2 2
goran98

Preskup redovni servis

Recommended Posts

Pa dobro tu su bili samo posrednici između kupca i VW-a koji je dao novi motor, još je i veza sve pogurala, ali pretpostavljam da su ga oni ugradili o svom trošku ajde.

 

A šta kad pukne zupčasti kojeg su oni mijenjali ili kad nešto zajebu, priznaju li garanciju u tom slučaju?

 

Koliko sam ja čitao u lijepoj našoj je bilo slučajeva da su ljudi tužili pa nisu dobili ništa, čak je i neki pravnik pisao negdje da ta garancija ne znači da ćeš i dobiti išta kad dođe do zajeba s njihove strane.

Ako se utvrdi da je kriv mestar (ugradnja) il sami orginal dio... onda servis snosi troskove... u cijelosti.. Bar ovaj u kojem radim al i vw ovlasteni opcenito bi tako trebali raditi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad ovdje vidimo zasto nemoze svatko odradit servis po nekom normalnom slijedu i logici a i po zanatu :)

 

Filter ulja se prvi odvija i iscucla se ulje iz kucista..... ovo sto je on uradio je fu.. kad je odvio filter ulje iz kucista se slilo u karter :)

Filter kabine od hebenih 70kn i mecat i dalje stari.... hah.... no coment... :P

 

 

Sad dalje.... za vozila starija od 4 godine imate 4+ serv.paket pa imate katalog http://www.volkswagen4plus.com.hr/pdf/VW-Proljece-2018-4plus-web-FINAL.pdf gdje eto uzmimo na primjer mk6 2010 2.0tdi gdje je servis izmjene ulja 702kune sa 4.2l vw ulja, org filterom i radom.... ;)

Moze se jeftinije sa kiporovim recikliranim uljima i fram nekermann il čingilingi filterom....

 

Svaki novi vw ima 4god garanciju (sem gospodarskih vozila) i u tih 4god ako zelite garanciju odrzavat ce te ga po listi odrzavanja a ulje vam netko mozda i odobri a netko ne.... a ako se odobri onda se u napomenu napise stranka donjela svoje ulje pa eto kad vam mozda prdne turbina il motor op.... idemo u radne naloge... vidi ima napomena,,,,klik... o vala.. "stranka donjela svoje ulje".. wundern.... Gospon ispricavamo vam se al jamstvo vam nevrijedi.... čuss :)

Uvik mi odobreno ulje uz napomenu Castrol i norma i nikad problema sa garancijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreza jesi kada reklamirao nesto na motoru na sto utjece ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na sta ulje utjece? Na sami blok motora i turbinu? Fala bogu nikad nikakvih problema na skodom od prvog dana.

Uvik prije servisa najavim da ce ulje bit moje i oni mi uredno kazu koje.

Sad normalno ako covik donese neko livo ulje da mu se moze garancija odbit

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako doneseš krivo nebi ti ni htjeli raditi...

Meni je to full glupo i kazem da sam imam servis nikad nebih priznao garanciju ako ga nisam napravio sa svojim dijelovima iz servisa nije da branim ovlasteni ali nema šanse da radim s djelovima koje stranka donese mislim može ali uz napomenu a samim tim nebi ni imalo smisla raditi u ovlastenom....

A ovo sa uljem i turbinom nebih komentirao jer mislim da ti nebih prosla garancija ali bilo je svasta preko veze odrađeno u ovlaštenom što nama smrtnicima nebi nikada priznali tipa remap do max itd i uredno se hvale po forumu ali nema veze sad to nije tema....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako doneseš krivo nebi ti ni htjeli raditi...

Meni je to full glupo i kazem da sam imam servis nikad nebih priznao garanciju ako ga nisam napravio sa svojim dijelovima iz servisa nije da branim ovlasteni ali nema šanse da radim s djelovima koje stranka donese mislim može ali uz napomenu a samim tim nebi ni imalo smisla raditi u ovlastenom....

A ovo sa uljem i turbinom nebih komentirao jer mislim da ti nebih prosla garancija ali bilo je svasta preko veze odrađeno u ovlaštenom što nama smrtnicima nebi nikada priznali tipa remap do max itd i uredno se hvale po forumu ali nema veze sad to nije tema....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Upravo to... u napomeni moze pisat i da je ulje od zlata ali ako nije njihovo ...adios amigos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na sta ulje utjece? Na sami blok motora i turbinu? Fala bogu nikad nikakvih problema na skodom od prvog dana.

Uvik prije servisa najavim da ce ulje bit moje i oni mi uredno kazu koje.

