7 7
CreedIV

Sve o motornim uljima...

Recommended Posts

Stavio sam gore linkove do specki pa vidi što piše za oba ulja. Hmm, na ambalaži sada vidim piše da Magnatec ima i VW 505.01 normu koja je za PD motore a kako to da na specki od proizvođača ona nije navedena nego samo 505.00 i 502.00. I sad što uzet i koje je bolje jer ovlašteni su prešli na Magnatec i Edge kod njih više nije dobavljiv u normi 5W-40 samo u 5W-30.

Pazi. Ne obični Magnatec 5W40, već Magnatec PROFESSIONAL 5W40 zadovoljava normu 505.01.

 

Koji god od ta dva da uspeš je ok. Mislim na Edge TD 5W40 ili Magnatec Professional 5W40.

 

Evo ti slika čisto da znaš razliku između Magnatec 5w40(505.00) i Magnatec Professional(505.01).

 

Castrol Magnatec Professional OE 5W40 (505.01)

s-l1000.jpg

 

Castrol Magnatec 5W40 (505.00)

Magnatec-C3-5-40-4.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Castrolovim stranicama nema naziva "Professional" samo ovo ... Castrol Magnatec 5W-40 C3 link sam stavio, u toj šumi tko se može snać od tih silnih natpisa. Castrol Magnatec 5W-40 C3_(https://www.castrol.com/hr_hr/croatia/products/cars/engine-oil/castrol-magnatec-brand/castrol-magnatec-product-range/castrol-magnatec.html)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga. c092573f0d8804c86b7c1eb5758353fa.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd probaj na ovaj link koji sam gore stavio doći do specke. Na stranicama za Magnatec piše 505.01 a na specki od proizvođača ga nema pa ga na ambalaži ponovno ima. Nigdje ne piše "Professional" i koji je sad podatak mjerodavan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih više vjerovao onome što piše na kutiji, nego ovome na sajtu. Ne znam, zakomplikovali su ovo sa uljima baš.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mjerodavno samo ono što piše na specifikaciji proizvođača, odnosno na njegovom memorandumu a to što piše na Castrolovim stranicama i na ambalaži baš i ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najbitnije je da ulje zadovoljava normu 505.01 i da nije fake.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikada nisam vidio to Castrol Magnatec Professional a uvjek sam kupovao Castrol Magnatec 10W40 za Golfa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, samo što na specki od Magnateca te norme nema, samo je navedena na stranicama i ambalaži a to je ono što mi nije jasno jer meni je specka mjerodavnija od ove dvije. Da li je Castrol zaboravio i nije ju stavio ne znam ali nešto tu ne štima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najinteresantnije da Castrol, a i Shell forsiraju 507.00 tj. 5W30 i 0W30 ulja za ove starije PD 1.9TDI motore (2000-2003).

 

Kao navodno je bolje od norme 505.01, a ponegdje sam čitao da 507.00 norma uopšte nije naslijedila 505.01 normu i da se treba striktno pridržavati norme 505.01, ukoliko je u pitanju stariji PD motor.

 

Ja sam prešao na Ravenol VPD 5W40 isto 505.01.

A u istom tom shopu sam primjetio da prodaju i VW Special Plus 505.01 OEM ulje.

Međutim kada sam upitao gazdu tog shopa, rekao mi je da to ulje i nije baš pouzdano, jer se u ambalaži može nalaziti ulje bilo kojeg proizvođača, pa čak i nekog koji nije previše kvalitetan.

 

Najmilije mi je od svega što sam riješio problem "mozganja" da li je ulje fake ili original. Ovaj Shop u CG ima licencu od Ravenola iz DE i ima ga na njihovom sajtu kao generalni zastupnik. Prvo sam bio malo skeptičan, jer za Ravenol nisam nikad čuo, kao ni 90% ljudi, ali sam ipak prešao nakon što sam čitao neke recenzije i usporedio data sheet Castrola i Ravenola.

