7 7
CreedIV

Sve o motornim uljima...

Recommended Posts

3 hours ago, projektilski said:

Ponuda iz Lagerosa, za mog 2.0 TDI 190KS DFCA Passata B8

xZm5s3D.png

Prije sam tocio Castrol Edge Titanium 5W-30 no koliko vidim VW prelazi na 0W-30 LL III ulja. Castrol Titanium mi nije u ponudi. Mislim da mi je najbolje ici na OEM. Cijena ne igra toliko ulogu, nije neka ogromna razlika. Da uzmem OEM?

5L 45 €? 😮

Ja si prije tjedan dana uzeo za 55€, sljedeci put uzimam iz Lagerosa.

I ja si tocim samo 0W30 OEM, stane okruglo 5 litara.

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to su cijene koje su mi ponuđene.
Ma bit će OEM i gotovo.

EDIT:  e hebiga, pojedinacne cijene su bez PDV-a dakle ispada ulje 57€ sa PDV. Gdje si ti uzeo za 55€?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Pevexu naletio na tih istih 5l VW 0w30 po 249kn

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njih u ovlastenom je uglavnom prepakiranje, isti  slucaj je i za antifriz i filtere. Necu bezveze da placam OEM filtere kada je MANN/MAHLE unutra. Dosta jeftinije me izadje direktno uzeti filtere od MANN-a kao sto i radim :) 

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma skoro nemoguce je znati tko im puni, nije im Shell jedini koji im puni, Castrol i Mobil su isto u igri, medju ostalima. Vjerujem da se i mijenja kroz period, pa pod istim kataloskim moze biti jedne godine jedan proizvodjac, druge godine drugi.

Filtere sam uzeo Mahle, ali ovdje sam isao na OEM jer mi mog uobicajenog Castrol Edge Titanium nije bilo na ponudi.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Ivan1902 said:

Ja sam u Pevexu naletio na tih istih 5l VW 0w30 po 249kn

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

U Pevexu je redovito bilo 379 kuna ako se dobro sjecam prije mozda 2 godine, a to 249 je bilo iznimno kad su rasprodavali zadnje zalihe. Od tad vise nema.

Tad sam za tih 250 kuna uzeo samo 2 kantice, trebao sam vise : (

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh koliko je sve poskupilo u te dvije godine. Da su barem cijene kao prije dvije godine a danasnje place :)

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/8/2023 at 12:35 PM, projektilski said:

Ma skoro nemoguce je znati tko im puni, nije im Shell jedini koji im puni, Castrol i Mobil su isto u igri, medju ostalima. Vjerujem da se i mijenja kroz period, pa pod istim kataloskim moze biti jedne godine jedan proizvodjac, druge godine drugi.

Filtere sam uzeo Mahle, ali ovdje sam isao na OEM jer mi mog uobicajenog Castrol Edge Titanium nije bilo na ponudi.

Shell puni Castrol više nije u igri kod VAG grupacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell puni Castrol?
Ma ok, kako god da bilo, svjedno mi je, dobro ce biti ulje


Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije postavio zarez iza shell puni pa onda recenica izgubila znacenje

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, da logicno. Citao sam i da Mobil puni. Tko ce ga znati, internet je pun informacija a ja ih sve uzimam s dozom skepse a u koncacnici nije mi ni toliko bitno ko puni ak je VW amenovao ulje :)

Na Passatu cu probati sam odraditi mai servis, imam navoznu rampu, kupio sam kljuc 32mm (za uljni filter), filtere, ulje, cep kartera, mislim da ne bi trebalo biti vecih problema. Jedino sto mi fali je neka plitka kantica za prihvat ulja. Mozda se isprsim i kupim tipsku, nesto kao ovo

07373L-1-748x532.jpg

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacuvas uvrk staru kanticu i koristis tako. Jos ti treba lijevak i spreman si za sve :)

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, projektilski said:

Shell puni Castrol?
Ma ok, kako god da bilo, svjedno mi je, dobro ce biti ulje


Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

Krivo sam napisao. Shell puni za VAG.

"Novo motorno ulje za VW motore s normom Longlife-III 507.00 ili 504.00. Viskozitet ulja 0W-30. Ulje je razvijeno za motore novije generacije (benzin i dizel) koji omogućuju produljene servisne intervale. Ovo ulje zamjena za Castrol EDGE Professional Longlife-III 5W-30. Nakon dugog niza godina VAG grupacija se odlučila proizvodnju originalnog ulja povjeriti tvrtci Shell te je stoga došlo do promjene u našoj ponudi."

Edited by Memphis

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7