7 7
CreedIV

Sve o motornim uljima...

Recommended Posts

Ja sipam Castrol vec 6 godina i nikad nikakvih problem sa njim,ja sam prezadovoljan sa njim, nikada mi nije uzeo kap ulja motor a ove godine sam presao 8000km na Castrolu Magnatec i mogu reci sve preporuke za ulje.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je tocno razlika izmedu "obicnog" Castrola i tog Magneteca ? Dodatni aditivi ili nesto trece ?
Gledam,Magnetec nema 505.01 specifikaciju za PD motore ili se varam ?

Edited by vw_dokii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako obicnog, mislis na Edge valjda. Po meni minimalne ali prije bih rekao isti klinac samo drugo pakiranje jer ovi iz Castrola su maheri po pitanju etiketa i mijenjanju naziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luka, ti trosis Aral, kako ti se pokazao?

Ja san zadovoljan. Minimalna potrošnja između dvi izmjena, cca 2dcl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti uzme toliko,ja koliko uspem toliko i izvucem. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam bio zagrijan za Aral ali nikako se odluciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti uzme toliko,ja koliko uspem toliko i izvucem. :mellow:

Pa stari auto haha..to je po meni zanemariva potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene nije nista mladji 2000 godina,ali ne uzima ulje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni kapi?

Opet kažem, po meni je to zanemariva potrošnja, s obzirom koliko hladnih startova imam. A uostalom, to je nikakav trošak, ravnih 0kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni kap ni ja nisam mogao vjerovati kada sam ga kupio ali eto uvjerio sam se poslije 6 godina,uvjek je ulje na istoj skali na sipci,a i napisem na naljepnici koliko sam nasuo novog ulja,i kada ga uzvucem uvjek je ista kolicina,jer racunam da i u filteru ulja bude 2dcl i ovamo koliko izadje iz kartera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran ali mislim da malo potrosit mora svaki motor a potrosnja ovisi o stanju. Mozda je manja na kratkim relacijama ali na dugim sigurno gutne ali eto neka netko potvrdi ili negira tko se vise u motore razumije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran ali mislim da malo potrosit mora svaki motor a potrosnja ovisi o stanju. Mozda je manja na kratkim relacijama ali na dugim sigurno gutne ali eto neka netko potvrdi ili negira tko se vise u motore razumije.

Za moj 2.0 TDi PD je u manualu pisalo da je normalno da cugne 1L na 10.000 km i to motor sa jako malom kilometrazom,a di nece tipa preko 200-250 tkm povuci ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam i do Novog Sada i Slavonskog Broda ove godine i po gradu je bilo ali ove godine sam bas isao podalje i prelazio i do 400-500km u jednom pravcu i to po nekoliko puta u toku godine.I kada dodjem kuci kada se motor ohladi izvadim sipku od ulja,i ulje na istoj razini.Jer mjenjao sam ulje jos u Junu i znam koliko sam ga izvukao jer tada sam ga i mjenjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za moj 2.0 TDi PD je u manualu pisalo da je normalno da cugne 1L na 10.000 km i to motor sa jako malom kilometrazom,a di nece tipa preko 200-250 tkm povuci ulja.

moj je isto 2.0 tdi PD, 2004g. sa 313k km na satu, a cugne na 15k max 2 deci :)

 

12 godina sam bio na aralu, sad slucajno presao na Castrol, iz nikakvog bitnog razloga, nsiam stigao kupit aral ( zakazo dobavljač ) pa sam uzeo castrol koji ujedno i u ovlaštenom toče.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj je isto 2.0 tdi PD, 2004g. sa 313k km na satu, a cugne na 15k max 2 deci :)

 

12 godina sam bio na aralu, sad slucajno presao na Castrol, iz nikakvog bitnog razloga, nsiam stigao kupit aral ( zakazo dobavljač ) pa sam uzeo castrol koji ujedno i u ovlaštenom toče.

BKD kod motora ?

Ocigledno je invidualno,prosao sam dosta foruma oko tih 2.0 TDi i razlicita iskustva,nekima cugne pola litre do skoro litre,nekima manje itd. sad do cega je stvar,steta sto MK5 nema na displayu kao moderniji da ocita razinu ulja odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako obicnog, mislis na Edge valjda. Po meni minimalne ali prije bih rekao isti klinac samo drugo pakiranje jer ovi iz Castrola su maheri po pitanju etiketa i mijenjanju naziva.

Castrol Magnatec 5W40 vs Castrol EDGE 5W40 test oil - YouTube

 

Koja je tocno razlika izmedu "obicnog" Castrola i tog Magneteca ? Dodatni aditivi ili nesto trece ?

Gledam,Magnetec nema 505.01 specifikaciju za PD motore ili se varam ?

Sipaj Edge ali niti sa Magnatecom neceš pogriješiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovom videu sto si stavio Magnatec mi se cini mrvicu gusci sto mi se ne cino lose a vidio sam u ovlastenom da vise ne drze Edge 5W-40 nego Magnatec, barem je tako kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jučer bio u nabavci ulja i što se tiče Shell helix ultra 5w4o za vozila bez dpf i Ow3o C3 ulja uvoznik Orbico a kupio u Kipor stroj eto toliko...

Cijene fer...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ulje tociti u 2.0 tdi 170ks sa dpf-om 2007g

Ono koje zadovoljava ACEA C3 spec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si mi sve rekao :P

10w40 ili 5w40 trebam vise info ipak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7