Mislim da je Ravenol u istom rangu sa Liqui Moly koje je takođe odlično ulje.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato Liqui Moly ima super website sa speckom i isto je kao na ambalazi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike famoznog Magnatec 5W-40 Professional kojeg ovlašteni kod nas ima u ponudi, snimio još prošle godine ali zanimljivo na stranicama ga ne nalazim. Poslao sam upit u "Castrol Croatia" pa ako mi se lik javi znati ćemo razliku i da li ima VW 505.01 normu. Mene zanima zašto ga ovlašteni sada forsira umjesto Edge i koje su razlike.

MAGNATEC PRODUCT RANGE_(https://www.castrol.com/en_au/australia/car-engine-oil/engine-oil-brands/castrol-magnatec-brand/magnatec-product-page.html)

2017-04-1209.49.114xk8j.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

professional serija je bas za ovlastene.,., i nema ga u drugoj prodaji... tako ste imali i ll3 professional...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je to zašto su baš ubacili u Magnatec seriju. Zašto nije npr. Edge Professional Turbo Diesel 5W40? Veoma interesantno od strane Castrola.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto je ovako ne onako.. e to treba pitat njih iz castrola...

a da je bio edgge professional... bio je i jos je u ll3 izdanju... Nekad je bio i dodatno obojen fluo bojom....

5w40 je bio magnatec.... pa i 5w30 klasicni

Share this post


Link to post
Share on other sites

professional serija je bas za ovlastene.,., i nema ga u drugoj prodaji... tako ste imali i ll3 professional...

Ivo, tebe sam čekao da se javiš pa nikako. :)

Gledao sam deklaraciju koja je zalijepljena na ambalaži i uvoznik je SEC Lubes, misliš da se Magnatec Professional nikako ne može nabaviti izvan ovlaštenog? Poslao sam upit u Castrol Croatia ali nemam još odgovora od njih pa čekam da se lik javi.

 

Kako ovlašteni onda kupuju, imaju poseban ugovor sa Castrolom ili što, pa im na osnovu toga isporučuju, opiši malo ako imaš neki info?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad ideš na Castrolov sajt, pa onda Oil Selector, prvo ti ponudi da li si Vehicle Owner ili Workshop owner

Kad odabereš Workshop owner onda ti nudi ova Professional ulja.

d22e683051b973ea698cf5f4cb8bc07a.jpg

 

Ima da se nabavi preko Amazon.de

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01CVQED1M/ref=mp_s_a_1_2?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1525332478&sr=8-2&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=Castrol+magnatec+oe&dpPl=1&dpID=51agNE68sNL&ref=plSrch

 

Evo šta je Anđelko iz Lagerosa meni objasnio:

 

 

Professional ulja (kod Castrola i SHELL-a) su originalna tvornička ulja koja imaju samo tu određenu specifikaciju za svakog određenog proizvođača vozila i motore u njihovim automobilima, bez dodatnih specifikacija ostalih proizvođača automobila, dok ulja bez naziva Professional imaju i ostale specifikacije za druge proizvođače vozila.

 

I drugo, vrlo važno za Professional ulja, je to da imaju dvostruku mikrofiltraciju, da je još čišće.

 

E sad, Castrol ima ugovor sa VAG koncernom i kada je ulje 507.00 u pitanju, na ambalaži bi trebao biti i logo VW-a.

https://www.facebook.com/139804736081780/photos/pcb.1400876843307890/1400876233307951/?type=3&theater

 

 

Na slici se vidi od početka to Professional ulje gdje ima logo VW na prednjoj strani, a iza samo specifikacije za VW, dok drugo ulje koje ima iste specifikacije za VW, ima i još za druge modele vozila, a što se vidi na stražnjoj strani.

 

Do nedavno je bila još jedna karakteristika Professional ulja kod Castrola, a to je da je svjetlilo pod UV svjetlom, radi bolje i preciznije detekcije curenja ulja kada se posvijetli ispod auta sa UV svjetlom, ali, to je izbačeno, jer se pokazalo da je štopalo DPF, tako da više ne svijetli.

