2 2
goran98

Preskup redovni servis

Recommended Posts

Redovni servis na Golfu 1.6Tdi platio sam 1500kn u ovlaštenom servisu. Samo je promjenjeno ulje i filtar. I to je sve!

Realno takav servis nebi smio biti skuplji od 1000kn pa čak i u ovlaštenom servisu. Jer taj posao u neovlaštenom servisu ne košta više od 600kn.

 

I sad će se naći pametnjaković koji će reći...pa kad imaš 150-200tkn za Golfa onda možeš davat i 1500kn godišnje na famozni servis koji je jebeno precjenjen!

Ali svaki normalan čovjek se mora zapitati zašto poklanjamo novac tako olako..povodeći se mišlju kako smo sigurniji ako servisiramo auto kod ovlaštenih "lopova"...

 

Zanima me do koje starosti auta ste odlazili kod ovlaštenog servisera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo si bahat ovo ono.

Oni lopovi a ti budala.

 

Buduci ta si toliko pametan lipo sljedeci put doneses svoje ulje i svoje djelove pa ce ti isto tako servis ispast ka i u neovlastenom a jos ces lipo i pecat dobit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje castrol 5w30 4l i filter ulja platis 300kn ako imas rabat.ako ne 420kn.izmjena ulja je 30-50kn.Negdi cak i besplatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je to servis, jer ja sam prosli tjedan bio u ovlastenom i kostalo me malo preko 1000kn.

 

IMG_20180407_183217.jpg

Edited by tibertov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije malo preko 1000 nego te kostalo skoro isto ko gorana

Totalna je glupost platit redovan servis 1500kn.2000kn dodje set faze promjenit sta je ipak ozbiljan posao naspram izlit 4 l ulja iz motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije isto, jesi li uopce procitao sta je kod njega sve mjenjano?

 

Ulje

Filter ulja

Filter peludi

Dijagnostika

Sprej za ciscenje

Tepisi

 

 

Velika je to razlika izmedju samo ulja i filtera ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je 2.servis na 30tkm.

 

Vidim da si ti radio servis u Auto Hrvatskoj u Karlovcu koji su puno povoljniji od Porschea u Rijeci!

 

Mislim da bi slijedeći servis mogao obaviti u Karlovcu.....

Edited by goran98

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nafuram na dvije fosne koje su na dva cigla, legnem na stari tepison, skinem oblogu, spustim ulje u izrezani stari karnistar, vratim oblogu, zamjenim filter ulja natočim novo ulje, filter zraka i filter kabine dva puta udarim u ogradu, plot, i servis gotov

Uživaj oped 15tkm

Ko što kaže juli3c, lakši sam za 300kn.

I to mi je previše

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je 2.servis na 30tkm.

 

Vidim da si ti radio servis u Auto Hrvatskoj u Karlovcu koji su puno povoljniji od Porschea u Rijeci!

 

Mislim da bi slijedeći servis mogao obaviti u Karlovcu.....

???

Upravo sam pogledao... moje ulje... servis na golfu 1.6tdi 110ks na 30000km me koštao 360kn (prošle godine), prije mjesec dana je bio servis na 45000km (nisu mijenjali filter kabine), cijena 285kn. 15% rabat...

 

Sutra poskeniram...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda su mene dobro oprali.. ja sam porsche jankomir 90tkm servis.. svi filteri i ulje = 3800kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo si bahat ovo ono.

Oni lopovi a ti budala.

 

Buduci ta si toliko pametan lipo sljedeci put doneses svoje ulje i svoje djelove pa ce ti isto tako servis ispast ka i u neovlastenom a jos ces lipo i pecat dobit

 

bez obzira na ton njegovog posta, slazem se da nas deru dok mogu. Ne pricamo ovdje o zahtjevnim radovima pa da racunas na nekakvu ekspertizu koju mozda ne mozes dobit kod Štefa u garaži, radi se o faking zamjeni ulja i filtera.

 

@zvonexp daj stavi racun da vidimo o cemu se radi i tko je tu lud za te pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam otišao na servis prije nego dobijem/zatražim ponudu ili predračun na e-mail.

