6 6
pikzibner

Updateovi za ETKA 7

Recommended Posts

Bolje da si instalira Win 7 na taj laptop, mislim da mu to neće raditi nikako sa 1GB rama i mehaničkim HDD-om, čak i da radi vući će se bez veze... Našao sam i ja drivere ali samo za Netbook 250, pod Notebook ne postoji model M250.

acerm2502vdjni.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, od tud sam i ja skinuo ali napamet. Da imam laptop, spojio bi multitool Strelec usb (moj svicarski nozic) butao windows sa sticka i onda pogledao koji su sve device-vi pa da provjerim sa sigurnoscu o kojem chipsetu i sata modelu se radi.

@GTI-VR6-R32 da li si uopce uspio doci do foldera gdje su driveri i naci inf file pa je javio da nije kompatibilan ili ni to?

Sto se tice Windows 7 vs Windows 10 nema prevelike razlike - provjereno, stavljao sam Windows 10 na takve masine. Sam laptop je preslab za oboje. To je stari jednojezgreni Atom i 1GB rama. 

Da je moj laptop i da imam vremena, igrao bi se sa ovak necime

https://oprekin.com/windows-10-pro-2004-84-lite-plus/

Imao sam dva slica netbooka sa tim Atomima i oba sam prodao. Nekakav moderniji 12" laptop sa barem 4GB i core i3 precesorom radi neopisivo bolje pa bi ja isao na tako nesto.

 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, projektilski said:

Da, od tud sam i ja skinuo ali napamet. Da imam laptop, spojio bi multitool Strelec usb (moj svicarski nozic) butao windows sa sticka i onda pogledao koji su sve device-vi pa da provjerim sa sigurnoscu o kojem chipsetu i sata modelu se radi.

@GTI-VR6-R32 da li si uopce uspio doci do foldera gdje su driveri i naci inf file pa je javio da nije kompatibilan ili ni to?

Sto se tice Windows 7 vs Windows 10 nema prevelike razlike - provjereno, stavljao sam Windows 10 na takve masine. Sam laptop je preslab za oboje. To je stari jednojezgreni Atom i 1GB rama. 

Da je moj laptop i da imam vremena, igrao bi se sa ovak necime

https://oprekin.com/windows-10-pro-2004-84-lite-plus/

Imao sam dva slica netbooka sa tim Atomima i oba sam prodao. Nekakav moderniji 12" laptop sa barem 4GB i core i3 precesorom radi neopisivo bolje pa bi ja isao na tako nesto.

 

Jesam uspio sam doci do foldera gdje su driveri i izaberem to i onda cekam da ucita i na kraju nista ne pise ni da je kompatibilan ili ne

2 hours ago, said:

Bolje da si instalira Win 7 na taj laptop, mislim da mu to neće raditi nikako sa 1GB rama i mehaničkim HDD-om, čak i da radi vući će se bez veze... Našao sam i ja drivere ali samo za Netbook 250, pod Notebook ne postoji model M250.

acerm2502vdjni.jpg

Imam skinut i windws 7 32bit ios file mogu probati ali ne vjerujem da cu ista dobiti

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nešto lagano da se instalira, tvoj predloženi 10 lite ili ne znam, da pokuša sa XP SP3 x86, ionako će mu služiti samo kao dijagnostika za VAG Tacho i slično. Sve je to preslabo od proc. do HDD-a, tko još danas radi na 1GB rama ali ako ima volje neka čačka. Imam i ja starije laptope ali sam svima stavio 4GB Rama i Samsung SSD 128GB, razlika je ogromna naspram mehaničkog, puno brže radi i to je donekle podnošljivo ako se računalo održava.

U planu mi je nešto rabljeno ali dobro, jako dugo sam bio zagrijan za Lenovo X270 i7, ali sada malo škicam Xiaomi MI Air 12.5 ili 13.3. Vidio sam ga u trgovini i prodavač mi ga je malo prezentirao, baš njegov osobni i moram priznati da mi se sviđa. Imam već nekoliko stvari od Xiaomia Smartphone, MI Max 3, bluetooth slušalicu i stalak sa bluetooth opcijom, kvalitetna izrada po pristojnoj cijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za VCDS dijagnostiku koristim Lenovo X61T tablet, Intel Centrino VPro na 1.6GHz, 128GB Samsung SSD i 4GB Rama, Windows 10 Pro x64 bez ikakvih suvišnih programa, samo Windowsi su gore i sve održavano. U današnje vrijeme to je stara krama i kad ga spojim na VCDS odradi on to sve fino ali vidim da je preslab, fali mu sape, po tome ne znam kako će se tebi pokazati za dijagnostiku sa tvojom konfiguracijom, tu mislim na VCDS, ne VAG tacho.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam drivere po internetu ali nista nisam nasao,sve prilike su da cu ga nositi na servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Dizem malo ovaj topic iz mrtvih, da li neko ima ETKU 7 da shareuje instalacione fajlove, ubih se trazeci nema nigde. A ja sam imao sacuvano na DVD-u i pozajmim coveku i ovaj ga izgubi... 😡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja na prijenosnom hardu.  Stavim online.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, remus said:

