0
tommek10

Auto HVAC Golf 5

Recommended Posts

Prije nekoliko javio mi se problem glavni motor ventilacije odjednom nije htio puhati skinuo sam ispod suvozacevoj nogu onu zastitu dosao do motora naspricao dzek s wd-om i od tada radi normalno. Ali isti dan sam primjetio da mi se suvazaceva strana stakla magli tj. puse hladno dok vozača strana toplo. Kako sam si kupio dijagnostiku spojio sam da mi ucita greke i dobio sam sljedece:

 

20180603_121323.jpg

E sad jeli moguće da je sve to krepalo ili jednostavno bi trebalo isto s wd-om probati rijesiti.

Lijevi desni motoric i ovo defroster ne kuzim to je. Meni sve radi normalno kao i do sad samo kužim da kad malo temp. povećam da mi na desnoj strani puse hladno i dalje kao klima. Ti motorici gdje se mogu kupiti po kojoj cijeni (vjerojatno bi uzimao zamjenske jer orginal su skupi jako koliko sam shvatio) i koliki je problem to zamjeniti? Sad jos je ok ali bojim se kad dodju hladniji dani da će biti problem pa bi se htio to rijesiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih za pomoć tko ima iskustva s tim klapnama i motoricima. Narucivao bi si te motorice (vjerojatno aliexpres) ali ne kuzim se se bas dobro. Trebali bi mi kataloski brojevi tih motorica da ih mogu pronaci pa eto ako ima dobra dusa da pomogne bio bih zahvalan ako treba platit i ćevape i pivo ?

Motorici su sljedeci;

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158)

01810 - Actuating Motor for Temperature Flap; Right (V159)

00710 Defroster flap positioning motor (v107)

Hvala jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

golf 5, climatronic, koja godina?

 

Golf 5, 2007g, Denso klima,

 

1K0 907 511 Q - model sa 5 pinova, sva tri motorica su ti taj kataloski.

 

https://www.aliexpress.com/item/1K1907511C-For-VW-EOS-Golf-GTI-Jetta-MK5-MK6-Touran-For-Audi-A3-Q3-TT-AC/32852558233.html

 

https://www.ebay.com/itm/5pin-Heater-Flap-Servo-Motor-1K0907511C-for-Audi-A3-Q3-VW-CC-Golf-Jetta-Passat/172545713006

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju hvala ti puno... Ali mozes mi reći to su motorici za temperaturu lijevi i desni Ili? Nedostaje mi onda ovaj za odmrzavanje ili kako već? ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva tri su identicna. Razlikuju se u zupcaniku koji iskoristis sa postojecih. Prije je svaki motoric dolazio sa zupcanikom pa se svaki razlikovao, sad je motoric jedan kataloski a set zupcanika drugi. Nisam jos cuo za slucaj da je netko morao zupcanike mjenjati, to se ne kvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok... onda od ova dva linka izaberemo jedan i uzmem tri komada ? . Bitno da kad raskopam da mogu upasati. Hvala ti puno jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeli veliki probelm zamjeniti? desna strana vidio sam da ide pretinac dolje onda je sve otvoreno samo fizicki njih jeli problem skinuti radi tih zupcanika, a lijeva strana ispod nogu dolje gdje je gateway mislim da bi moglo biti napeto -_-

mislim da ce najgore biti naci ovaj defroster, kad bi imao shemu gdje se koji nalazi bilo bi super

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ti ova skica nešto pomogne! Ako ne, imaš još opisano na ovom linku kako bi se trebalo rastaviti! Čini mi se da će to i mene čekati na passatu :(

 

golf-mk5-14735.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majko mila već sad vidim da će biti problema a nisam ni počeo. Da makar nisu svi motorici isti bilo bi lakse. Kako opce doći do ovih 2 i 3?

Ovaj desni bi rekao da bi mogao proći lako a on me i najvise živcira jer mi staklo magli iz vana stalno. :-)

Po ovom je taj defroster na lijevoj strani dok sam na nekim mjestima nasao da je na desnoj strani

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riy

Majko mila već sad vidim da će biti problema a nisam ni počeo. Da makar nisu svi motorici isti bilo bi lakse. Kako opce doći do ovih 2 i 3?

Ovaj desni bi rekao da bi mogao proći lako a on me i najvise živcira jer mi staklo magli iz vana stalno. :-)

Po ovom je taj defroster na lijevoj strani dok sam na nekim mjestima nasao da je na desnoj strani

Izj... ces se sa ovim lijevim,odma je iza sata,jedva boga sam dosa do njega a kamoli skinuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promjenio sam desni motoric za temperaturu, samo sam prebacio mehanizam sa starog i zubcanik maknuo sa novog. Kasnije sam stari rastavio naspricao wd40 sad i on radi ali stavio sam ipak novi.

Zanima me lijeva strana takodjer za temperaturu dijagnostika kaže da i on ne radi premda odrađuje on za sad za razliku od desnog koji je skroz crknuo bio. Jeli tko skidao sa lijeve strane i ima li kakvih savjeta. Na youtube su svi primjeri desne strane. Hvala ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hitno bi mi trebala pomoć pa ako ima dobra dusa da pomogne.

Rijesio sam desni stranu to se tiče klapna motorica. Sutra ću probati lijevu prvenstveno za temperaturu. Ne mogu naći nigdje primjer sto moram sve skidati da dodjem do motorica, puno to pomogne, skrati vrijeme a i ne bude posljedica. Ne mogu vjerovati da ja jedini imam s tim problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0