 

pošaljem na više servisa i odaberem povoljnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

bez obzira na ton njegovog posta, slazem se da nas deru dok mogu. Ne pricamo ovdje o zahtjevnim radovima pa da racunas na nekakvu ekspertizu koju mozda ne mozes dobit kod tefa u garaži, radi se o faking zamjeni ulja i filtera.

 

@zvonexp daj stavi racun da vidimo o cemu se radi i tko je tu lud za te pare :D

Ljudi imaju svoju cijenu i amen.

Tko ti brani da doneses svoje ulje?

Ja od prvog dana donosim svoje ulje i servis me ispadne po 500-600 kn jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imaju svoju cijenu i amen.

Tko ti brani da doneses svoje ulje?

Ja od prvog dana donosim svoje ulje i servis me ispadne po 500-600 kn jeftinije.

To je to što i ja radim oduvijek. Svoje ulje, filteri OEM uvijek. Neki ovlašteni ne žele radit sa djelovima koji nisu od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja od prošle godine počeo raditi a i sad nastavljam i sve pet. Čujem se prethodno sa savjetnikom i ako ima nešto povoljno razmislim, ako ne donesem svoje ulje, upiše u servisnu da je stranka donijela svoje i vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje sam sebi uraditi izmjenu ulja i filtera,ako naravno imas garazu ;-) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda su mene dobro oprali.. ja sam porsche jankomir 90tkm servis.. svi filteri i ulje = 3800kn

 

može sken tog tvog računa. Nije baš moguće da su ti skoro 4.000 kn naplatili ovo što govoriš

 

Btw ja ozbiljnije servise (zubčasti, kvačilo...) radim u ovlaštenom zbog garancije koji daju. Kod mog majstora me to ispadne dosta jeftinije, ali čovjek ne radi samo VW i sam kaže da je bolje ovo u ovlaštenom radit.

 

Izmjenu filtera, ulja tj. intervalni servis radi majstor, i košta me od 700 - 1000 kn, ovisno o tome što mijenjam. S tim da je ulje najskuplja stavka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nafuram na dvije fosne koje su na dva cigla, legnem na stari tepison, skinem oblogu, spustim ulje u izrezani stari karnistar, vratim oblogu, zamjenim filter ulja natočim novo ulje, filter zraka i filter kabine dva puta udarim u ogradu, plot, i servis gotov

Uživaj oped 15tkm

Ko što kaže juli3c, lakši sam za 300kn.

I to mi je previše

Evo sad ovdje vidimo zasto nemoze svatko odradit servis po nekom normalnom slijedu i logici a i po zanatu :)

 

Filter ulja se prvi odvija i iscucla se ulje iz kucista..... ovo sto je on uradio je fuš.. kad je odvio filter ulje iz kucista se slilo u karter :)

Filter kabine od hebenih 70kn i mecat i dalje stari.... hah.... no coment... :P

 

 

Sad dalje.... za vozila starija od 4 godine imate 4+ serv.paket pa imate katalog http://www.volkswagen4plus.com.hr/pdf/VW-Proljece-2018-4plus-web-FINAL.pdf gdje eto uzmimo na primjer mk6 2010 2.0tdi gdje je servis izmjene ulja 702kune sa 4.2l vw ulja, org filterom i radom.... ;)

Moze se jeftinije sa kiporovim recikliranim uljima i fram nekermann il čingilingi filterom....

 

Svaki novi vw ima 4god garanciju (sem gospodarskih vozila) i u tih 4god ako zelite garanciju odrzavat ce te ga po listi odrzavanja a ulje vam netko mozda i odobri a netko ne.... a ako se odobri onda se u napomenu napise stranka donjela svoje ulje pa eto kad vam mozda prdne turbina il motor op.... idemo u radne naloge... vidi ima napomena,,,,klik... o vala.. "stranka donjela svoje ulje".. wunderšn.... Gospon ispricavamo vam se al jamstvo vam nevrijedi.... čuss :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad ovdje vidimo zasto nemoze svatko odradit servis po nekom normalnom slijedu i logici a i po zanatu :)

 

Filter ulja se prvi odvija i iscucla se ulje iz kucista..... ovo sto je on uradio je fuš.. kad je odvio filter ulje iz kucista se slilo u karter :)

Filter kabine od hebenih 70kn i mecat i dalje stari.... hah.... no coment... :P

 

 

Sad dalje.... za vozila starija od 4 godine imate 4+ serv.paket pa imate katalog http://www.volkswagen4plus.com.hr/pdf/VW-Proljece-2018-4plus-web-FINAL.pdf gdje eto uzmimo na primjer mk6 2010 2.0tdi gdje je servis izmjene ulja 702kune sa 4.2l vw ulja, org filterom i radom.... ;)

Moze se jeftinije sa kiporovim recikliranim uljima i fram nekermann il čingilingi filterom....

