7 7
CreedIV

Sve o motornim uljima...

Recommended Posts

Interesantno je što ovo nije full sintetičko ulje. Ni ja nisam pametan. Ima na tržištu dosta full sintetickih, od ravenola pa na dalje. Castrol edge i ovo nisu full sinteticki. Eh sad, koliko je bolja ili losija ova mješavina, pitaj Boga.  

"Syntec", "Synthese-Technologie" oder "HC-Synthese" ako to piše na pakiranju nije full sintetik. 

 

Inače litra ravenola na amazonu košta 12€. I piše made in germany, za razliku od castrola gdje piše made in EU.

 

Svako 505.01 ulje je takvo. Napravljeno iz grupe 1, 2 i 3. Prve dvije grupe su mineralna baza, treća su aditivi da bio dobio ime sintetika. 507.00 ulja su potpuno sintetička i napravljena su od sintetičkih grupa 3-5 sa dodanim aditivima.

Moje mišljenje je to da je šteta što 507 ne postoji u 5W-40 izvedbi.

 

Oprobao sam jednom 507 u PD motoru, počeo je da ga po malo troši na 12500km.

Svaki 505.01 mi počne trošiti na 9000km. Auto se u oba perioda vozilo jako slično i oba ulja su bila Ravenol.

 

Vidim da je ovaj VMP 5W-30 maksimalno ishvaljen i kažu da ima neku USVO tehnologiju koja zadržava viskozitet i pod najvećim opterećenjem. Malo je skuplji od VMO 5W-40, tj. oko 20€ na kanti od 5L. Možda je i bolja opcija od Shella. Viđećemo

Sve je bolje od Castrol Edge Turbo Diesela koji je počeo da troši na 5500km i to na oba auta isto.

 

vhs-canvas-d60fca682a33eb12237f225156e2f37d.jpg

1111133-001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj i kod mene uvijek je u auto bilo sipano to ulje pa sam ga i ja nastavio koristi. Mada može ono izdržati i 20k ali bolje ga je mijenjati češće :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, VW_GTD23 said:

Pregledao sam oba ova videa i nekeko mi izgledaju reklamnog karaktera, bukvalno kao da su mu platiti da ispromoviše to ulje i njihovu prodavnicu. Ovo što si ti govorio za tiši rad motora on kaže da se to samo osjeti na više od  4000 1/min mada i to ništa ne znači. A što se tiče tragova čađi na auspuhu kao da mu motor malo troši ovo drugo ulje a i to nema nikakve veze. Motoru ništa neće biti ako potroši malo ulja. Ako rade već ta poređenja bolje bi bilo da obrate pažnju na podmazivanje, izgled ulja nakon 15000km i ostale druge bitne specifikacije...

 

Gldeam ovog lika na ytb ima kiu ceed koja je presla nekih 50000km ne vjerujem da auto sa predjenih 50000km moze trositi ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, GTI-VR6-R32 said:

Gldeam ovog lika na ytb ima kiu ceed koja je presla nekih 50000km ne vjerujem da auto sa predjenih 50000km moze trositi ulje 

Nema veze koliko je auto prešlo jednostavno to ulje njegovom motoru ne odgovara... Veoma čest slučaj kod novijih auta da troše neodgovarajuće ulje ili pogotovo ona 'falš' ulja koja se prodaju pod kvalitetom :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani forumasi,doslo virjeme da se mjenja ulje na golfu 4 tdi za pola godine se preslo 10.000km,mislio sam da uzmem Modricino ulje 10W40 sta mislite o tom ulju?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup je liqui moly dodje 70km dok je ovo 40,a vidim da ih dosta fale Modricu bolja nego shell ili aral. 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, puno je tržište fuš robe pa Modriča bi veoma lako mogla biti bolja Shell-a u koji je upakovano bogzna šta...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jesam prije u starog Golfa i nije toliko loša u odnosu na cijenu. Sada ne znam kakva je jer je rafinierija stala skorz :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam na ytb da su dobili sertifikate za kvalitetu od mercedesa,bmw,vw,man, itd

 

