1 1
opri

Passat variant BM 2013 - rezervna guma

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Kupio sam Passata varianta 2013 god., ali došao je bez rezervne gume, samo sa kompletom za krpanje (kompresor i pjena).

 

Htio bi ugraditi pravu rezervnu gumu, jer mi ovo ne uljeva baš previše povjerenja, ali imam nekoliko nedoumica:

 

1. da li mogu koristiti felgu sa Golfa varianta 4 (dimenzija guma je ista 205-55-16 ali nisam siguran da li pašu vijci i offset),

čitao sam po netu da golf 4 ima raspored vijaka 5x100 a Passat 5x112, da li je to tako i kako to mogu provjeriti, i da li je bitno ako offset nije isti, ako je manja razlika (gledam felge po njuškalu)?

 

2. Prostor u bunkeru, ispod podnice, gdje bi trebala doći rezervna guma je plastičan, a na Golfu mi je lim, pa me zanima da li se ovdje može staviti rezervna guma naknadno? da li je inače plastika i kada dolazi sa rezervnom gumom i kako ju učvrstiti, za sada nema onog vijka?

- gdje je napovoljnije i nabaviti dizalicu i da li paše sajoš nekih modela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve rijeseno, nabavljena nova guma sa felgom i dizalica!

 

Zanima me koja je nosivost dizalice za passata b7? Ako netko moze provjeriti na svom pa napisati.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Molim admina da obrise ovaj post dva sam slucajno otvorio ista!! Hvala

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dali pise na dizalici. Ja bi rekao 1tona. Jer je namjenjena da digne jednu stranu auta.

One jeftine hidraulicne stupne krecu od 2 tone na dalje.

Problem kod ovih sta dobijes uz auto je navoj na dizalici na fiksnom dijelu, od plastike je, dok je navojna sipka naravno od celika...prvo sta ce popustit je navoj na plastici. Tako da, to cudo je samo za gumu promjenit na ulici, ili podici auto sa tim i staviti tronozac ispod ( najjeftiniji tronozac krece od 2 tone nosivosti )...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da im je to losa strana, ja sam nabavio dizalicu kojoj je nosivost 750kg a na golfu imam od 960kg, pa pretpostavljam da bi za passata trebala biti sa vecom nosivosti, zato i pitam.

Ali i ona dize, probao sam.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1