 

SHELL je pak do 2016. godine bio isto tako službeni proizvođač/dobavljač ulja za VAG koncern, ali razišli su se radi snižavanja cijena, a to SHELL više nije htio, jer svoja ulja radi na najnaprednijoj tehnologiji izrade ulja iz plina te je to trenutno najčišće ulje,

ali i dalje radi Professional ulja, samo ne smije staviti logo VW na ambalažu, ali ima isti princip da kada je Professional, to je samo za to određeno vozilo odnosno motor određenog proizvođača vozila.

 

I razlika od Castrola i SHELL-a je ta da na specifikaciji 507.00, ima ulje u gradaciji 0W30 u odnosu na Castrol 5W30

ili na specifikaciji 505.01, ima gradaciju 5W30, a Castrol 5W40.

 

Nadam se da sam uspio pojasniti razlike i da se slika vidi dobro :)

 

LP

 

Anđelko

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što drugo nego pitat Anđelka da li se može nabaviti. :)

Druga opcija je da pitam susjeda koji radi u ovlaštenom pa da kao uzme za sebe uz popust pa da ga tako nabavim ako drugačije ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim ide, uzme se u ovlaštenom ali zna se njegova cijena, ujedno sada smo se dotakli onog dijela u kojem ulje koje se kupuje u ovlaštenom nije isto koje se kupuje u trgovinama jer ga tamo nema, bez obzira dolazilo direktno iz Castrola a to je bitna razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidiš kod nas u CG u ovlašćenom ima samo OEM ulje da se uzme. Drugo nema.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi ovo bilo OK za golf 6 TDI "CASTROL EDGE LL TITANIUM 5W-30 4/1"?

Vidim ima vise vrsta izmedju ostalih i neki C3 !

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo gledaj da je 507.00 i sve je ok.

Možeš Edge LL 5W30, kao i Edge Professional LongLife 3 5W30.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se za malo duži post

Auto je Golf 1 cabriolet 1.8l JH motor, 320 000km ,kod mene 13 godina i 115 000 km.

Od prvog dana kada sam ga kupio sipam Castrol magnetic 10w-40 sa vw specifikacijom 501 01 ,koja bi trebalo odgovarati mom autu.

Prije godinu dana sam ugradio VDO satiće i primjetio da nakon temerature ulja od 95C(kontrolu temerature imam i na board computer)

pritisak pada na minimu,a porastom na 100C i više postaje kritično.Na 80C na leru je pritisak 1,1bar a na 2000 obrtaja 2 bara.Sve sam provjerio sa mehaničkim manometrom i dobio iste rezultate.

Prije mjesec dana krenem u akciju!

Rastavimo motor,stanje sasvim ok.Ležajevi dobri,cilindri bez ikakvih oštećenja,na dva cilindra uljne karike manjim djelom spekle od gareži u klipu.Klipovi ok.

Stavimo nove ležajeve i karike Mahle,obradimo glavu i ventile,nove difone i vođice izduvnih ventila.

Naspemo ponovo Castrol 10w-40 i filter Mahle.

Rezultat.Motor radi kao sat,mnogo tiši i osjeti se dodatak snage i lakše ubrzanje.Ali.....

95C i pritisak ulja opet na minimumu.Stanje isto..Uljnu pumpu nisam mjenjao jer nisam mogao nabaviti drugu sem Topran.

Mehaničar kaže,da nije ispravna ,pritisak ne bi bio ok ni na nižim temperaturama.

Odem na stranicu Castrola i preporuka je Castrol edge supercar 10w-60??????

Odbrojim 27KM po litri i problem rješen.Na 100C pritisak 1.2 bara na leru ,a na 2000 obrtaja 2,2 bara.

Ne mogu da vjerujem da sam vozio sve vrijeme na pogrešnom ulju i da gradacija 10-40 nije dovoljna za ovaj motor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li knjigu vozila i što piše za ulje da je preporuka za taj motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7