3 3
gavranovic

Polo 1.6 tdi problem u leru

Recommended Posts

Pozdrav,

 

da li je netko imao slican problem kao na snimci dolje nize. Moj polo se identicno ponasa u leru. Normalan zna bit vecinu vremena. Cim ugasim ventilator odmah krene ovak cukat/trest/proizvodit zvukove. Ide na servis tek 13.7 pa evo dok cekam, zanima me.

 

https://youtu.be/NRa61dy0XjE

Share this post


Link to post
Share on other sites

upalim auto, radi klima. ugasim klimu, auto je oke. to je situacija dok je hladan. kada ponovim postupak, a auto je topao, pocinje parada. upalim klimu opet je ok. ugasim klimu opet pocinje. mislio sam da je zamasnjak ali sa stisnutim kvacilom ili ne, isto je.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam imao jednog polota sa sličnim problemom.. bilo je riječ o nekoj cijevi da je problem

 

Javim ti danas kad vidim nalog šta je bilo

 

 

Update... nakon šta je napravljen update korisnik je izgubio remap i kratko nakon toga su počele nuspojave ove što ti imaš i da auto malo slabije vuče

 

Opet je išla zamjena softwera i problem za sad riješen

Edited by zvonexp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti novi motori puni su duhova i misterija jer može bit dizna a moze bit i banalna stvar....

Evo bas naletio na video...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvratno ponasanje jednog malog tdi motora. Nista, vidjet cemo sta VW kaze. Nadam se da ce naci uzrok i rijeenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu stvar sam i ja imao na passatu 1.6 tdi...prvo hladan samo a onda i zagrijan je to radio...skinuo dizne i 3 od 4 su bile lose.

 

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosvijetli nas ostale s Cayc motorom koliko kosta dizna nova reparirana ili rabljena ....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se te dizne ne mogu reparirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu se reparirati...meni su nudili repariranu diznu za 1600 a nova kosta 2500 ili 2600 kako gdje...ako imate nekoga u intercarsu da ima racun nova cca 2100

 

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan mali update.

Sutra ide u ovlasteni na dijagnozu. Posto sam potrosio tank gotova sa liquy moly aditivom. Reko ajde da se jos jednom uvjerim. Možda je proslo. Ugasio ventilator i počne treskat i grebuckat. Stignem kuplung i zvuk nestane, pustim opet eto ga, stisnem nema zvuka.

 

Cini mi se da je dvomaseni, budu sutra vidjeli pa zamijenili.

 

S*ebo sam dijagnozu :)

Em nema ni 100 000km, a nekad se i dalje znalo čuti kad i držim kvacilo .

 

Na golfu kad je otisao zamasnjak samo je grebucko u leru, nije nikad tresao u leru. Jbg.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update. Digli su ler gas i sad vise ne treska i ne grebucka.

 

Posto sam čitao da to mnogi rade kad se čuje zamasnjak. Dignes ler i bok. Zanima me da li je to preporuka proizvođača ili sta. Otisao sam u ovlasteni koji je imao odrijesene ruke. Imam garanciju kod drugog hendlera i mogao sam otići u drugi ovlasteni jer ovi nisu uspjeli rijesiti problem. I ovi dignu ler gas i vele vozi :D

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to drugo i Ivo koristi tu metodu. :)

Vozi tako i kad ti dojadi promijeni set a ako ga bude prodavao, prodaj ga kakav je s tim setom da ne ulažes nepotrebno a možda s tim podignutim lerom može dosta jos km proći.

 

Malo čudno da je već otisao a nema pretjerano km.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam sebi i jednom b6 dsg passatu na vlasnikovu zelju :)

 

Polici neki cak imaju tvornicku akciju da im se mjenja set spojke i duza poluosovina... Ovlasteni vw servis ako je ulazio po br sasije je trebao vidjet jel spada i tvoj u tu shemu. Mislim da su samo oni 3 cilindrasi al ajd... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog,

nisam htio coprati, pa sam se javio evo tek nakon 3 tisuce km.

Znaci nakon 20 odlazaka u 3 razlicita ovlastena VW servisa po Bonnu, nisu mi uspjeli rijesiti problem sa treskanjem u leru, padanjem okretaja itd. Bio sam narucen u jedan VW, da ga ostavim par dana da vide kaj je jel, po ne znam koji put. No kako smo se zaputili u HR, reko idem ja nazvati Zubak Sesvete, neka decki pogledaju, imao sam filing da ce znati rijesiti problem.