 

Svaki novi vw ima 4god garanciju (sem gospodarskih vozila) i u tih 4god ako zelite garanciju odrzavat ce te ga po listi odrzavanja a ulje vam netko mozda i odobri a netko ne.... a ako se odobri onda se u napomenu napise stranka donjela svoje ulje pa eto kad vam mozda prdne turbina il motor op.... idemo u radne naloge... vidi ima napomena,,,,klik... o vala.. "stranka donjela svoje ulje".. wunderšn.... Gospon ispricavamo vam se al jamstvo vam nevrijedi.... čuss :)

Lako je tebi prika mlatit praznu slamu kad neznaš kaj se po 90% servisima dela....

Ja na kumovom autu izvadil i označil sva 3 filtera prije nego je otišel na redovni servis u ovlašteni...

Kad se je vratil ni jedan nije bil izmjenjen a na računu su uredno naplačena sva 3...

Samo su spustili staro ulje i nalijali novo i uzeli +1000kn

Sad buš ti meni pametoval kak se ulje mjenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice 4+ akcije i dalje su me trazili 1400kn za redovn servis koji napravim za upola manje bilo gdje drugdje.... Ne znam za koji to auto ovlasteni radi za 700kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je tebi prika mlatit praznu slamu kad neznaš kaj se po 90% servisima dela....

Ja na kumovom autu izvadil i označil sva 3 filtera prije nego je otišel na redovni servis u ovlašteni...

Kad se je vratil ni jedan nije bil izmjenjen a na računu su uredno naplačena sva 3...

Samo su spustili staro ulje i nalijali novo i uzeli +1000kn

Sad buš ti meni pametoval kak se ulje mjenja...

Ne kupuj auto koji ne možeš koliko-tolko normalno održavat, bitno da se ima za auto a osnovni servis odrađen da budem prost za d...k. Što tek radiš kod većeš servisa bolje da se nezna......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam garažu i kanal, recimo da bih mogao odraditi servis zamjenu ulja kako je Ivo opisao, kao što sam na duji sam godinama radio ali pošto mi odobravaju da donesem svoje i ne kupujem koje kakvo onda to sve odradim u ovlaštenom jer je vozilo od prvog dana servisirano pa sam ga nastavio.

Ujedno cicijat sad kod zamjene ulja i natezat se sam a kad ti servis stvarno zatreba onda što, ić kod Mileta na servis ... Imam s njima fer i korektan odnos, evo sad me čeka u ponedjeljak veliki posao, zamjena kompletne spojke, radit će se i na mjenjaču, ponovno će se zabrtvit karter ulja jer malo slini i dečki paze kod servisa što mi je važno, uvijek do sada dobro odrađeno i ja zadovoljan, vjerujem i oni. Što mogu odradim sam, što ne znam prepustim njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je tebi prika mlatit praznu slamu kad neznaš kaj se po 90% servisima dela....

Ja na kumovom autu izvadil i označil sva 3 filtera prije nego je otišel na redovni servis u ovlašteni...

Kad se je vratil ni jedan nije bil izmjenjen a na računu su uredno naplačena sva 3...

Samo su spustili staro ulje i nalijali novo i uzeli +1000kn

Sad buš ti meni pametoval kak se ulje mjenja...

S kojeg si ti drveta pao. Covjek radi u ovlastenom i servisirao je vise auta nego sto si ih ti u zivotu vidio i ti ides njemu pricat da ce ti on pametovat o ulju. Vidis da ti je objasnio da ne znas ulje izmjenit na tom novom autu koji si kupio. Nije ti to golf dvojka i onda stedis na malom servisu... bas si krkan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2