1 1
tibertov

Isključenje start stop sustava

Recommended Posts

ako se smijem prikljucit, koje su prednosti i nedostaci start/stop sustava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li moguće isključiti start stop sistem na golfu 7? Poludit ću s tim...

 

Nađi nekog tko ima SuperVAG Diagnostic Tools.

 

 

ili VCDS

 

Edited by Roby ZD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu ne vidim nikakve prednosti, osim što umara vozača...barem mene to nervira.

 

Ovo isključene, vidim da ostaje na kontrolnoj ploči znak prekrižen...ni to mi se ne sviđa :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno kako VW nije složio prekidač kao neke druge marke za gašenje - paljenje start stopa.....

Isključiš jednim potezom i gotovo.....

Uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije slozio ?

 

Ima ti prekidač.. ali lijepo VCDS, VCP isključi se start stop i to je to

 

meni je cca pol godine isključeno i nikad problema..

 

evo kak izgleda kad je iskljuceno

 

Edited by zvonexp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put kad se upali auto treba ponovno iskljucit. Netko tko to gasi svaki put zeli mogucnost i trajnog gasenja.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o tom ja pričam, kod drugih marki tipa BMW ili Honda, nema toga, iskopčaš na prekidaču i mir. Ne pali se automatski kod paljenja vozila, dok to sam ne napraviš ''ručno''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pričaš gluposti.. imam bmw 118d 2009 i 530 2015 pa oba dva moraš svaki put kad pališ ugasit start stop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o tom ja pričam, kod drugih marki tipa BMW ili Honda, nema toga, iskopčaš na prekidaču i mir. Ne pali se automatski kod paljenja vozila, dok to sam ne napraviš ''ručno''.

 

 

Full netocno za BMW. Svaki put treba rucno iskljuciti, nema permanentni Off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super za tebe, imam i ja doma dva bmw-a, 525xd i X3 isto tako i hondu. I na svima isti start stop. Jednom isključeno i mir bozji.

 

Ali sad smo već o off top.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodne prednosti su ušteda goriva kad staneš na semaforu ... barem za one vozače koji auto ubace u ler dok čekaju ...

 

Ušteda postoji al uštedu taman potrosis kad nakon nekog vrimena triba minjat četkice alternatora, a najbolja stvar u svemu je da nakon 5-6 zaustavljanja i paljenja gašenja sustav prestaje radit jer skuzi da je akumulator malo ispražnjen pa ga onda ne pali ...

po mom mišljenju glupa stvar ...ako se vec oce stedit na kilometrima bolje bi bilo da ulazu u struju ...

 

gledo sam nekaj na tv misli mda je bio nekakav renol i testirali oni jel moze vise prec sa start stop ili bez i kao dobili su 3 km ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za 5-6 puta pa da ne radi ne stoji odnosno mozda je tako tebi s tvojim aku. Meni je na A3 benzincu radio koliko god puta sam stao u toku voznje a kad se vuces po gradu i semaforima, to je puno puta. To je samo eco glupost da smanje co2 i to je sva mudrost, nema neke ustede.

Ja ga gasim cim upalim auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto na Fiat 500 benzincu gasi svaki put, dok sad na 7-ici disel ne. Isključivat svaki put kad pališ auto je pain in the ass.

Hebo ih eko norme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodne prednosti su ušteda goriva kad staneš na semaforu ... barem za one vozače koji auto ubace u ler dok čekaju ...

 

Ušteda postoji al uštedu taman potrosis kad nakon nekog vrimena triba minjat četkice alternatora, a najbolja stvar u svemu je da nakon 5-6 zaustavljanja i paljenja gašenja sustav prestaje radit jer skuzi da je akumulator malo ispražnjen pa ga onda ne pali ...

 

po mom mišljenju glupa stvar ...ako se vec oce stedit na kilometrima bolje bi bilo da ulazu u struju ...

 

gledo sam nekaj na tv misli mda je bio nekakav renol i testirali oni jel moze vise prec sa start stop ili bez i kao dobili su 3 km ...

Nema uštede, nego ispadne skuplje

krače traje akomulator koji je za sustav start stop skuplji

alternator se više troši

povećani su startovi motora, sa time i njegovo trošenje

jer više ga troši start nego radni sati

dugoročna ušteda je eto ta da malo manje zagadi okoliš

a to sve košta više nego da je cijelo vrijeme radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vcds i iskljuci se trajno. A sto se tice znaka na tabli isto svijetli i kad ga isljucis na gumb ili dok nisu postignuti uvjeti za start/stop tipa vezan pojas, zagrijan motor, klima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se može po novome preko vcds i na golfu 6 to isključiti trajno?

Ne moze ja sam probavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

čitao sam pred godinu,godinui pol da nejde.. mislio sam da ima neka caka po novome..

 

šteta iako sam naviko da ga gasim kad upalim auto ali ipak..volio bih ga trajno ugasiti

Edited by rapajic.st

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina prednost S/S sustava mi je bila kod unosa auta jer mi je uštedio oko 1000€ davanja na CO2 :-) 139grama verzija bez S/S i 125 odnosno 127grama za verziju sa S/S i 7 sjedala.
Uglavnom je upaljen cijelo vrijeme jer kod nas ima svega par semafora na kojima se nekad mora čekati i do minute, pa se auto fino ugasi.
U većim gradovima sa puno kreni stani vožnje i sa puno semafora ga ugasim jer samo nervira to gašenje i paljenje svakih pol minute.

Edited by Petar_Kc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mojim saznanjima i iskustvima, S/S sustav je nista drugo nego "naredba sa vrha" inžinjerima: Napravite nešto da se smanji emisija CO2,ne zanima nas kako,niti kakve ce nus pojave po samo vozilo biti,samo da nas raznorazne svjetske EKO institucije,udruge i pokreti manje smaraju. I onda tu nastupaju PR manažderi strašne auto industrije koji to proguraju kao nesto revolucionarno. Uglavnom,za nase ceste i ljude - smeta,ne sluzi nicemu,a o posljedicama neadekvatnog korištenja/funkcioniranja cut cemo u skoroj buducnosti od kolega koji imaju ili ce tek kupit auto koje to ima zadnjih par godina. Ja sam ih podosta TRAJNO iskljucio,vecinom na zahtjev vlasnika,dobra je i opcija "obrnute logike" ili pamcenja zadnjeg stanja. Sve u svemu, OFF!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1