2 2
goran98

Preskup redovni servis

Recommended Posts

Autofreak sigurno zna posao i kako se ulje mjenja i tu nema dileme. No ponekad brani ovlastene servise kad ih jednostavno nije moguce ih braniti. Ovlasteni servisi vrlo cesto muljaju i to je cinjenica. Znam za konkretni primjer glupe kradje kad je covjek dan prije natocio tekucinu za prasnje sajbe do vrha, dan kasnije na servisu su po preskupoj cjeni naplatili tekucinu za sajbe. Sitna prevara, ali prevara. A o vecim prevarama necu ni pricati. No isto tako to nije eksluziva samo za ovlastene, i obicni servisi varaju no ovlasteni jos imaju i drapateljske tarife. A i sama spoznaja da ovlasteni servisi imaju razlicite cijene servisa ovisno o poslovnici je isto zanimljiva.

 

Sigurno ima i dobrih ovlastenih (Stasni na samoborjskoj mi se cini ok recimo) ali nazalost to je vise iznimka nego pravilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je bitno ne mijenjat servise ''kao gaće'', evo ja sam svojem vjeran otkad je auto izašao iz tvornice. Dobijam i veće popuste ako je nesto hitno idem preko ''reda'' itd...

Isto donosim svoje dijelove-ulje, naravno ne uzimam srot dijelove, samo provjereno da je uz bok originalu.

Naravno ako je nesto preporučljivo stavit original umjesto zamjensko tako i napravim.

Servis me na kraju ispadne kao i kod nekog ''lokalca'' ako ćemo već o cijeni. Tako da nema smisla da kod njih radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uglavnom vjeran jednom servisu ili serviseru i kao što kaže kostolomac_cro ne mijenjati ih "kao gaće", pa se sa ekipom može sve dogovoriti.
Svog trenutno servisiram privatno kod majstora koji samo radi sa VAG vozilima, kojeg poznam i koji mi je od povjerenja i dostupan je bilo kada. Taman dok sam kupio auto, ovlašteni se zatvorio u Koprivnici, a već sam i tamo imamo poznatu ekipu od mehaničara, pa do voditelja prodaje, no to je propalo.
Bitno mi je da mi je serviser relativno blizu jer dok on radi na autu, ja radim i zarađujem na svom poslu.
Ranije sam imao Renault, bio je servisiran u ovlaštenom jer mi je bio u blizini i isto tako je radila ekipa s kojom sam se povezao, pa se opet dalo sve dogovoriti i uvijek su bili na usluzi, pa se uvijek dobio i neki popust.
I još jedna stvar, nekad servisi kod nekog lokalca na kraju mogu ispasti još i skuplji nego servis u ovlaštenom koji jamči na dijelove i rad barem 12 mjeseci.
Jednom sam se opekao na tome jer sam veliki servis obavio izvan ovlaštenog u smislu da jeftinije prođem. Na kraju zbog nestručnog montiranja je prdnula vodena pumpa nakon pol godine, te je zamjena cijelog kompleta opet obavljena u ovlaštenom (gaće su bile promijenjene i sranje se dogodilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad, skoro da ispada ako ne zelis da te prevare da moras biti vjeran ovlastenom servisu. Meni to nije ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze s tim, ocito nisi shvatio poantu da uvijek ides u isti servis, naravno ako si zadovoljan cijenom i uslugom.

Pa koliko puta sam dozivio da ovak iz ciste dosade pitam što na kojem trenutnu auto u garaži rade, pa saznam da su ljudi dovezli kod njih jer je lokalni meho nesto zaj...kod slaganje njihovog auta. Takvih je gro što dolazi nakon što njihov meho zaj... stvar da dođu na popravni u ovlašteni.....

Takvi očito vole dvaput plačat.....

