7 7
CreedIV

Sve o motornim uljima...

Recommended Posts

Masovno su ga ljudi hvalili, pa sam odlučio da probam.
Svakako nakon xx sati guglanja o 505.01 vs 507.00 u PD, provalio sam zapravo da je sve na strani 507, samo je viskozitet na radnoj temp. na strani 505.01.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlašteni nikad ne bi stavio VW 507.00 normu u PD motor bez DPF-a, zna se koja je norma njemu namijenjena, pa ako se svi tako zdušno pozivamo na norme proizvođača kada je u pitanju ulje, zašto ih sada treba ignorirati.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako nebi kad je to ll ulje i to ide za ll odrzavanje. PD sa dpf je opet PD i ta norma je ok i za pd bez dpf. LL koristim tj koristio sam ga do mirovine u mom c4 audiju... 2.5 5ak.. i meni se pogazalo boljim od 502.00 10w40 koji je usput bio za njega isto...  

Pd seat AUY motor isto ide na ll ulje kao i puno ostalih automobila koje odrzavam..,

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima tko iskustva sa Mannol uljima iz tokica ili nekim slicnim iz kipora, odlucio sam mijenjati ulje cesce od 15000 km i jednom godisnje, jer se zadnje vrijeme vozim samo kroz grad zagreb a takva voznja kroz brutalnu guzvu ubija ulje. Pa umjesto nekog skupog ulja dvaput godisnje bi stavio jeftinije..

Share this post


Link to post
Share on other sites



Jel ima tko iskustva sa Mannol uljima iz tokica ili nekim slicnim iz kipora, odlucio sam mijenjati ulje cesce od 15000 km i jednom godisnje, jer se zadnje vrijeme vozim samo kroz grad zagreb a takva voznja kroz brutalnu guzvu ubija ulje. Pa umjesto nekog skupog ulja dvaput godisnje bi stavio jeftinije..


Solidno ulje, sipao sam u jednog Seata 1.6 100ks LPG, 10w40. Auto se pali, vozi svaki dan, kratke relacije
Prešlo je nekih 2000-3000km, i dalje je žuto kao prvog dana i nivo je kao kad sam ga usuo.

E sad kakvo će biti nakon 5000km ne znam, ali javljam.


Vidio sam da imaju OEM 504/507 LongLife 3, ali pojma nemam kakvo je. Vjerovatno prosjek neki.

Što se mene lično tiče, ništa drugo osim Ravenol VMP 5W-30 USVO ne bih sipao. Malo je jača cijena, ali sam siguran da je vrhunski kvalitet i da je prava ful sintetika bazirana na PAO bazi (Grupa 4 i 5).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovog VW OEM 5W30 (G 052 195) LL3 504 00/507 00 je bilo u Tokiću prije nešto manje od dvije godine kada sam gledao, ne znam da li ga još imaju, jeftiniji je bio nego u ovlaštenom.  

2019-02-0616.21.00z8kkk.jpg

2019-02-0616.20.54htjnt.jpg

2019-02-0616.20.48suk7v.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tada je to OEM ulje po prvi puta bilo dostupno izvan servisa po nešto povoljnijim cijenama, i nije ga bilo moguće nabaviti u trgovinama. Druga stvar je izvana, ali tada još ide dostava pa je pitanje isplati li se, nisam uspoređivao cijene. Ti si ga sigurno vani uzimao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da u de uzimam

A vidim da je sad cak u novom pakiranju ovo po 5l. 

To valjda zato sto je shell preuzeo pa je i nova flaša 

20210227-183940.jpg

 

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam čuo da je Castrol otpao, Anđelko mi javio i da je VAG potpisao sa Shellom ugovor, to je bilo i za očekivati nakon izlaska UK iz EU. Neki dan sam bio u ovlaštenom i vidio da još imaju Castrol Magnatec OE Pro 5W-40, valjda zaliha pa dok ju ne potroše.

1612982963379u5jek.jpg

16129829634297hk1g.jpg

1612982963477rcklo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je ovo sada promjena dobavljača po redu, Aral, Castrol i sada Shell, ne znam što je bilo prije Arala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to se ni ne treba oslanjati. Sve kako im ko da povoljnije cijene. Meni na čepu piše Castrol, ali odavno ga moj auto ne koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, šta sve radi politika! Kod mene u mk6 je i prije uvijek sipan Castrol 5W-30 LL a i ja ću na njemu vjerovatno i ostati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je tu samo profit nema to veze s ničim drugim

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Sve je to marketing
Još će i Ina završiti u Vag koncern samo da ponudi litru za 25kn

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su sve to vrhunska ulja ako su original u smislu podrijetla da stvarno dolaze iz tih tvornica.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, većina tih ulja se dosta danas falsifikuje nažalost :( Makar znam za ovlaštenog distributera Castrola dok za ova druga ulja nisam siguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelazak na Shell je čista ekonomska računica i da nije bilo Brexita vjerujem da bi Castrol i dalje bio VAG-ov dobavljač, ovako sada kada dođu nameti nemoguće da bi ga krajnji korisnik ionako preskupo ulje mogao platiti, a tu je naravno i zarada koju VAG ostvaruje prodajom istog.

Castrol koristim unazad 6. godina, isprobao nekoliko vrsta, OEM EDGE iz ovlaštenog, Castrol TXT TopUp 505.01 iz rinfuze isto iz ovlaštenog, Edge u samostalnoj nabavi i sada Magnatec OE Pro 5W-40 s kojim sam za sada najzadovoljniji. Više ga ni Tokić ni ostali nemaju u prodaji, nestao sa polica, samo je u ovlaštenom još dobavljiv i naravno, kod Anđelka i to po normalnoj cijeni, od njega to ulje i nabavljam.

Mislim da svako originalno ulje zadovoljava, pogotovo ako se redovito mijenja, ne pretjeruje sa kilometražom, ili ga ostavljati dvije sezone. Nisam od onih koji seruckaju po brandovima, nevalja ovo, ali moje valja...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castrol sad ide i renault-nissan-dacia aute, sumnjam da ga nebu u tokicu..
Iako idu druge norme. 5w30 C4 i 0W20 C5

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ivanm said:

Castrol sad ide i renault-nissan-dacia aute, sumnjam da ga nebu u tokicu..
Iako idu druge norme. 5w30 C4 i 0W20 C5

Mislim da se nismo razumjeli, ovdje se radi o Castrolu koji je namijenjen samo ovlaštenim servisima, sa etiketom na kojoj piše OE Pro. Ne znam da li se sjećaš ali do prije dvije godine takvo ulje nije bilo u slobodnoj prodaji, pa ni ovog VW OEM koje se sada da naći. Tog ulja nema ni na Castrolovim stranicama, našao sam samo .pdf sa specifikacijama. Magnatec ulja kao i ostala Castrolova mogu se naći u svakoj prčvarnici, ovo je dostupno samo gdje sam naveo. Bilo je u Tokiću početkom prošle, dolje ti je odgovor od njih kome da se sada javim. Pošto sam isprobao sva navedena Castrolova nekao imam osjećaj da mi sa ovim tiše i uglađenije radi. Može biti placebo, neki subjektivni osjećaj ali ovo mi je nekako sjelo i htio sam nastaviti s njim. Cijena tog ulja u ovlaštenom zna se koja je... CASTROL Magnatec OE Pro 5W-40 (VW 505.01)

toki2kkjbv.jpg

2017-04-1209.49.114xk8j.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem si ti čitao moje prijašnje postove o ovom Magnatecu pa sam naveo o čemu se radi, ima i EDGE u 5W30 LL3, gore je slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7