7 7
CreedIV

Sve o motornim uljima...

Recommended Posts

Ako misliš da je tako ostavi ga ali ipak nekako sam mišljenja da naknadna ugradnja DPF filtera bez opcije da može odraditi regeneraciju nema smisla, pogotovo jer ni tvornički nije bio predviđen za taj motor a malo dima nikome ne škodi, pa zato i je dizel. :) Kako se on onda čisti iznutra jer ako je zaštopan onda ni ne može ostvariti onu normu koja mu se pripisuje ili?

Mene bi zanimalo zašto je ovlašteni prešao na Castrol Magnatec Pro OE iako je do pretprošle godine koristio Castrol Edge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

[quote post=918256" timestamp="1550481738" name="" userid="359169]

Mene bi zanimalo zašto je ovlašteni prešao na Castrol Magnatec Pro OE iako je do pretprošle godine koristio Castrol Edge.

 

 

Marketing. Identični su po specifikacijama i normama. Ali ipak se bolje prodaje kad piše Professional i kad piše da je samo za VW 502.00/505.01, dok Edge TD ispunjava uslove i za ostale marke automobila.

I mene je to bilo zainteresovalo.

 

Zanimljivo je da ovlašteni diler za VW/Audi/Seat kod nas u CG, prodaje i sipa samo VW OEM ulje, tj. Special Plus i LongLife III. Prodaju ih po nekim nenormalnim cijenama po litru. Nešto oko 20€ za Special Plus i oko 24€ za LongLife III.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u servisu je Special Plus 133 kn mpc sa rabatom ili 1/L 18 eura, dok je Castrol Magnatec 72 kn u Tokiću sa popustom i ako bi se išlo samo na 4L moglo bi se podnijet ako netko baš želi OEM ulje ali 5L bi bilo ipak previše. Nisam pitao koliko košta Magnatec u servisu pa ću vidjet i odvagnut, uglavnom opcija imam pa sad što prevagne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš knjigu vozila da pogledaš koju normu koristi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=918412" timestamp="1550771421" name="" userid="359169] Nemaš knjigu vozila da pogledaš koju normu koristi?
Ne
Pise na poklopcu 505.00 i kolko sam skuzio bio je natocen total prije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Golf 4 tdi agf 90ks
Total 5w-40 s 505.00 normom...jel to ok za takav motor?
Ok je, sipaj slobodno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj malo da oživimo temu. Šta mislite o Shell Helix HX7 Professional AV 5W-30?
505.01 je norma, malo je glupo jer je 5W-30. Možda bih ga probao, iako sam sa Ravenolom prezadovoljan. Orbico garantuje za kvalitet i originalnost, tako mislim da je ok, što se toga tiče.

Kako se rangira u odnosu na poznati Castrol?
shell_hx7_5w-30av_5l_1l_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege,dugo me nije bilo. :D

A što se tiče ulja,ja sam prošlu zamjenu ulio Ravenol VMP 5W30 u Mecku W204 CDI MB229.5 specifikacija ulja i mogu reći da sam primjetio tiši rad motora za 20%, jeste skuplji od Castrola ali mogu reći da vrijedi,pogledaj snimku ispod,mislim da je momak sve obajsnio.I sledeću izmjenu ulja ću sigurno opet kupiti Ravenol.

 

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje si kupio to RAVENOL ulje, MIRKA-MATIC d.o.o.? Jer ja ne znam ni za jednog ovlaštenog distributera u BiH pa zato sam malo skeptičan gdje ga kupiti. Jbg, dosta se danas ulja falsifikuju tako i RAVENOL sigurno...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav kolege,dugo me nije bilo. 
A što se tiče ulja,ja sam prošlu zamjenu ulio Ravenol VMP 5W30 u Mecku W204 CDI MB229.5 specifikacija ulja i mogu reći da sam primjetio tiši rad motora za 20%, jeste skuplji od Castrola ali mogu reći da vrijedi,pogledaj snimku ispod,mislim da je momak sve obajsnio.I sledeću izmjenu ulja ću sigurno opet kupiti Ravenol.
 
