7 7
CreedIV

Sve o motornim uljima...

Recommended Posts

Šta je najbolje sipati u Seat Ibizu 1.4 16v VW AFH motor?

5w30 ili 5w40?

Castrol Edge ili Magnatec?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam kupio auto nastavio sam sipati shell 5w30 505.01 sad bi probao castrol 5w40 za promjenu. Jeli to nekakav problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ove godine prelazim na Castrol Magnatec 5W-40 jer vidim da ga ovlašteni koristi. Po specifikacijama bi trebao biti nešto bolji od Castrol Edge 5W-40 Professional pa neka ga.

2018-01-1811.00.557hok7.jpg

2017-04-1209.49.114xk8j.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkad je Magantec bolji od Edge?

 

Ja hoću da probam Ravenol VPD 5w40. Pravljen samo za PD TDI motore. Da vidimo je li bolji od Edge 5w40.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kada ga ovlasteni koristi. :)

Mislim da smo nesto raspravljali oko Magnateca i Edge i da je Magnatec nesto bolji po specki tao da sto je tu cudno ako dolazi kao nasljednik pa mora biti nesto bolji.

 

Ja ne eksperimentiram sa uljima, Castrol od sada pa nadalje ili OEM VW ulje da je prihvatljivije, to je moj izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlasteni ga ima uvijek al ga nisu gurali jer je bio konkuretan cijeni castrola al su imali deal s castrolom pa se hebiga gledalo da se provuce sto vise castrola. Kad je jamstvo i mjenaj se npr motor... uvijek se uljevalo vw ulje u novi motor/polu motor.

 

Mislim da ima godina dana otkad je castrol u manjoj zastupljenosti.... a eto ni neznam kad sam ga zadnji put tocio na poslu... samo vw ll3 il specijal plus....

 

 

Ja sam na ll i meni je ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo bih i ja OEM Special Plus (G052 167) al hebiga Ivo preskupo mi je. Do prošlog servisa uzimao sam od ovlaštenog Castrol TXT 505.01 zato što ga imaju u rinfuzi i jeftinija su od Edge i Magnateca u njihovoj ponudi i savjetnik mi kaže da taj Castrol TXT uzimaju iz Koprivnica preko nekog lika i to mi se nekako nije svidjetlo jer nisam imao točan podatak od kuda je i kakvo je to ulje pa sam uzeo preko Anđelka Castrol Edge. Zašto da uzimam to ulje u servisu kada ga mogu u privatnom aranžmanu nabavit jeftinije a to isto ulje je u ovlaštrenom skuplje od ovog jeftinijeg Castrola TXT 505.01 pa zašto da uzimam onda.

Prošli put kada sam razgovarao sa savjetnikom nudio mi je VW Special Plus s velikim popustom ako me sjećanje služi i prvotni ceh je bio oko 700 kn pa je spustio na cca. 500 kn mislim, to je u telefonskom razgovoru bilo pa nemam točan podatak, znači samo da uzmem OEM ulje ali opet mi je bilo preskupo naspram Castrola u privatnoj nabavi. Računao sam da će Anđelko riješiti ovaj dio birokracije oko dozvola itd. da bi mogao VW OEM ulje prodavat sa nekom prihvatljivom maržom ali nije, tako da će opet past Castrol ali ovaj put Magnatec Pro 5W-40, osim ako cijena originala bude prihvatljivija pa mogu razmisliti i o toj opciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo bivše ulje koje sam uzimao preko ovlaštenog unazad nekoliko godina Castrol TXT 505.01 TopUp dolazi u rinfuzi 4,3L ali ne znam kakvo je koštalo me je 339,97 kn. To je bilo 03/2016. a prošle sam uzeo Castrol Edge 5W-40 u svom aranžmanu jer kod njih je Edge i Magnatec skuplji pa mi se ne isplati uzet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, baš sam ponovio upit u ovlašteni za ovo VW Special Plus (G052167M2) i litra košta 199,36mpc a sa rabatom 133,25mpc. Znači za 4L trebao bih iskeširat 666,25 kn što mi ne pada na pamet tako da će ga opet nabaviti u privatnom aranžmanu Castrol Edge Pro ili Magnatec Pro (5W-40). Još malo istražujem da vidim ima li kakvih razlika između ta dva ulja osim ovog YT uradka koji mi samo govori da je malo tečnije od Edge.

Castrol Magnatec 5W40 vs Castrol EDGE 5W40 test oil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Edge 5w40 nakon 6000km skroz pocrnilo i auto je postao bučniji.

U CG se i nema gdje nabaviti original Castrol, to je problem.

 

Za Special Plus mi se ne daje 18€ za litru i tu ko zna koje ulje stavljaju, pa ga badge-uju sa VW Special Plus. VW sigurno ne proizvodi ulja.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ne postaje bucniji motor nego osjeti se da malo slabije vuce auto pa kada zamjenem ulje onda je bas milina voziti auto,bas se osjeti razlika.

 

A ulja VW-a koja su i po 20 Eura/litar ja to ne bih nikad kupovao jer je skupo bas a i čisto sumnjam da je ista bolje od Castrola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje ili ne, malo mi je to puno jer svaki put imam popriličan ceh kad navartim u servis pa i sad za koji mjesec će biti spojka na redu. Evo kad sam bio prvi put u ovlaštenom Castrol Edge su mi stavili, koštao me je nešto preko 600 kn a da sam znao uzeo bih onda ovo "Special Plus" ali tada je to vjerojatno bilo još skuplje jer ovo mi je bila cijena sa rabatom koju mi je savjetnik nudio.