Nakon 3 sata, ulazi stari cica unutra, vraca papire i pita ga ovaj kaj je bilo, veli on ma nista, klasika, tu smo nekaj stelali, sad je dobro.

I veli mi taj tip koji me zaprimio da 1.6 tdi zna trokirat, stucati, cak i lupati (pazi to) pa treba nekada postelati i bok.

 

Napunili su akumulator i stelali dizne/ECU nesto, imam na papiru, ne znam. Softwar su malo izmijenili.

Platio sam 40 eura i potrosio 3 sata. Vise sam para u njemackoj potrosio na karte za autobus kad sam se vracao i isao u ovlasteni, vise sam vremena potrosio u voznji busom do ovlastenog i nazad! A kod onih morona sam danima bio bez auta i nisu ga uspjeli popraviti! Jos su po danu trazili, ne znam, 50-ak eura za VW up-a.

Sad sam stuko preko 3 tisuce km, obrtaji stoje ko zakucani, auto ne trokira. Da pokucam.

 

Tocno ovaj problem je bio u pitanju:

 

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/4/2019 at 1:27 PM, gavranovic said:

Bog,

nisam htio coprati, pa sam se javio evo tek nakon 3 tisuce km.

Znaci nakon 20 odlazaka u 3 razlicita ovlastena VW servisa po Bonnu, nisu mi uspjeli rijesiti problem sa treskanjem u leru, padanjem okretaja itd. Bio sam narucen u jedan VW, da ga ostavim par dana da vide kaj je jel, po ne znam koji put. No kako smo se zaputili u HR, reko idem ja nazvati Zubak Sesvete, neka decki pogledaju, imao sam filing da ce znati rijesiti problem.

Nakon 3 sata, ulazi stari cica unutra, vraca papire i pita ga ovaj kaj je bilo, veli on ma nista, klasika, tu smo nekaj stelali, sad je dobro.

I veli mi taj tip koji me zaprimio da 1.6 tdi zna trokirat, stucati, cak i lupati (pazi to) pa treba nekada postelati i bok.

 

Napunili su akumulator i stelali dizne/ECU nesto, imam na papiru, ne znam. Softwar su malo izmijenili.

Platio sam 40 eura i potrosio 3 sata. Vise sam para u njemackoj potrosio na karte za autobus kad sam se vracao i isao u ovlasteni, vise sam vremena potrosio u voznji busom do ovlastenog i nazad! A kod onih morona sam danima bio bez auta i nisu ga uspjeli popraviti! Jos su po danu trazili, ne znam, 50-ak eura za VW up-a.

Sad sam stuko preko 3 tisuce km, obrtaji stoje ko zakucani, auto ne trokira. Da pokucam.

 

Tocno ovaj problem je bio u pitanju:

 

ajde super nek si uspio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno kako se može vratiti taj problem ? zar ću svakih 5 tisuće km morati u zubak??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ti kod Autodoktora odvezi i oni će ti sigurno riješiti problem. :)

Rentner-Kupplung nach 4 Wochen wieder kaputt

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, da se jos malo zalim, jer vozim taj sugavi 1.6 i ne isplati mi ga se prodat.

Bio sam u VW Nolden u Bonnu, vele nove dizne su 4k eura, ali nismo ziher hoce li problem nestat. Zalim se direktno u VW, da su mi software updateom shebali auto. Vele da su se culi sa Noldenom, da odem opet tamo, da su im rekli kaj da naprave. Odem tamo, 120€ (pokrije VW) - stelanje dizni. Nakon 3-4 tisuce km opet isto. Nolden mi nije bio na ruku, a i nisu imali termina, odem danas u drugi ovlasteni, nakon par sati me zove lik i kaze da je trosak 150€, nisu nista otkrili, svi parametri su ok, sljedeci korak je skidanje i testiranje dizni, cca 450€. Ja reko i sto ako nije to to? Veli on, onda kopamo dalje...e poludio sam. Platio sam 150€ nista, bas nista. I sad se prepucavam sa Noldenom jel mogu to ili ne mogu rijesit. Iduci tjedan idem za HR, idu dizne dolje na testiranje, pa cu probat nac nekog VW majstora da to vise rijesi. Ako nista, Zubak, pa cu 10 puta godisnje radit stelanje dizni. Ne mogu vjerovat da ti jedna firma updateom shebe auto, doslovno, i sad to nitko ne moze rijesiti, jednom za svagda. Veli mi tip u ovlastenom danas da najbolje da odem u Nolden, gdje su to uspjeli rijesit, pa da idem svaki put kad se vrati greska, jer je ocito greska koja se ne moze otklonit. Zamisli tu glavu. Pun mi ga je kufer, i pun mi je kufer ovih ovlastenih gdje samo naplacuju svoje radne sate, a nikako da nadju problem.

