4 4
Veki-os

1.9 TDI PD vibracije u leru

Recommended Posts

Pozdrav

 

Imam problem sa Passatom 1.9 TDI PD 101ks (AVB),2003god.

Kupljen prije 2mj,do sada je radio normalno ali od nedavno je počeo vibrirati u leru kad se zagrije na 90C,inače nikakvih drugih problema s motorom nema,ni grešaka u VCDS-u.

Simptomi su isti kao i ovdje http://www.myturbodiesel.com/threads/help-engine-shake-vibrating-on-idle.6599/

 

Nedavno je očišćen EGR,usisna,IC i crijeva ali nema promjene.

Probao sam preko VCDS-a smanjiti/povečati IQ pošto sam vidio da je to pomoglo nekom liku na myturbodiesel ali stalno ostaje 4.4 bez obzira postavio na najmanju ili največu moguču vrijednost.

vXbRpjl.jpg

 

Da li se na PD motorima uopče može mjenjati taj IQ i ako da zašto kod mene nema promjene kad mjenjam vrijednosti?

 

Možda nije u tome problem ali to je jedino što mogu sam pokušati i besplatno,koliko sam tamo pročitao drugi moguči problemi su nosači motora,dizne,bregasta,ozubljenje itd..

 

I da li su ovo OK vrijednosti za dizne

z2e6S25.jpg

 

Po ovome -2.8 to +2.8 bi trebale biti Ok ali ne znam jel smije biti tolika razlika između dizni,-0.49 i +0.66

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li treska lagano motor u leru tj. kao da radi na 3 klipa?

Da li dimi slucajno plavkast dim?

Da li kad ga stisnes gubi snagu ili trese?

Promijeni li se stanje kad malo dadnes gasa?

 

Prema slici sto si sstavio ne bi reko da je do dizni.

 

Fazu motora provjeri u vcds, i to kad je motor zagrijan ne hladan!!

Zamajac kad je mijenjan, nosace jesi provjerio?

Pusti IQ prvo kreni od osnovnih stvari itd...

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam s tim muku mučio,passat TDI 96kw,..prvo se u pocetku svako 2,3 paljenje trese jedno 10 ak min,kao da na 3 cilindra radi,pa na dijagnostiku nema nikakvih gresaka,pa je nakon toga tesko palio verglanje 5 min minimalno sve dok jednom nije u voznji upalio lampicu abs a esp a grijaca i rucne kocnice okretaji pali na na nekih 500 i ugasio se.Slep sluzba dijagnostika tek je onda pokaza gresku camshaft position sensor G40 No signal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri zamajac jer hoće u leru trest kao što je taj momak gore napisao. Mogući nosači dizne. A oko diagnostike ti nemogu ništa reć.

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem na passatu 2002god tdi 96kw.

Bio na servisu i pregledali dize, kaze ok sve, za kvacilo majstor isto kaze oke. Imao je par greškica ne vezanih za to i jedino je bio odštekan jack na egr, on ga vratio i sada više nema vibracija, barem u ovih tjedan dana od kad je bio na servisu.

Jel moguće da je zbog egr-a podrhtavao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem na passatu 2002god tdi 96kw.

Bio na servisu i pregledali dize, kaze ok sve, za kvacilo majstor isto kaze oke. Imao je par greškica ne vezanih za to i jedino je bio odštekan jack na egr, on ga vratio i sada više nema vibracija, barem u ovih tjedan dana od kad je bio na servisu.

Jel moguće da je zbog egr-a podrhtavao?

Jack na EGR u ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumio, ne baš na egr-u nego na n18 ventilu za egr.

 

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i N239 ventil izmadju usisne grane i on ti je isto vezan za rad EGR ventila kao i N18,a nema nikakav dzek na EGR ventilu jer je to vakum sistem.Pogledaj ispod snimku i bice ti sve jasno u vezi vakum sistema i ventila.

 

 

Turbo_tdi.jpg

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nešto od ti dvoje je bilo odstekan, ne znam koji točno.

Jel moguće da su se vibracije pojavljivale zbog toga?

