0
marko11

Safe mode

Recommended Posts

Prije par dana sam u gorivo stavio aditiv original od VW-a kako bi očistio dizne itd. Danas sam prvi put bio a autocesti od tada i počela mi je treptat lampica grijača i auto (Golf 6 1.6 TDI) mi je otišao u safe mode te sam dobio max broj okretaja cca 2000. Kad sam ga sljedeći put upalio, sve je bilo okej, 15 km autoceste na sličnoj brzini nisam primjetio nikakve probleme.

 

Ono što sam primjetio da je broj okretaja na mjestu u jednom trenutku bio iznad 1000, a obično je ispod 800, nakon autoceste se i to ustabililo.

 

Da li se moram zabrinuti ili da odem na dijagnostiku?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odeš na diagnostiku. Moguće banalna glupost a moguće pravi kvar. To se meni palilo na laguni dizel i ako duže Vozišće u sejf modu može se gadno motor sjeb.

To iz iskustva prije dva mjeseca se vraćao iz Njemačke normalno sve samo izbacila vodu van. Nalijem vodu i vozi do kuće itd.

Dihtung glave skidaj glavu i pravi. Usput promjenio egr ventil kao što kaže diagnostika i opet sejf mod. Promjenim elektro magnetni ventil auto ide dobro i ne pali se sejf mod. Možeš i mala gumena crijeva promijenit jer može zezati i redi njih.

Pozdrav

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio problem. EGR i hladnjak ispušnih plinova je bio problem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poludit cu hah, u 1. i 2. super vuče, a kad ga stavim u 3. noga mi do poda, on ne zna da li da krene ili ne. Da li to ima kakve veze sa EGR-om pošto je novi, a možda ostale stare postavke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrati i reklamiraj... Novi se inace prilagodjava al mislim da ga i neprilagodis nebi bilo problema al eto sve do jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kažeš prilagođava, misliš da su se morali sa njim malo provozati i isprobati ubrzanja i našteljati dizne ili šta već? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0