Pozdrav,

Dizem malo ovaj topic iz mrtvih, da li neko ima ETKU 7 da shareuje instalacione fajlove, ubih se trazeci nema nigde. A ja sam imao sacuvano na DVD-u i pozajmim coveku i ovaj ga izgubi... 😡

Bas ETKU7?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za nju znam da je radila kod mene besprekorno tacnije za moje potrebe je bilo skroz ok. E sad ako ima nesto novije a da radi i to je ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko da je uspio instalirati ETKU 8.1 ili 8.2? Instalacija je nenormalno komplikovana to sigurno zna onaj ko je probavao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove internetske ETKA-e na koje je Pikzibner stavio poveznice njih najviše koristim i po meni sasvim dovoljno, za nešto preciznije kontaktiram ovlašteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 8.1 sa aktualnim updateima i cjenicima ali vidim da ima i 8.3 koju je jednostavno instalirati i updatetat ali treba izgenerirati aktivacijski kod a to ide porukom na privatni forum i ne znam da li jedan clan smije vise kodova generirati. 

Bas sam dignuo virtualku na kojoj cu isprobati tu 8.3 da vidim kako sljaka aktivacija jer imam pristup na dva takav foruma koji daju aktivacije.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

@projektilski

Imam i ja 8.1 ali na virtuelnom. Ne bi bilo loše kada bi se mogla instalirati na pravi sistem dosta bi bilo pedantnije :) O kojim forumima je riječ? MHHauto ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se instalirati na sve, ja to stavljam na virtualke jer mi je lakse odrzavati i reinstalirati ako se nesto smrda sa instalacijom.

Da MHHauto i CarTechnology

 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo ja neki dan da se registrujem na MHH auto, ali traze 25$ jednokratno za registracioni kod na forumu. Koliko sam video tamo ima dosta dobrih alatki za aute. Inace uspeo naci konacno neki torrent odakle sam posle 3 dana patnje uspeo skinuti Etku 7 i radi na Windows 10-ci bez problema. :)

P.S

Ako nekom slucajno treba ETKA 7-ca nek mi javi pa cu postaviti na Google drive 2GB je ISO file.

Edited by remus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javite mi se na PM da vam dam account za FTP od kud mozete skinut ETKU i jos neke stvari. Upload mi je 100Mbit pa bi trebalo ici dosta brzo, osim ako se ne zakacite svi istovremeno :)
Lijepo molim da se FTP account ne dijeli okolo niti instalacije. Hvala

Edited by projektilski
  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vec neko vrijeme da postoji PETKA (Audi, VW, Skoda, Seat, Porsche i Busevi/Commercial Vehicles) bez hardlocka, bez aktivacije i sa vrlo jednostavnom instalacijom. Update radi. Ima na mom FTP-u (oko 12GB) ali sam server reinstalirao, moram napraviti account pa preko PM sve rijesimo.

Edited by projektilski
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi li vama VIN Search na ETKI? I ako radi kako se ponasa? Trenutno koristim 8.3 verziju i ukucam VIN ali kada se pretraga zavrsi ne dobijem nista posebno nego neke rezultate za skoro sve modele od toga auta ciji je VIN:(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIN radi polovicno, meni za moj bivsi B6 i trenutni B8 radi super ali za neke ne radi. Ne mozes samo ukucati VIN nego moras prvo pomocu VIN generatora popuniti sve bitne podatke i onda ce na temelju toga napraviti file koji se kopira u ETKA folder pa tek onda za taj VIN proradi.

Trenutno je akutalna PETKA 8.5 ali aktivacija ide samo preko foruma i poceli su je davati samo onima koji su nesto tu i tamo piskarali i pomagali po forumu a novodoslima ne daju. Nema vise generatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@projektilski

Pa da, znaci i tebi radi polovicno. Je li isto 8.3 verzija? Jos sam primjetio da nema dosta dijelova u katalogu za moj auto. dok za druge ima to a nema nesto drugo :( Je li i kod tebe tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za neke VIN radi dobro, za neke ne nazalost, tako da je to lutrija. Sve ostalo sljaka super, ima sve i nista ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6