7 7
CreedIV

Sve o motornim uljima...

Recommended Posts

To magnetec iz maila je isto ulje sa drugom naljepnicom a ovo sivo vw sam vidjao. Cak je u Tokicu bilo jeftinije nego castrol edge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd prika, radi ti lijepo po svom, mi se ionako ne razumijemo, ulij sebi taj Manol pa ga vrti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To magnetec iz maila je isto ulje sa drugom naljepnicom a ovo sivo vw sam vidjao. Cak je u Tokicu bilo jeftinije nego castrol edge...
Nije obični i Professional isto. Već je pisano o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam koristio neke Mannol-ove proizvode ali ulja od njih ne bih uzimao!  Mannol 5w-30 LL je duplo jeftinije od Castrol Edge-a 5w-30 LL koje sada koristim tek sada sam malo bolje pogledao cijene i specifikacije :( Ne očekujem da duplo manja cijena može opravdati bilo kakav kvalitet.

 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda? Koji je zaključak za VW 507? Prebaciti se na Shell ili nastaviti sa Castrolom?

Ili neka treća opcija? Liqui Moly?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svejedno.. shellova baza je GTL. Od plina. Svidja mi se.

Već sam koristio neke Mannol-ove proizvode ali ulja od njih ne bih uzimao!  Mannol 5w-30 LL je duplo jeftinije od Castrol Edge-a 5w-30 LL koje sada koristim tek sada sam malo bolje pogledao cijene i specifikacije Ne očekujem da duplo manja cijena može opravdati bilo kakav kvalitet.

 

S uljima ti se mucka na veliko. Mozda imaju ista bazna ulja, ruska.
Razlika je u aditivima. Oba su low ash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje 3-4 god koristim Adinol za VR6 motore, svi ga hvale u Njem. Poceo sam ga i u dizelima koristit.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada ću ostat na Castrolu, uzeo poveću zalihu filtra zraka i ulja da imam i ne mozgam, a kasnije ću vidjeti. Shell, LM bi isto došli u obzir nakon Castrola. Moguća je i opcija 504 00 /507 00 u OEM varijanti, pitanje je dobavljivosti i cijene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra cijena, ako se uzme 5L ispada 71,80 kn po 1L što je O.K.

Da li je to sad na akciji bilo pošto traje od 19-21.03. ili je stalna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovo su cijene bez akcije, na ovo ide mislim 15%...

 

Ja ga nisam uzeo samo zato što nisam siguran da li da ostajem na 5w-30 ili da probam sa 0w-30... oba su vw 507

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim to oem 0w30 na passatu b8 2.0 tdi i nema problema. Ivo je rekao da moze i to ti je amin 😀

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je bolje 0W od 5W, daj malo podataka i neko mišljenje o hladnom indeksu i kako djeluje na PD motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš potrebe za 0w, bez ako si negdje gdje je baš veliki minus. Ali neće ni da škodi siguran sam

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U naravi se s tim apsolutno slažem, međutim, meni se u glavi mota nešto drugo, da li je 0W ulje u naravi kvalitetnije od 5W? Da li ima bolje aditive, te bolju bazu... rekao bi da je pumpi ulja malo lakše gurat 0W nego 5W....

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome sam i ja razmišljao da kod hladnog starta je 0W dobro jer odmah svugdje ulazi i podmazuje, što kažeš lakše ga gura, samo ne znam kako je kad dođe na radnu temperaturu, to ulje djeluje dosta rijetko i kako bi se pokazalo na PD motoru kod dužeg korištenja. Bazno ulje koja se koristi kod  507 00 je plemenitije s obzirom da je LL, pitanje imam li smisla kad prelazim ispod 10tkm za njim jer će 505.01 odraditi tu kilometražu bez problema, pogotovo ovo kvalitetnije ulje koje koristim, ujedno toplinski indeks je kod 505.01 5W-40, no tu smo pa eto, raspravljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0W-30 i 5W-30 su identično isti na radnoj temperaturi. Zavisi od proizvođača, ali minimalna je razlika.

507.00 je daleko naprednija norma od 505.01, manje prlja motor, bolji su aditivi za podmazivanje i što je najbitnije prava je sintetika, nije kao 505.01 koja je bukvalno mineralna baza.

Ja sam zbog toga i definitivno prešao na 507.00 i više nema povratka što se mene lično tiče.

Treba obratiti pažnju ni svako 507.00 nije bazirano na PAO bazi. Znam da Ravenol VMP 5W-30 USVO jeste, a za ostala ne znam. Mislim da je i Shell AV-L Professional 0W-30 takođe, ali nisam 100% siguran.

Evo poneki koristan video




Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od kad je 1.9 TDI PD kod mene u njega ne ide nikava propisana norma. Samo INA Millenium 5w40 PAO baza 100% sintetika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Sutra planiram mjenjati ulje na Passatu B7 2.0 TDI i napraviti engine flush sa LiquiMoly engine flush-om.

E sad, ta bocica ima 5 dcl i citam malo po forumima i gledam na YT, svi samo usipaju i to je to, nitko ne ispusti prvo 5 dcl ulja?

Sad mi je ulje na max razini i planiram prvo ispustiti 5 dcl pa to sipati, ne znam bas koliko je pametno kao sto vidim na YT sipat pola litre  ulja vise od maximuma, zbog DPF- i svega ostalog?

Edited by Veki-os

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebu ništa bilo jer auto treba raditi 10min na leru bez vožnje tako da nema nikakve štete ali iskreno ni koristi od tog flush* ali tko voli nek izvoli

I sam sam to radio nekoliko puta pa neskužih neke promjene.

Mjenjaj ulje na 10 000 i to ti je najbolje što možeš napraviti motoru.

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je najbolje ne stavljat u auto ... pogotvo neki stariji. Kad ti počisti taloge i prvljaštine sa većinu dotrajalih brtvi onda će curit ko rešeto. Uopće nema potrebe za tim aditivima ako redovito mijenjate ulje jer tim aditivom ništa ne postižeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja lično mislim da nisu nešto pretjerano. Par puta sam stavljao Abro Engine Flush i mijenjao ulje svakih 8000km i u karteru opet našao crnih naslaga.
Tako da pomažu možda ako motor nije previše prljav, a ako je dosta prljav onda treba koristiti ulja sa jakim aditivima i mijenjati ih na nekih 4000-5000 i manje i tako par puta. Eventualno skinuti i oprati karter detaljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2021 at 10:26 AM, mur3633 said:

0W-30 i 5W-30 su identično isti na radnoj temperaturi. Zavisi od proizvođača, ali minimalna je razlika.

507.00 je daleko naprednija norma od 505.01, manje prlja motor, bolji su aditivi za podmazivanje i što je najbitnije prava je sintetika, nije kao 505.01 koja je bukvalno mineralna baza.

Ja sam zbog toga i definitivno prešao na 507.00 i više nema povratka što se mene lično tiče.

Treba obratiti pažnju ni svako 507.00 nije bazirano na PAO bazi. Znam da Ravenol VMP 5W-30 USVO jeste, a za ostala ne znam. Mislim da je i Shell AV-L Professional 0W-30 takođe, ali nisam 100% siguran.

Evo poneki koristan video

Specifikacija ne određuje bazu. Imaš ulja VW 505.01 koja su full sintetika kao Motul i slični ...  po meni samo xx-40 ulja ako želiš zaštitu i najbolje za svoj motor.

Videa su smjeh ako mene pitaš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7