1 1
Zlajo6

Lupanje u kotačima i grebanje kod kočenja

Recommended Posts

Pozz ljudi,

Imam Golf 3 1.9D i nedavno sam uzeo alu felge 15 cola, et37, 7J s gumama 195/50/15, i ponekad se cuje lupkanje na desnim kotacima, i iza na doboima zvuk kao da grebe kad kočim, jel možda do toga da felge nisu ravne ili kaj bi moglo bit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi,

Imam Golf 3 1.9D i nedavno sam uzeo alu felge 15 cola, et37, 7J s gumama 195/50/15, i ponekad se cuje lupkanje na desnim kotacima, i iza na doboima zvuk kao da grebe kad kočim, jel možda do toga da felge nisu ravne ili kaj bi moglo bit?

KOJE ŠARAFE KORISTIŠ?

Ja sam dobio uz alu felge sarafe i bili su pre dugi i lupali mi u limić od bubanj kočnica sto drzi pakne neznam kaj se zove taj mehanizam...

Evo moj slucaj ...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa daj se sagni dolje i pogledaj di lupa. Digni na dizalicu i neka netko krene naprijed da se kotaci okrecu.

Meni je glupi meho onaj limic na celjusti malo savinuo i grebalo mi od felgu pa mi rekao da mi je lezaj otisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dobio arafe uz alu felge.. koristim od čelicnih kaj sam imao na njima, znači do arafa bi moglo bit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras imati vijke za alu felge posebne, a za celicne posebne radi svoje sigurnosti. Dosjed glave je drugaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj kada digneš kotač i zavrtiš dali lupka išta...

Meni je lupkalo samo kod kočenja i bio lud nisam znao što napraviti jer sam mislio tko zna što je ali ja sam imao bubanj kočnice neznam sto ti imas....

Malo si trebao proučiti prije stavljanja felgi koji šarafi se koriste za Alu...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevjerujem da su orginal s celicana dugi vec cak i kratki znaju bit (ako su org)

Dosjed nije nuzno da nije jednak... org felga a o dosta zamjenskih ima isto dosjed kao org (zaobljeni )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakat ne kuzim kaj je. Eo neki dan sam ga digao 170 i ni se ne čuje. Jedino na rupama ponekad i malo trese volan na vecim brzinama, al nisam ziher jel tako.prije treslo, mozda i je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi kupio felge za specifikacije Golfa 3? centralna rupa bi ti trebala biti 57.1?

To mi jedino pada na pamet sta bi ti moglo lupkat ili trest, a posto si samo felge mijenjao i odmah poslije toga ti se pocelo cuti, nesto ne valja sa njima.

 

Nakon toga pregledaj kugle, kape amortizera i krajnike spona (pošto kažeš da se osjeti na volanu)...

Ako nisi siguran kako to napraviti, ili nemas dovoljno iskustva, odvedi auto kod mehanicara ili pitaj nekog frenda koji se vise razumije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1