvake kad se osuše uzmeš prajmer tj temelj za plastiku nekih 40 kn pa ofarbaš kvake i kad se osuši boja možeš nanjet bezbojni lak a i ne moraš

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima na savjetima...bez ljutnje ali nisam htio ikog uvrijedit..samo sam pitao dali ima itko iskustva s time i kako ispadne na kraju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti mogu to napraviti vrhunski...

Skinem ti kvake u jutro i poslije podne montiramo gore, treba obavezno otić u mešaonu autolakova da ti napravi deci baze, nikakvi sprejevi ne dolaze u obzir....

Bijele boje imaš oko 20 vrsta, boja treba po broju koji ti je na štoki ili ispod haube....

I procedura ko što je gore sink.as djelomično opisao....

Odmastit plastičnu skinutu kvaku obrusut ju primjer sa 400, pa plastik prajmer, pa filer, njega sa 1000, pa baza po broju auta i na kraju bezbojni lak, to sve treba zapeči i staviti na auto....

Baza deci ti je oko 50kn ostalo sve ja imam....

Cijena bude simbolična, 2h rada max...

Javi se u inbox...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1