 

Pazi sad, skoro da ispada ako ne zelis da te prevare da moras biti vjeran ovlastenom servisu. Meni to nije ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vecina ljudi NIJE zadovoljna ni cijenom ni uslugom u ovlastenim servisima :)

 

Nisam nista krivo shvatio. Ljudi mjenjaju servise jer nisu zadovoljni njima a ne jer su zadovoljni :)

 

I da, kao sto rekoh muljaju i drugi servisi ali i ovlasteni i to je poanta da ovlasteni nisu pouzdani a skupi su.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Skupi'' su jer Hravti vole vozit automobile daleko iznad svoje platežne moći.

 

Ti si sad nek dan riješavao tapecirung krova, i uštedio naspram pouzdanog majstora koliko ono cca 200kn, a ovaj nije ni za tih 600kn napravio kako treba.

A bas je kod tog posla pedantnost broj jedan, što rijetki imaju.....a očito ovaj kod kojeg si ti išao nema, ili ima ali valjda na svakom 10. tapecirungu....

Naravno sad si to ''prožvakao'' iako ja nebih sigurno, i dođe takvih xy i ''prožvaču'' taj poluposao, sumnjam da su dalje dali preporuku za takvog majstora, a još manje da su se ponovo vratili kod njega za slični/isti posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tacno da ljudi nisu zadovoljni cjenom ali uslugom ne bih rekao bar koliko ja znam jer sam radio veliki servis u ovlastenom i mogu reci da je sve bilo korektno a i cjena je bila sasvim prihvatljiva.Ali za neke djelove ovlasteni je preskup,evo jedan primjer roletna za G4 Variant nova preko 300 Eura sto je previse.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Skupi'' su jer Hravti vole vozit automobile daleko iznad svoje platežne moći.

 

Ti si sad nek dan riješavao tapecirung krova, i uštedio naspram pouzdanog majstora koliko ono cca 200kn, a ovaj nije ni za tih 600kn napravio kako treba.

A bas je kod tog posla pedantnost broj jedan, što rijetki imaju.....a očito ovaj kod kojeg si ti išao nema, ili ima ali valjda na svakom 10. tapecirungu....

Naravno sad si to ''prožvakao'' iako ja nebih sigurno, i dođe takvih xy i ''prožvaču'' taj poluposao, sumnjam da su dalje dali preporuku za takvog majstora, a još manje da su se ponovo vratili kod njega za slični/isti posao.

 

Ne. Ne slazem se. Skupo odrzavanje bi bilo kad ja ne bi po normalnoj cijeni mogao odrzavati auto. Ako isti originalni VALEO balast nabavim za 300-600 kn a ovlasteni ga naplacuje 1500kn onda nije stvar da ne mogu odrzavati auto jer je preskup za mene nego jednostavno ovlasteni dere previse. Pazi pa ne proizvodi VW diskove, kocnice, pakne, zamasnjake, balaste, zarulje, ulje. Sve to rade druge tvornice i identican dio kod nekog drugog dobijes ponekad i po 4x manjoj cijeni. To je zdrav razum a ne da je izvan mog budzeta.

 

Voziti izvan platezne moci je kad nemas ni 500kn za plocice a ne kad nemas za plocice u ovlastenom 1500kn koje u ducanu dodju 500kn.

 

Da, tapecirao sam krov kod nekoga za koga sam mislio da dobro radi. To nije isto kao da sam isao samo nekako skrpati krov da usparam koju kunu. Da sam znao da radi tako kako radi, ne bi uopce razmisljao o njemu. To je velika razlika jer sam mislio da cu dobiti istu uslugu a ne losiju.

 

Ja na svoj auto sve bitne djelove stavljam prvu ugradnju djelove ili kvalitetnije cak. Evo sad ne idem na neke ECO diskove itd nego kupujem ATE PowerDisc diskove i ATE keramic plocice - naprijed i nazad. Da li trebam usporedjivati koliko bi me losiji djelovi dosli u ovlastenom naspram ovoga?