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su bila ok OPTIMINA ulja a cijena je smiješna i sada ih sipam u kosačicu. Dok u mk6 sipam CASTROL jer je isto ulje bilo sipano u VW ovlaštenom servisu u Njemačkoj. Nisam htio išta da mijenjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom sam isprobao ulje od INA-e, ono Delta 5 u duji GTD kad sam ju vozio i zapjenilo se kompletno, počelo mi ulje na semering izlaziti, a svi promijenjeni kod generalke, i od onda ga nikad više nisam koristio. Ispustio ga i stavio Castrol i sve pet. Vjerujem da je ovo od Modriče isto, ako ne i lošije. Pored tolikog izbora Castrol, Shell, Aral, Liqui Moly pa do Motula uzet neko domaće nije baš neka sreća. Na ulju ne valja štedjeti...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kosilicu se može sipati sigurno :P Jbg, problem je što se Castrol, Shell, Aral i Liqui Moly dosta falsifikuju i ne znaš šta da kupiš. Ja sada uzimam Castrol samo kod ovlaštenog distributera za BiH i nigdje više. A može se naći i na drugim mjestima čak i po nižim cijenama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da, ali tek kad je kosilica već pri kraju i troši ulje. I za nju koristim ulje SAE 30 koje propisano. Znam da je kod vas specifična situacija ali nije baš da je sve kopija, neko ulje moraju staviti u ambalažu, da nije ovo od Modriče onda unutra. :D

Imate li nekog provjerenog trgovca kojeg poznajete da kupuje od ovlaštenog uvoznika za neke od navedenih marki ulja. Pa ne vjerujem da bi zastupnik za ulje uvozio neku prepakiranu kramu iz Rusije ili iz nekog sumnjivog skladišta jer i njemu je u intersu prodaja i da su kupci zadovoljni, a u EU ima ulja koliko hoćeš i njima je interes prodaja.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom davno je jedan clan napisao post vezano za ulja i detaljno objasnio tematiku. Da li netko mozda zna tko je to bio ili ako ima link. Zvoni mi da je to napisao onaj kolega iz zadra, zaboravio mu nick sta ima duju crnu i passata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na koga misliš ali jedan od njih je i Igor iz Siska. On je radio ili još uvijek radi na ispitivanju naftnih derivata, ali usput je mogao i ulje ispitati u centrifugi i vidjeti sedimentaciju, znači napraviti nešto konkretnije od samog forumskog naklapanja, što je i radio jer ga je to zanimalo. Koristio je Mobil 3000 ali pošto ga ima samo u 5W-30 nije mi prikladan zbog toplog indeksa, a drugi opet nemaju VW505.01 normu. Šteta što više nije aktivan na forumu...

Da se dosta tema po pitanju ulja naći na internetu, jedan od njih je i "Bob Is The Oil Guy", Wikipedia, a vjerujem da ih ima još. Naravno da je najbolje ako osoba ima neko zvanje ili je direktno vezana uz taj posao pa može nešto pojasniti što nama ostalima nije dostupno ili nije jasno. Ako netko ima volje može provesti dio slobodnog vremena u istraživanju svega i svačega, kao što sam i sam proveo, od baze ulja koje se koristi u proizvodnji do dodavanja aditiva i slično. Sve je to lijepo i krasno, no sve se na kraju svede na normu što proizvođač navodi, koju marku od ulja odabrati, da li je dostupno na tržištu i kako se u praksi pokazalo.

Što se mene tiče ja sam si našao ulje koje meni odgovara, više od toga ne trebam i ne zamaram se tom temom. Od marki koja su meni još zanimljiva je preskupi Motul, njemački Rowe, Fuchs, Repsol, Elf i možda još poneko egzotično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji još i Steva Stalker, ima svoj blog. Ima ga čak i na forumima. Čovjek je doktor za ulja i maziva i objasnio je dosta toga u svojim blogovima.

Poslao sam mu upit na Castrol Edge 5W30 Professional LL3 vs Shell AV L 0W30 Professional vs Ravenol VMP 5W30 USVO
Dobio sam ovaj odgovor.
74d52832416d01847b78057b4af9ca31.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam i njegov blog, tako da materijala o ulju ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, <TDI> said:

 

Što se mene tiče ja sam si našao ulje koje meni odgovara, više od toga ne trebam i ne zamaram se tom temom. Od marki koja su meni još zanimljiva je preskupi Motul, njemački Rowe, Fuchs, Repsol, Elf i možda još poneko egzotično...

Razmisljao sam Elf uzeti a vidio sam i neko novo ulje Wolf mislim da je belgijsko sta mislite o njemu, ja prvi put vidim to ulje.A vidim da ga reklamiraju i na WRC reliju.

WolfPics01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste u pitanju je belgijsko ulje koje se skoro pojavilo na tržištu. Ni ja ne znam nikoga da ga je koristio. Kantica od 5l je 25 evra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo skuplje od Modriče a kakvo je ne znam ni ja.  Ja kada sam kupovao Castrol za mk6 5l me je izašlo oko 45 evra. Naravno u ponudi ima još dosta jeftinijih ulja ali nisam hito da ih sipam jer je i prije u njega bilo sipano samo Castrol...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7