6 6
pikzibner

Updateovi za ETKA 7

Recommended Posts

ima li neko kakav link za Etku? moja prestala raditi od nove godine

ima na mhh auto al ne mogu do linka za torrent jer traže registraciju koja se plaća

ako neko ima account da mi pošalje link?

ovi na cartehnology traže password,dobija sam pasword al svejedno nešto neće

ili neku noviju da radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Etka je sad na 8.1 verziji, malo je teze sve pohvatat jer prvo ide 8.0 instalacija, onda update-i puknu nakon odredjenog broja jer traze 8.1 update koji ne radi, pa onda se rucno sve kopira iz foldera u folder i onda se dobije 8.1 i nakon toga idu update-i do danasnjeg dana. Moram malo sve poslozit upute i linkove pa posaljem. Ostao sam nekima koji su mi slali pm to sve objasnit. Stigla prinova i vremena se ima manje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok

u 12 godina sam instalira 100 verzija ?

al u zadnjih par godina nikako da nađem neku koja radi dugo nego sve nakon nekog vremena prestanu

ova zadnja je radila do nove godine i od tada istekla licencai traži šifru koju triba platiti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je lakše tebe pitat za kataloški nego se zezat sa instalacijom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/14/2019 at 3:41 PM, <TDI> said:

Meni je lakše tebe pitat za kataloški nego se zezat sa instalacijom. :)

samo pitaj, zato i jesmo tu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala pik, odlicna stranica. Ali svakako ako netko ima link na torrent za skinuti volio bi jer mi ponekad treba kad nemam pristup netu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze pomoc mala,kupio sam laptop manji acer emachines em250 bez hard diska,i sad sam kupio nov hard disk,na laptopu je bio pao sistem,pa sam odlicio probati sam to napraviti,windows 7 sa prebacio na usb e sad imam problem laptop mi ne moze prepoynati novi hard disk,svasta sam probao ali nista.

Laptop sam kupio za dijagnostiku,imam jos jedan ali ono mi je preveliko tako da mi je ovaj bas super.

main-qimg-b2cfb48ec15cc5eda7f07a67c9af87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi 32bit Windows 10 jer za ovo bi ocigledno morao skidati SATA drivere dodatno na drugi usb stick ili integrirati ih u samu instalaciju. 

Sa ovim toolom mozes odmah bootabilni stick napraviti. Kasnije ces trebati aktivirati ali to se ne brini, rijesit cemo :D

https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da bi mogao windows 10 na 1 gb rama i 160gb hdd

skidam win 10 pa za jedno 1-1:30 min ce biti gotovo

A imam rufus pa sa njim napravim bootabilni stick

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, projektilski said:

koji je tocan part number laptopa?

 

Ovo je sve sto pise ispod laptopa

IMG_20200625_204234.jpg

IMG_20200625_204243.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovo skinut

https://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/AHCI/AHCI_Intel_8.9.0.1023_W7x86_A.zip?acerid=633959200624146289&amp;Step1=NETBOOK&amp;Step2=NETBOOK&amp;Step3=250&amp;OS=ALL&amp;LC=en&amp;BC=EMACHINES&amp;SC=PA_6E

I raspakiraj. Bitni folderi su ti f6flpy64 i f6flpy32 (ovisno da li pokusavas 32bit ili 64bit). Skopiraj ih na sam USB stick od Windowsa ili na neki drugi stick pa kad ti kaze da nema drivera, probaj browseat do tih foldera. Trebalo bi raditi i za W7 i za W10.

Inace, ntlite (https://www.ntlite.com) je odlican alat za integriranje drivera. S njim mozes probati integrirati taj folder u samu instalaciju i onda te ne bi trebao pitati nego odmah ucitati.

Ovdje sam nasao driver ali ne mogu garantirati da je to taj pa sretno :D

https://www.emachines.com/ec/en/US/content/drivers.html trazio sam pod Netbook i model 250.

Postoje metode kako saznati koji ti je tocan device za sata ali to je izvan opsega za opisati za sada.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko zime sam se malo igrao sa USB stikom i windozama na malom IBM X60s, napravio bootabilni USB i na nekoliko njih stavio Windows 7 i 10 kako bih mogao isprobavati, ali nisam ga mogao podići. Stalno mi je instalacija tekla iznova, stavljen je USB u BIOS-u da ide preko njega ali ne pomaže. Vidio sam još da ima neka fora sa tipkom F12 ali nisam stigao i to isprobati, inače, preko CD-a piknem Windowse sa nekih 30-tak minuta bez problema, no sa USB-om još nisam uspio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podigao Windowse preko CD-a ili USB-a isto je, radi se samo o načinu instalacije, a driveri se nalaze na stranicama proizvođača po modelu laptopa, ako zatreba lako se skinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6