Sad normalno ako covik donese neko livo ulje da mu se moze garancija odbit

eto da je otisao cam follower dok je bilo jamstvo... i proizvodjac bi mogao odbit jamstvo zbog ulja makar pisala norma al ako je stranka donjela onda se hvataju za svaku tocku i zarez a kamoli recenica gdje stoji da je stranka donjela svoje ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je opcenito tako s garancijama...ne samo u auto svijetu...cim je garancija trazi se dlaka u jajetu da ne ide na garanciju tako da po meni to s uljem nikakvo cudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da... iako se s poznanstvom lako rjesi da to ide na neku drugu šasiju il slicno.... ni prvi ni zadnji slucaj... al vidi to je ovlasteni koji dere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali se i na servisnim mjestima zna vidjeti cady ili kombi tokic- dostava dijelova !!!

koja je onda razlika u djelovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlašteni imaju u ponudi i zamjenske dijelove pa surađuju i sa CIAK-om, tako da ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je u ovlastenom se mogu kupit i zamjenski djelovi iz tokica ili ciaka

Ja sam kupio lambda sondu za 3 puta manju cjenu od orginala a potpuno je ista bosch i isti broj samo nema vw audi zig a kosta 700kn i ide pod zamjenski dio a sa znakom 2200 kuna kosta isto bosch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li možda mogućnost da iako na prvi pogled djelovi izgledaju jednako oni to nisu...recimo da vw zahtjeva višu razinu kvalitete određenog djela koji recimo radi Valeo (mislim da Valeo radi filtere zraka). Dakle filter s znakom VW Valeo ima recimo 30 rebara, a isti takav samo Valeo ima 25 rebara u filtru...a tako onda i drugi djelovi. Ili su ti djelovi 100% isti samo nema znaka VW?

Edited by tibertov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade sa zamjenskim djelivima,ali tko garantira da nece ugraditi zamjenski a naplatiti kao orginal?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljni ovlašteni servis si neće dozvolit muljanje sa rezervnim dijelovima.... Licenca se izgubi u trenu po tom pitanju.

Njima je cilj što više ''uvalit'' orginalnih dijelova, ne neke ''žnj'' marke...

Zato i ide u napomenu ako nešto svoje doneseš, da nebi bilo poslije u slučaju kakve ''havarije'' da je servis kriv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj tjedan Štasni u Virovitici ima kontrolu, dolazi im inspekcija iz Porsche Croatia, baš mi je susjed rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali se i na servisnim mjestima zna vidjeti cady ili kombi tokic- dostava dijelova !!!

koja je onda razlika u djelovima?

Razlika je u tome da kad oni kupuju i ugrađuju

taj dio ima garanciju a kad ga sam kupiš nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade sa zamjenskim djelivima,ali tko garantira da nece ugraditi zamjenski a naplatiti kao orginal?!

Kad ides u doktora provjeravas li ljekove koje ti propise...dal je stela il su prava stvar... kad ides u zubara.. dal je smjesa mejd in kina il neka klasa... po toj logici treba u sve sumljat...

Kod ugradnje dijela postoji racun na kojem je kat broj i servis stoji iza toga pa ako se sta desi a uzrok bude taj dio onda se odradjuje jamstvo ako je naravno ugradjeno u jmstvu.

Neznam cemu tolika sumnja na ovlastene... al ajde... i to je klasican pogled manje informiranih ljudi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ides u doktora provjeravas li ljekove koje ti propise...dal je stela il su prava stvar... kad ides u zubara.. dal je smjesa mejd in kina il neka klasa... po toj logici treba u sve sumljat...

Kod ugradnje dijela postoji racun na kojem je kat broj i servis stoji iza toga pa ako se sta desi a uzrok bude taj dio onda se odradjuje jamstvo ako je naravno ugradjeno u jmstvu.

Neznam cemu tolika sumnja na ovlastene... al ajde... i to je klasican pogled manje informiranih ljudi....

Više se vjeruje liku koji doma u šupi ima dvije ''klocne'' za navest auto gore i isputit ulje u posudu iz koje je pas prije pio vodu....Još k tome lik je zaostao na golfu trici, ali nema problema kuži se on i u sedmicu :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mentalitet i neimaština je glavni uzrok svemu tome

ima se za novo auto a nema se za servis jednom godišnje

pa se štedi na glupostima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina i sam sam nekoliko puta okusio te jeftine majstore pa na kraju su bili skuplji od ovlaštenog servisa

Ali ima majstora koji su pedantni i znaju posao evo recimo Puks i dosta ljudi s foruma koji vise i nisu aktivni ovdje jer posao obitelj i forumi bas ne idu zajedno

Ovlašteni pod jamstvom Ok a poslije po vlastitom izboru....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i dobrih majstora izvan ovlaštenog servisa

najviše je bitno da onaj šta radi zna i voli svoj posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, dapace najbolje majstore sam upoznao van ovlastenog servisa. Svaka cast autofreak-u on mi je za sad jedini za kojeg vidim da zna i da radi u ovlastenom ali zar nije zalosno da je on iznimka umjesto pravilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je zao sta nema vise mojih kolega na forumu, ne zbog stava s "one strane" nego zbog rjesavanju tehnickih problema....

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2