0
derba

Originalni radio slabo prima stanice

Recommended Posts

Pozz!

 

Jedno pitanje za znalce. Radi se inace o seatu Altei ...originalni radio mi je jednostavno poceo gubiti signal radio stanica ,samo naj jace donekle rade kad sam blizu. Promijenio sam radio i ugradio RCD 300, prva tri dana radilo kako treba i sad opet kao i na originalu cak mislim da je i lošije. Promijenio sam i vanjsku antenu. Što bi mogao biti uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je godina altea?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto znam,a manifestira se kao i kod tebe,vezano je za antenski kabel,koji je usljed 13-ak godina i atmosferskih (ne)prilika galvanizirao,tj. ona bakrena žica u sredini koaksialnog kabela koji spaja antenu/antene/pojačalo i radio je izgubila svoja svojstva,ali nije iskljuceno da ti je i onaj "navoj" u koji zavidajes antenski "štap" dole u krovu galvanizirao.

Ili ti je antensko pojacalo riknulo.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore na anteni je sve ko novo nema patine i sve sjajno e sad jedino to pojacalo ,ali me buni to što je na rcd 300 radilo 3 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj antenski spoj na samom RCD-u da nije tamo problem, pošto malo ima, malo nema signala.

 

892-4vapsx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do toga neradi ni na originalu a sad ni na rcd-u samo je radilo 3 dana kad sam zamijenio uređaje . Usput drugaciji je antenski prikljucak od ovoga na slici i lijepo nalegne i škljocne kad se prikljuci. Imam i rcd 310 sad samo nemam antenski prikljucak za njega jer ima dupli konektor pa nemogu i njega isprobati a i on vuce struju i isprazni akumulator (bar tako piše po forumima) pa se mram i za to pripremiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidis, mozda je radilo prva 3 dana jer je bia dobar kontakt i sad ti se malo istekalo ili tako nesto. provjeri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jesam , vec sam poludio zbog toga jer je nevjerojatno i uopce nemam ideju što bi moglo biti a i originalno radio je samo na jednom izgubio stanice a nisam ga uoce vadio nikada. Kablovi i kontakti izgledaju savršeno ali nešto neradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema druge nego ići redom i sve provjeravati, ovako možemo samo nagađati što bi moglo biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti od kineskih xenona tolika je interferencija da ometa radio signal. Ja tako slucajno otkrio na svom autu, iskljucim svjetla i sve perfektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0