Nisam mehanicar, ali nisam ni panglu, svakih 3-4 tisuce km se dizne moraju stelat? Koji je to Bog? Kakva je to sad fora. Kaj se pohabaju? Auto zaboravi parametre? Vlaga je u zraku? Stari moj kakvi inzenjeri...

Za 450€ bi oni testirali dizne, koji su to majstori u pm. Za te novce i ovo sto sam danas dao kupim nove.

Cak razmisljam o remapiranju, u nadi da ce to rijesiti problem, najradije bi da mi vrate staru mapu. Nikad vise VW, gledm taj passat, ali mislim da nikad vise.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je na ruku probaj sa Acs Školjić u Tešnju ovlasteni servis povoljan a rjesavaju probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ovako laički rekao da napraviš remap(tako kažu u ovom videu sa škodilakom). To su ti napravili NOx update?

Od kod nekog da ga mapira i IMHO ni ne moraš ga odma napucat do kraja (130-135ks), pretpostavljam da se može remapirat i na 115-120ks i prst u uho.

Vidim da većinom kod nas preporučuju Muhu (Fire mu je nick), pa odi do njega kad budeš tu (mislim da je on iz Zg), a koliko sam skužio može ti maknut tu NOx mapu.

Trebao biš onda mislim skinut i neku plastičnu cijev koja je dio NOx update-a na 1.6 CR.

 

EDIT: LOL, sada vidim da ti imaš 77kw već. Maj bed.

 

Edited by Disco

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, gavranovic said:

Evo, da se jos malo zalim, jer vozim taj sugavi 1.6 i ne isplati mi ga se prodat.

Bio sam u VW Nolden u Bonnu, vele nove dizne su 4k eura, ali nismo ziher hoce li problem nestat. Zalim se direktno u VW, da su mi software updateom shebali auto. Vele da su se culi sa Noldenom, da odem opet tamo, da su im rekli kaj da naprave. Odem tamo, 120€ (pokrije VW) - stelanje dizni. Nakon 3-4 tisuce km opet isto. Nolden mi nije bio na ruku, a i nisu imali termina, odem danas u drugi ovlasteni, nakon par sati me zove lik i kaze da je trosak 150€, nisu nista otkrili, svi parametri su ok, sljedeci korak je skidanje i testiranje dizni, cca 450€. Ja reko i sto ako nije to to? Veli on, onda kopamo dalje...e poludio sam. Platio sam 150€ nista, bas nista. I sad se prepucavam sa Noldenom jel mogu to ili ne mogu rijesit. Iduci tjedan idem za HR, idu dizne dolje na testiranje, pa cu probat nac nekog VW majstora da to vise rijesi. Ako nista, Zubak, pa cu 10 puta godisnje radit stelanje dizni. Ne mogu vjerovat da ti jedna firma updateom shebe auto, doslovno, i sad to nitko ne moze rijesiti, jednom za svagda. Veli mi tip u ovlastenom danas da najbolje da odem u Nolden, gdje su to uspjeli rijesit, pa da idem svaki put kad se vrati greska, jer je ocito greska koja se ne moze otklonit. Zamisli tu glavu. Pun mi ga je kufer, i pun mi je kufer ovih ovlastenih gdje samo naplacuju svoje radne sate, a nikako da nadju problem.

Nisam mehanicar, ali nisam ni panglu, svakih 3-4 tisuce km se dizne moraju stelat? Koji je to Bog? Kakva je to sad fora. Kaj se pohabaju? Auto zaboravi parametre? Vlaga je u zraku? Stari moj kakvi inzenjeri...

Za 450€ bi oni testirali dizne, koji su to majstori u pm. Za te novce i ovo sto sam danas dao kupim nove.

Cak razmisljam o remapiranju, u nadi da ce to rijesiti problem, najradije bi da mi vrate staru mapu. Nikad vise VW, gledm taj passat, ali mislim da nikad vise.

Prodaj to kino 1.6tdi i kupis pravo auto neunistivi 1.9tdi hahah :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3