 

Prihvacam da ovlasteni zna neke procedure koje obicni servisi ne znaju ali uz danasnji net, nema sto ne mozes naci na netu kako se radi. Obicni servisi imaju vrlo dobre manuale, i alate s kojima mogu odraditi posao potpuno jednako kao i ovlasteni.

 

Ne postoji opravdani razlog zasto bi za, cesto jednostavne, poslove placali ovlastenima preskup radi i precjenjene djelove. Kad bi znao da ovlasteni radi nesto bolje i da su njegovi djelovi kvalitetniji onda bi to imalo smisla ali ovako je cisto stvar matematike.

Edited by projektilski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja nikako nisam mislio na djelove da e uzzimaju kod njih, tu su svi isti što se tiče ovlaštenih - PRESKUPI, pogotov kad većinu OEM se može sa strane nabavit po povoljnijoj cijeni , još k tome ako ovlašteni prihvati opciju da možeš sve svoje donijet nema boljeg.

Meni je prevenstveno bitna njihova strucnost ( jer dijelove 95% ionako sam dovezem ) da mi to bude po ps-u ugrađeno, naravno i da mi detekcija kvara bude točna ( što kod lokalnih meha je puno puta krivo i promjene ''pol auta'' da bi otklonili kvar ). Jer najgore mi je kad bi se za istu stvar morao vraćat x puta u servis....

A cijena sata rada pogotovo kad se radi o vozilo 4+ god. je po meni ok.( govorim za svoj servis, neznam kakvi druge imaja tipa PIA i slična ekipa u ZG )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sat im je i dalje skuplji od obicnih servisa. Da, super je ako mozes dofurati svoje djelove i ako naidjes na ovlasteni u kojem rade strucne osobe. Evo TDI poznaje ljude u ovlastenom pa mu rade kako treba. Nemaju svi takav ovlasteni u blizini. Kakve sam sve grozote citao i na ovom forumu o strucnosti ovlastenih, rekao bi da je sve to lutrija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bože moj baš je ovo otišlo krivim smjerom...

Kupovati ulje sam i djelove i voziti u ovlašteni servis na izmjenu? hallo!

Piše ti napomenu da si sam kupio ulje pa ako i krepa nešto nema garancije tako da ako već štedite onda razmislite malo....

Ako imam nov auto i garanciju na njega 4 godine nebitno koliko onda ću ga i voziti u ovlašteni neću bit cigan ali ako imas auto star 8 godina i vise neznam ja ga nebi servisirao u ovlastenom jer i tako nemas garancije više osim izuzetaka s diznama itd ali to je već druga priča.

Ako nemaš love za održavati auto onda su kemije s Comline dijelovima iz kreše i lokalnih majstora za koje nitko ne garantira i onda VW nevalja ili Renault ili bilo koji proizvođač a nije kriv vlasnik koji je uštedio na servisima....

Ima dobrih i loših servisa ali ima i vlasnika kretena...

 

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Edited by polic na kvadrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema mi veceg treša od ovog kad ljudi brane ovlašteni servis jer "tamo rade strucnjaci" :D Haha tamo rade i šegrti, ako niste znali i budite sigurni da vam ulje ne mijenja majstor nego onaj koji trci po gablec za vrijeme pauze.

 

Sto se djelova tice, vise je puta pokazano i dokazano da se OEM dio moze kupiti za duplo manje novaca, isti, identican dio, sa ostruganim VW znakom, npr.

 

Ovlašteni deru jer mogu a mogu samo zato jer te drze za jaja sa garancijom. Koju ti opet lako skinu, ako bilo sto modificiras na autu.

 

Te glupave spike "nisi kupio auto koji mozes servisirati"..daj nemoj bit bedast. To sto netko kuzi da identicnu stvar plati 2 ili 3x vise u ovlastenom, kakve to veze ima s tvrdnjom o cijeni auta i mogucnoscu servisiranja?

