2 2
goran98

Preskup redovni servis

Recommended Posts

meni je zao sta nema vise mojih kolega na forumu, ne zbog stava s "one strane" nego zbog rjesavanju tehnickih problema....

Smjena generacija kolega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno divim ti se koliko vremena imas da skoro svaki dan uletis s pomoći tj s mogućim uzrocima problema...

Kapa da poda!

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece se nitko latit tog posla, "visit" na forumu i pomagat drugima. Trosit svoje vrijeme i znanje a nikakva korist od toga. Ivo svaka cast sto imas volje i zivaca, takvi su rijetki kao ti, pomalo unikatni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj treš kad pokupis auto iz olvastenog prije 10ak dana, gdje si radio i veliki i mali servis pa ti "veliki stručnjaci" uspiju zaboraviti resetirati upozorenje za servis.

 

Dupli facepalm.edd570f011d7a826ee42245e2831e56b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde to je jos ok. Meni su nedavno htjeli vratiti zgrebani auto...... Odvezem radi stete koju sam imao i koja se po kasku rjesava a dobijem auto sa drugom stetom... Bogme je bilo veselo.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj treš kad pokupis auto iz olvastenog prije 10ak dana, gdje si radio i veliki i mali servis pa ti "veliki stručnjaci" uspiju zaboraviti resetirati upozorenje za servis.

 

Dupli facepalm.

 

A šta je bilo na kraju sa safe-modom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde to je jos ok. Meni su nedavno htjeli vratiti zgrebani auto...... Odvezem radi stete koju sam imao i koja se po kasku rjesava a dobijem auto sa drugom stetom... Bogme je bilo veselo.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Bezobrazluk od njih a ima i bezobrazluka od strane mušterija.

Auto treba znati zaprimiti i isporučiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i dobrih majstora izvan ovlaštenog servisa

najviše je bitno da onaj šta radi zna i voli svoj posao

 

Kad se vec ovo spominje, ima netko za preporuciti nekoga u ZG ( po mogucnosti zapadni dio grada, no nije nuzno) da se razumije i da je korektan?

Moze i u PM da ne idemo u OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece se nitko latit tog posla, "visit" na forumu i pomagat drugima. Trosit svoje vrijeme i znanje a nikakva korist od toga. Ivo svaka cast sto imas volje i zivaca, takvi su rijetki kao ti, pomalo unikatni. :)

Vidis ja negledam to odvajanje vremena kao neku stavku koju treba naplacivat il sto vec... tu je cak i problem kad nesto doma radim pa nenaplatim koliko bih trebao al jebg... valjda ce bi bolje.

Na forumu sam...hm.... neidem po kafanama i pretezno sam 12h u nekim radovima pa obitelj i tih cca uru vremena volim otic na nekoliko stranica kao i na ovaj forum gdje sam huh bitche od 2002.... Volim piskarat hebg,,..nekad i previse al forum smatram mjestom gdje se moze naucit a i prosljedit nauceno.... Ima jos ovdje velikih strucnjaka al il im se nepise il su rijetko na forumu... pa eto cesce su na onoj fb grupi gdje ima svakakvih cudaka itd...

 

 

Za x-man-a da... događa se.. zna bit pressing sa narucenim autima pa odes oprat ruke i vratis se kad nema auta na dizalici.. ss ga izveo vani heh.... PZ VG ima zavrsnu kontrolu (mislim da bi to svi trebali imat po iso-u) i imas 2je ljudi koji sjedaju u auto nakon meštra i provjeravaju jel sve odradjeno po check listi il po stavkama naloga... kao i bitna stvar je direktni prijem vozila koji znaci da s strankom se obidje vozilo prije servisa i pregleda pa i unesu ostecenja (na nalogu ima polje za to) i dogovori se dal stranka zeli stare dijelove itd itd... to kod njih recimo radi ok a kod manjis servisa zbog nedovoljno ljudi to sve puno puta steka pa se dogadjaju propusti.

Ima i stranki koje dovedu neispravno / osteceno auto i nakon radova bas to prijave kao da se dogodilo u servisu gdje je onda namjera da se servis osteti i u par navrata se tako i odigralo... posto je prijem bio los nije uneseno u nalog i onda servis tu gubi i rjesava od svom trosku... e tu se dolazi opet do tih manjih servisa sa manje kadra koji radi te stvari prije i poslije... Ovl auto servis nije nista losiji od bilo kojih drugih firmi s usluznim djelatnostima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj treš kad pokupis auto iz olvastenog prije 10ak dana, gdje si radio i veliki i mali servis pa ti "veliki stručnjaci" uspiju zaboraviti resetirati upozorenje za servis.

 

Dupli facepalm.edd570f011d7a826ee42245e2831e56b.jpg

Da li si probao ti da resetujes upozorenje za servis isto se resetuje i na G4.Imas tutrotijal ispod pa pokusaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da inspekcijski nemoze .... ima opcija da se preko vcds otkljuca ta mogucnost... al nisam imao kad istrazivat (jos)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A šta je bilo na kraju sa safe-modom?