Nisi jedini koji ovo kaže.
Ja sam sipao VPD ranije, sad evo VMO.
Mislio sam možda da probam Shell, ali ne bih 5w30, već 5w40. Tako da i ja ostajem pri Ravenolu i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam razmišljao da možda pređem na RAVENOL samo kada bih znao gdje se može 100% naći OEM ulje. Nije velika razlika u cijeni između njega i Castrola. Ja sam plaćao Castrol 19.5KM ili 10 evra po litru. Sipao sam CASTROL EDGE 5w30 LL jer je i prethodni vlasnik uvijek koristio to ulje...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se ne bi moglo falsifikovati ako se već falsifikuju CASTROL a i SHELL? Sve oni fino urade od ambalaže do samog ulja pa golim okom je nemoguće razlikovati falsifikat od originala. Mnogi su prolazili korz ovakva iskustva. A sad ne znam za taj MIRKA-MATIC d.o.o  ima li on ikakve veze sa onim iz Zagreba? Evo sad prvi put čujem za tu firmu niti znam jesu li oni direktan uvoznik tih RAVENOL ulja ili uzimaju od nekog drugog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravenol ima iza na bočiči brojeve koji se ukucaju na njihov sajt i utvrdi se je li autentičan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno pokazaće da je autentično :(. I CASTROL ima kod za provjeru autentičnosti pa se opet falsifikuje.  Kod se provjerava ovde https://connect.castrol.com/check/ . Tako da mi ti kodovi ne znače ništa druže moj jer su i njima falsifikatori stali u kraj. Radije ću usuti originlano ulje za klasu lošije nego kupovati neki falš koji je dosta skuplji a mnogooo lošiji :(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzimam od zvaničnog distributera za CG, tako da se ne sjekiram.
On, a i još par ljudi mi je reklo da se ne kopira to ulje, jer nije poznato kao Castrol, Shell, Aral i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam za zvaničnog distributera RAVENOL ulja u BiH. Najvjerovatnije ću ostati na CASTROL-u jer je i prije bilo sipano u auto. Najbitnije je za ulje da je OEM pa čak i ako ima neke razlike u performansama ona nije velika sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, VW_GTD23 said:

Gdje si kupio to RAVENOL ulje, MIRKA-MATIC d.o.o.? Jer ja ne znam ni za jednog ovlaštenog distributera u BiH pa zato sam malo skeptičan gdje ga kupiti. Jbg, dosta se danas ulja falsifikuju tako i RAVENOL sigurno...

Naručio online 7L sa filterom i poslali mi brzom poštom.Na njihovoj stranici MIRKA-MATIC d.o.o 

7 hours ago, mur3633 said:

Nisi jedini koji ovo kaže.
Ja sam sipao VPD ranije, sad evo VMO.
Mislio sam možda da probam Shell, ali ne bih 5w30, već 5w40. Tako da i ja ostajem pri Ravenolu i dalje.

Hehe nikad nije kasno,evo njegov najnoviji video sa YouTuba pogledaj kako Ravenol ulje ne stvara garež na ispuhu.

Da sam malo bio pametan sipao bih Ravenol u Golfa ;).Siguran sam da je bolji nego Castrol i LM.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sam oba ova videa i nekeko mi izgledaju reklamnog karaktera, bukvalno kao da su mu platiti da ispromoviše to ulje i njihovu prodavnicu. Ovo što si ti govorio za tiši rad motora on kaže da se to samo osjeti na više od  4000 1/min mada i to ništa ne znači. A što se tiče tragova čađi na auspuhu kao da mu motor malo troši ovo drugo ulje a i to nema nikakve veze. Motoru ništa neće biti ako potroši malo ulja. Ako rade već ta poređenja bolje bi bilo da obrate pažnju na podmazivanje, izgled ulja nakon 15000km i ostale druge bitne specifikacije...

 

Edited by VW_GTD23
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, mur3633 said:

Aj malo da oživimo temu. Šta mislite o Shell Helix HX7 Professional AV 5W-30?
505.01 je norma, malo je glupo jer je 5W-30. Možda bih ga probao, iako sam sa Ravenolom prezadovoljan. Orbico garantuje za kvalitet i originalnost, tako mislim da je ok, što se toga tiče.

Kako se rangira u odnosu na poznati Castrol?
shell_hx7_5w-30av_5l_1l_1.jpg

Interesantno je što ovo nije full sintetičko ulje. Ni ja nisam pametan. Ima na tržištu dosta full sintetickih, od ravenola pa na dalje. Castrol edge i ovo nisu full sinteticki. Eh sad, koliko je bolja ili losija ova mješavina, pitaj Boga.

 

"Syntec", "Synthese-Technologie" oder "HC-Synthese" ako to piše na pakiranju nije full sintetik. 

 

Inače litra ravenola na amazonu košta 12€. I piše made in germany, za razliku od castrola gdje piše made in EU.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije velika razlika u cijeni mada to i zavisi gdje kupuješ. Castrol se tretira kao britanski brend ali zbog prevelike potražnje proizvodi se i van Britanije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7