 

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moguce je naravno da su se pojavljivale vibracije ,ali mogu biti i losa vakum crijeva pregledaj ih detaljno, jer i losa vakum crijeva mogu da uzrokuju pad snage ,jer u to sam se i sam uvjerio.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da čim se okretaji malo podignu odmah sve oke.

Kažem sada već nekih 2 tjedna mir, od kad je priključen jack natrag.

 

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznamo koji jack pa daljnja prica tu i zavrsava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i N239 ventil izmadju usisne grane i on ti je isto vezan za rad EGR ventila kao i N18,a nema nikakav dzek na EGR ventilu jer je to vakum sistem.Pogledaj ispod snimku i bice ti sve jasno u vezi vakum sistema i ventila.

 

 

Turbo_tdi.jpg

:zid :zid

aj sad lijepo pogledaj shemu pa reci koji je ventil za šta?

N 18 je za EGR

N 239 je usisna zaklopka

 

i napisa je da je na ventilu džek a ne na samom egru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svom passatu 74kw 2001 godina isto imam problem da trese u leru, ali u mene je neki specifičan slučaj. Naime, kad je vani temperatura preko 23C i kad grije sunce i kad je motor zagrijan na 90C tek mi onda trese u leru, u ostalim uvjetima ne trese. Navečer ne trese. Gledali smo nosače dobri, zamajac dobar, dizne dobre, zamijenjene i gumice na diznama.

 

Ispadne da auto podje trest u leru kad je vani vruće, tj.kad se zagrije nafta.

Stanje se promjeni kad malo dam gasa i onda prestane trest 3-4 sekunde i onda opet. To me baš iritira, ali nitko ne zna šta je. Dijagnostika ne pokazuje ni jednu jedinu grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/3/2018 at 2:35 PM, TDI_<3 said:

Ja sam s tim muku mučio,passat TDI 96kw,..prvo se u pocetku svako 2,3 paljenje trese jedno 10 ak min,kao da na 3 cilindra radi,pa na dijagnostiku nema nikakvih gresaka,pa je nakon toga tesko palio verglanje 5 min minimalno sve dok jednom nije u voznji upalio lampicu abs a esp a grijaca i rucne kocnice okretaji pali na na nekih 500 i ugasio se.Slep sluzba dijagnostika tek je onda pokaza gresku camshaft position sensor G40 No signal...

Jel to znaci da motor nije bio u fazi ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,nego je bilo do senzora,ali to nije bio uzrok nemirnog rada,i rada na 3 cilindra ocito je to slucajnost bila
Tek kad je dignuta glava sredjeni dosjedi dizna i promjenjene gumice i sto vec ide istih,onda je problem rijesen


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mebi se to desava kod mog passata b5 .... prominio ona tri nosaca napred ..... i trese na ler gasu .. hmmmm.  Koji mi je vrag nezzz..

 

Mozda cak se kako navodite vakum crivo istekalo .. sva vakum criva sam prominko nova ....

Neznam provjerit cu ih u sri

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17. 03. 2019. at 12:56, peko_gti said:

I mebi se to desava kod mog passata b5 .... prominio ona tri nosaca napred ..... i trese na ler gasu .. hmmmm.  Koji mi je vrag nezzz..

 

Mozda cak se kako navodite vakum crivo istekalo .. sva vakum criva sam prominko nova ....

Neznam provjerit cu ih u sri

Provjeri fleksibilno crijevo auspuha. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Provjeri fleksibilno crijevo auspuha. 

Ma kakvi,nece se trest radi fleksibilnog,ovo je vise nemiran rad “kao na 3” cil a vjv i radi tako
Da je crijevo bucan bi bio dosta i kalapalo bi to sve


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide lipo prima gas lipo nedimi bilo ... napisa sam malooren glava je radjena .... i radi i dje lipo ali nakon zamjene nosaca ispod turbine poceo je trest... hmmm. Otici ci provjerit dizne.... omg....

E da docim dignem malo okretaje miran .... hmmmm....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je slicno izjebalo na koleginoj Fabiji. U leru trese motor cim das malo gasa normalno radio, nije bilo gresakana dijagnozi. Ispostavilo se da je instalacija dizni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4