 

Ja idem u ovlasteni jer imam tamo poznatog. I kad mi je auto prije 2 mjeseca bio kod njih, vratili su mi ga u safe mode-u. NIKAD prije auto nije bio u safe modu, nikad prije problema s turbinom. I eto, dodjem po auto i vrate mi ga u safe mode-u. Uz obavijest da nova turbina kosta 15k kn. I kome se zalit? Svetom kurcu, eto kome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vi odite u ovlateni...?

Edited by Krky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja govorim isključivo o mojem servisu u koji ja odlazim. Pa ne odlazim ja u servis radi garancije ulja-djelova koje sam donesem, više zbog stručnosti koja se kod mojeg pokazal na visokom nivou inače bih odavno prestao odlazit kod njih.

Nisu bahati kao većina ovlaštenih u zg i sve se da dogovorit.

 

Što se mene tiče mogu svi kod nekog doma u šupi servisirat, Nit meni iz đepa ni u đep :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo cu 2 stvari reci u vezi ovlastenog servisa.Mulci na praksi 16-18g vecinu poslova rade i to nije minjanje ulja nego set faze i set kvacila i drugo sta se tice dijelova prijatelj mi vozi dostavu u kotaca ili ti ga tokica i svakodnevno vozi djelove iz svog ducana u ovlasteni servis.Sad ti znaj sta ti je stavljeno oem ili zamjensko a naplaceno je sigurno oem.Ja radije kupim sam dijelove na rabat koji imam u istog tokica i odvedem svom mestru koji mi napravi kako triba i naplati samo ruke i izadem 3 puta jeftinije.Ovlasteni je po meni samo ok kad priznaju garanciju kad nesto zaseru(a nece uvik).toliko o tome i pozz.

Jedan primjer:amortizeri sachs za passat 3c prednji s ugradnjom u ovlastenom dodju 2800kn.Kupio oba ISTA amortizera(isti kat.brojevi)s popustom oba 660kn i mestar uzeo 150kn za ruke.Pa racunajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo neki bi ti rekli na to da voziš auto izvan svojih platežnih sposobnosti, a u biti nisi lud da nekome nepotrebno plaćaš 100% veću cijenu istih dijelova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autodijelovi dijele rabat svima od reda

tako da taj rabat od 30-40 posto za jednog servisera je sranje.

Ima servisa šta deru a sa druge strane imaš fušere šta rade u bescjenje

Balkan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vi odite u ovlateni...

Citirat moj post pa me nazvat ...

 

This message is to notify you that one of your posts has been quoted by Krky.

"Vidi ti njeg

Sve kreten do prepotentnog kretena..."

 

... mislim da ti fali malo kućnog odgoja a izgleda da nisi niti pročitao pravila foruma, bome bahat nastup.

 

Govorio sam općenito u svoje ime ne citirajući tvoj post niti aludirajući na tebe i ako mi se nešto ne isplati jer sam prethodno kalkulirao zašto da obilazim kad u ovlaštenom imam to što tražim, ujedno i susjed mi tamo radi i to je jedan od razloga zašto idem uz sve ostalo. Svatko ima jezik, neka zatraži ponudu od ovlaštenog i vidi, nisam papak savjetnik je tri puta ispravljao ponudu i dogovorili smo se i kad imam veći zahvat naravno da važem da li ću uzet neki zamjenski dio preko ovlaštenog ili donijeti svoj jeftiniji ali u originalu, ujedno nisu svi ovlašteni isti pa da ih se trpa u isti koš. Svatko neka istražuje i radi po svom, sigurno da neću nekoga uvjeravati da ide tu ili tamo ali isto tako ne vrijeđam sve redom na forumu.

 

Što se mene ti će ti i dalje slobodno dvije cigle navezi auto i ispuštaj ulje, ja s tim uopće nemam problema, ali nazivat mene i ostale kolege pogrdnim imenima nije baš kulturno a bome niti pristojno.

 

Vidim da si editirao post al hebiga, kada qutaš onda to što si napisao dođe do onoga kome je namijenjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki moji pa di vi živite....