U Zubaku mi je receno da je otisla neka stangica na turbinu i da se to ne da popraviti. Ja kupio ganc novu, da bi 2 dana kasnije saznao da je to kvar od 200 kn. Ovih dana cu je odnjet na popravak pa cu sve znati. Ja sa turbinom nisam nikad imao problema i auto sam im ostavio bez problema u tom smjeru. A preuzeo ga u safe mode-u. Nisam bio sretan, u najmanju ruku :(

 

@ostali ova poruka za servis se da ponistiti preko vcds-a al poanta je da ostavis brdo love u ovlaštenom i onda ti ovak neku glupost ostave. Meni je to fušeraj i moram se zapitati ako ovako nesto propuste napraviti, sto je onda sa stvarno bitnim stvarima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Zubaku mi je receno da je otisla neka stangica na turbinu i da se to ne da popraviti. Ja kupio ganc novu, da bi 2 dana kasnije saznao da je to kvar od 200 kn. Ovih dana cu je odnjet na popravak pa cu sve znati. Ja sa turbinom nisam nikad imao problema i auto sam im ostavio bez problema u tom smjeru. A preuzeo ga u safe mode-u. Nisam bio sretan, u najmanju ruku :(

 

@ostali ova poruka za servis se da ponistiti preko vcds-a al poanta je da ostavis brdo love u ovlaštenom i onda ti ovak neku glupost ostave. Meni je to fušeraj i moram se zapitati ako ovako nesto propuste napraviti, sto je onda sa stvarno bitnim stvarima?

Preubrzao si sa kupovinom nove turbine, trebal si prvo potražiti drugo i treče mišljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, auto mi treba svaki dan, b opcija mi je bila skinut turbinu dolje pa trcat od majstora do majstora i bit bez auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

Da se i ja nadovežem na temu... Dobio sam dojam kao da ljudi misle da samo u ovlaštenim servisima rade majstori koji znaju posao. Ja nemam potrebe ići u ovlašteni servis, imam majstora koji je radio u ovlaštenom servisu kao majstor, pa preselio kod privatnika kao bošista i na kraju otvorio svoju radionu jer je shvatio da nema potrebe raditi za nekog drugog. 

Zadnje što sam radio kod njega je servis (ulje, filter ulja, filter zraka, filter goriva) i zamjena prednjih i zadnjih pločica - dijelovi 1800 kn, ruke 600. Ne znam da li je puno ili malo ali uvijek mi pregleda kompletan auto i upozori na skorija ulaganja koja me čekaju i totalno korektan i spreman za dogovor. Ja zadovoljan ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije godišnjeg odmora bio sam sa Passatom na servisu, bio je servis na 70t km i promjenjeni su svi filteri kao i ulje... naravno, poništen mi je servisni interval... međutim, danas mi se uključuje obavjest inspekcijski servis, što je inspekcijski servis? Koliko to otprilike kosta?

Glupo da to nisu odradili zajedno sa servisom vozila...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11. 08. 2020. at 20:25, Ivan1902 said:

Prije godišnjeg odmora bio sam sa Passatom na servisu, bio je servis na 70t km i promjenjeni su svi filteri kao i ulje... naravno, poništen mi je servisni interval... međutim, danas mi se uključuje obavjest inspekcijski servis, što je inspekcijski servis? Koliko to otprilike kosta?

Glupo da to nisu odradili zajedno sa servisom vozila...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

Pozdrav,

inspekcijski servis je samo još jedan servisni interval koji je postavljan. Proizvođači postave servisni interval za inspekcijski pregled nakon pređenog određenog broja kilometara.

link na objašnjenje od VW: https://www.volkswagen.hr/servis-dodatna-oprema/servis/popravci-i-odrzavanje/inspekcija

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si prosao od tog servisa prije GO? Vrlo lako moguce da nisu ponistili i insp. servis jer se i to ponistaje ako nije u skladu s km za koliko je slj izmjena ulja.

Kod b8 je to isto jednostavno za ponistit. Slikaj nam car info odjeljak service... pa da vidimo sta pise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo jedna informacija glede redovnog servisa za Golfa u Hrv. 

U jednom ovlaštenom servisu su mi rekli da Golfovi do 2017. moraju vršiti redovan servis (izmjena ulja) svakih 15tkm ili 1 godina, a oni nakon 2017. mogu svakih 30tkm ili 2 godine!

Jer kako kažu ...tako je odlučio ovlašteni uvoznik iz Hrv.  Znači mi se moramo povoditi za onim što odluči ovlašteni uvoznik a ne tvornica!?

 

Zar mislite da je neka drastična promjena na motorima nastala nakon 2017. pa oni mogu dulje voziti sa starim uljem...ma moš mislit!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema što tu odlučivati uvoznik, odlučuje tvornica, i auto se servisira prema PR kodu, QI1, QI2, QI3, QI4, QI7 za fiksi interval, ili QI6 za fleksibilni tj. longlife. Osim ako uvoznik nije sa tvornicom dogovorio da sva vozila isporučena za naše tržište budu na jednom od fiksinih intervala. To je bas podmuklo...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome što ovlašteni serviseri stavljaju Longlife ulje , a istodobno nas "tjeraju" da mijenjamo to ulje svake godine jer je kako oni kažu Golf do 2017. mora mjenjati ulje svakih 15tkm ili jednom godišnje jer je tako odlučio uvoznik. Rekli su mi ako želim fleksibilni servis da će napisati napomenu da se to radi na moju odgovornost :-)  Pa za koga je onda taj fleksibilni servis....samo za vlasnike Golfova u Njemačkoj!? Očito!

Edited by goran98

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2