 

Ne znam tko kupuje to ulje jer malo upučeniji sigurno ga ne uzimaju a o onom Castrol TXT 505.01 TopUP ne mogu ništa iskoptat, vjerojatno je to neki njihov privatni dil s nekim pa zato daju rabat 45%. Po meni je boje spustiti cijenu i dati ljudima priliku da ga uzmu. Da je neki prihvatljiv iznos recimo 100 kn skuplje "Special Plus" od onog ulje kojeg možeš nabaviti u trgovini ja bih ga uzeo ali ovom i je malo previše kad u Tokiću 4L Castrol Edge 5W-40 s njihovim popustom košta 318 kn.

 

Odustao od Maganteca, malo sam proučavao i do daljnjeg ostajem na Castrol EDGE Turbo Diesel (5W-40) Titanium FST. Ne mijenjam dobro za lošije samo za bolje haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Odustao od Maganteca, malo sam proučavao i do daljnjeg ostajem na Castrol EDGE Turbo Diesel (5W-40) Titanium FST. Ne mijenjam dobro za lošije samo za bolje haha.

Ja ti kažem da je Edge bolji od Magnateca.

Da mogu da nabavim 100% original Castrol EDGE 5w40 Turbo Diesel ovamo u CG, samo bih njega i sipao, ne bih eksperimentisao.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sto bi se reklo najdraze kopirano ulje. Ja sam se malo informirao i vidio da je SEC Lubes Slovenski ovlasteni zastupnik za Castrol ulja i za Hrvatsku. Gledao sam bas danas u Tokicu deklaraciju i isti uvoznik naveden. Andjelko Castrol ulja narucuje isto od SEC Lubesa tako da ne vjerujem da mu zastupnk uvaljuje neke kopije ili da Tokic dila krivotvorinu po cijeloj Hrvatskoj i da se to procuje bila bi velika antireklama pa mislim da si to jedna ozbiljna tvrtka ne bi dozvolila, za ostale ne znam jer sam se za te dvije informirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Christian ti bi trebao ic manje u ovlasteni servis jer i sam vidis da su takve cijene... Da se npr preko online vw 4+ rezervirat paket koji ima i onda je ta cijena koja je na netu... i tu je poprilicna pusiona za ovl (treba se odrec dobrog rabata) :)

 

Ja sam na ll jer radim s njim...pa ga sebi uzmem po nabavnoj (nabavna cijena plus 10posto na to i tih 10posto ide firmi) cijeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš zato što kukam haha ... a čuj izleti ponekad oko nekih stvari ali generalno se s njima slažem dobro slažem i uvijek mi nađemo neki zajednički komporomis oko svega. Vjerjem da sam im ja još najbolja stranka, nikad se s njima ne svađam kao što to biva sa drugim strankama. :) Tko donese kavu, kekse, nešto za popit ili ostavi nešto za gablec kada se radi neki veći posao, mislim da je takvih jako malo.

Inače kod nas nema baš puno izbora, ujedno znam kako neki rade i ne bih hvala a pošto susjed radi u ovlaštenom mi se uvijek čujemo i privatno oko nekih stvari tako da se tu nema što prigovorit i dobro odradi posao. Eto, baš je savjetnik prije dva mjeseca imao frku sa strankom jer su dečki kao polomili dekor rukohvat na Passatu a stranka poludjela a pošto se mene sjetio i vidio da sam ih sve bojao nazvao me je i ja im jedan običan rukohvat kojeg su negdje iskopali u hipu gratis odradio a on presretan i kad god nešto zatrebam da se javim. Sada kada sam uspostavio dobre diplomatske odnose sa savjetnikom ti bi da odem haha.

Stavi on uvijek na akciju 4+ ali ovo nisam nikada koristio online VW4+ no ne znam za što sada da iskoristim jer neke veće stvari sam odradio a spojka koju planiram moram izvan ovlaštenog jer mi je isplativije uzet tako da za sada ništa, možda kasnije ili ga mogu upitati pa vidjeti što se može po tom pitanju. Dao si mi dobar savjet oko ulja, moram vidjet sa susjedom da li može neki popust iskoristiti ako on uzima Special Plus na sebe, ajd da samo probam neću ga stalno cimat. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ne muljaj ljude, priznaj da radis u fusu u ovlastenom...lakiranje felgi...auti...naknadna ugradnja tempomata itd.... to vrapci i na grani znaju :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas, kao neki vanjski suradnik jel haha. Ma to je slucajno tako ispalo a Passata su raskopali i tako je ostao preko vikenda pa sam imao vremena da rijesim rukohvat sto mi nije bio problem jer mi je ostalo nesto boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve nekako individualno, evo baš sam postavio upit na jednom Njemačkom forumu, javilo se 5-6 likova i skoro svaki drugačije preferira ali ukupno je bilo više korisnika Castrola. Mislim, ja znam da ću i dalje ostati na Castrolu kao i do sada ali zanimalo me što drugi koriste i iskustva sa navedenim ulje.

- Addinol (MV0539)
- Motul
- Liqui Moly HIGH TECH 5W-40
- Mannol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno Castrol, samo gledaj da je 100% original. Da nije fake iz Turske, Bugarske, Rumunije i sl.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7