Kad smo već kod vređanja, mene se prvog nazvalo pogrdnim imenom....

Od kud ste vi svi?

Stvarno ko neke babe, ko mimozice

Vi stvarno neznate za duhovitost, još nisam potentnijeg foruma videl...

Dobro da vas je samo jedno par prepotentnih...

Pa ja ni žarulju bez stupne dizalice ne mjenjam a kamoli ulje

 

feUiDbi.jpg

Citirat moj post pa me nazvat ...

 

This message is to notify you that one of your posts has been quoted by Krky.

"Vidi ti njeg

Sve kreten do prepotentnog kretena..."

 

... mislim da ti fali malo kućnog odgoja a izgleda da nisi niti pročitao pravila foruma, bome bahat nastup.

 

Govorio sam općenito u svoje ime ne citirajući tvoj post niti aludirajući na tebe i ako mi se nešto ne isplati jer sam prethodno kalkulirao zašto da obilazim kad u ovlaštenom imam to što tražim, ujedno i susjed mi tamo radi i to je jedan od razloga zašto idem uz sve ostalo. Svatko ima jezik, neka zatraži ponudu od ovlaštenog i vidi, nisam papak savjetnik je tri puta ispravljao ponudu i dogovorili smo se i kad imam veći zahvat naravno da važem da li ću uzet neki zamjenski dio preko ovlaštenog ili donijeti svoj jeftiniji ali u originalu, ujedno nisu svi ovlašteni isti pa da ih se trpa u isti koš. Svatko neka istražuje i radi po svom, sigurno da neću nekoga uvjeravati da ide tu ili tamo ali isto tako ne vrijeđam sve redom na forumu.

 

Što se mene ti će ti i dalje slobodno dvije cigle navezi auto i ispuštaj ulje, ja s tim uopće nemam problema, ali nazivat mene i ostale kolege pogrdnim imenima nije baš kulturno a bome niti pristojno.

 

Vidim da si editirao post al hebiga, kada qutaš onda to što si napisao dođe do onoga kome je namijenjeno.

Krivo sam pritisnul za citirat kaj se odma pjeniš...

Ak ti nije kaj jasno javi mi se na pp...

Htel sam citirati post ispod tebe...

S kojeg si ti drveta pao. Covjek radi u ovlastenom i servisirao je vise auta nego sto si ih ti u zivotu vidio i ti ides njemu pricat da ce ti on pametovat o ulju. Vidis da ti je objasnio da ne znas ulje izmjenit na tom novom autu koji si kupio. Nije ti to golf dvojka i onda stedis na malom servisu... bas si krkan

Taj post sam htel citirati di sam nazvan kreten

Dok sam ja auto vozil ti i tvoj kolega iz ovlaštenog ste se po pesku igrali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je da, u pesku sam se igral dok si se ti vozil, ajd ne baljezgaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe koji lik dok je kolega vozio G2 GTD ti si bio isprdak :hehe .

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde prestanite se međusobno vrijeđati

to ko je prije i šta je sasvim nevažno

ljudi rade kao varioci u Uljaniku

čitav život pa ne znaju variti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bože moj baš je ovo otišlo krivim smjerom...

Kupovati ulje sam i djelove i voziti u ovlašteni servis na izmjenu? hallo!

Piše ti napomenu da si sam kupio ulje pa ako i krepa nešto nema garancije tako da ako već štedite onda razmislite malo....

 

 

Otkuda ti to da auto nema garanciju?

Ulje uvijek kupim sam i nosim u ovlašteni na servis... i napišu napomenu da sam donio ulje po normi koja je original u autu...

I dobijem mobilno jamstvo na auto.

 

Svaki auto održavam u (istom) ovlaštenom servisu... i prošlog golfa 5 koji je bio u 8.godini kada smo kupili golfa7 i up-a kojeg imam zadnje 3 godine...

 

I garancija i mobilno jamstvo uredno vrijede...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2