3 3
gavranovic

Polo 1.6 tdi problem u leru

Recommended Posts

2 hours ago, Disco said:

Ja bi ovako laički rekao da napraviš remap(tako kažu u ovom videu sa škodilakom). To su ti napravili NOx update?

Od kod nekog da ga mapira i IMHO ni ne moraš ga odma napucat do kraja (130-135ks), pretpostavljam da se može remapirat i na 115-120ks i prst u uho.

Vidim da većinom kod nas preporučuju Muhu (Fire mu je nick), pa odi do njega kad budeš tu (mislim da je on iz Zg), a koliko sam skužio može ti maknut tu NOx mapu.

Trebao biš onda mislim skinut i neku plastičnu cijev koja je dio NOx update-a na 1.6 CR.

 

EDIT: LOL, sada vidim da ti imaš 77kw već. Maj bed.

 

Tak će i bit. Prvi pregled dizni kod boschiste, ako je sve oke idem kod muhe. Čuo sam se već s njim. 

 

Ovi za cjevcicu prvi put čujem ? 

Imas više informacija? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, gavranovic said:

Tak će i bit. Prvi pregled dizni kod boschiste, ako je sve oke idem kod muhe. Čuo sam se već s njim. 

 

Ovi za cjevcicu prvi put čujem ? Imas više informacija? 

 

Tu je tekst:

http://www.kojiauto.hr/servisne-mjere-za-pogodene-vw-dizelske-motore-ea-189-1-6-tdi-i-2-0-tdi/

A ovo je slika, ovaj prozirno-plavi dio,  cijev sa dodanom mrežicom od filtera zraka prema MAFu (rekao bi da ovo smanjuje protok, a ne ''usmjerava'' kako vw kaže):

vw_motori_rjesenja_post03.jpg

vw_motori_rjesenja_post02.jpg

Edited by Disco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cool, thx, nisam znao.

U videu ce reci nesto vise o tom 50 centi vrijednom plasticnom ulosku, koji ne znam koliko utjece na performanse, ali za kojeg sam siguran da auto ne cini "ekoloskijim". :D Da ga cini, odmah bi to ugradili, shebali su i to zestoko. Sad citam na njemackim forumima da svatko tko je napravio update ima "nesluzbenu garanciju" 2 godine od updatea ili do 250k kilometara (na EGR, injektore, etc). Lijepo sto mi nitko od 4 ovlastena servisa to nije rekao i sto mi je jedan servis predlozio zamjenu dizni u vrijednosti od 3387€ :) Zvat cu danas ovlasteni i VW, pa cemo vidjeti, smradovi su zesci.

 

EDIT: cisto informativno, bio sam jucer na tehnickom i sad sam miran 2 godine, ono sto sam htio rec je da na testiranju ispusnih plinova, osim sto mjere ispusne plinove, spajaju dijagnostiku i gledaju jel sve oke sa egr-om, dpf-om itd. Sto znaci ako mislim radit remap, ne smijem gasit niti egr niti dpf. Jer cu za dvije godine imati problema na tehnickom.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update. Izvadio sam taj usmjerivac, da vidim kako ce radit, uzasno radi u trecoj brzini, u leru nemirniji i svejedno trokira, odmah sam isao vracat. U mog pola nije tako velik kao na snimci, kraci je dosta, podsjeca me izgledom na maf senzor od mog golfija 4.

 

Plan je u HR kod bošiste provjeriti dizne, ako ne valjaju, u njemackoj napraviti termin da provjere dizne i zamjene pod kulanzom, jer je VW dao garanciju 24 mjeseca (ili do 250k kilometara) od updatea na "dijelove". 4 ovlastena servisa mi to nije moglo reci, slucajno nasao na forumu, potvrdio na volkswagen hr i de te zvao vw da hocu da mi plate zamjenu injektora (3380€). Bas su smradovi, sto ih to kosta, budi covjek, svako malo malo ti ostavim 400€ za servis, a ti jedes govna. Ne razumijem. AKOOOO su dizne oke, budem zamolio Muhu da downgradea software, za remap jos nisam siguran zbog problema sa ispusnim plinovima tu u njemackoj. AKOOOO danas osvojim eurojackpot, auto zaljevam benzinom i guram u autokucu gdje sam ga kupio i kupujem 1.9 tedejija.

 

Toliko od mene, nadam se da me nece ostavit negdje u sred nicega, sad po putu :)

 

Ocito nisam jedini, ali nitko ne zna sto je, odnosno zna se što je, software, ali je ilegalno vraćati na stari. Neki rjesavaju tako da senzor temperature iskopcaju, a drugima je uspjelo ciscenjem ove klapne: 

 

Ljudi sa identicnim problemom:

https://www.motor-talk.de/forum/1-6-tdi-ruckeln-im-stand-t5869494.html

https://www.motor-talk.de/forum/unrunder-leerlauf-1-6-tdi-t5976153.html

https://www.motor-talk.de/forum/drehzahlschwankungen-1-6-tdi-cay-t5931961.html

https://www.motor-talk.de/forum/drehzahlschwankungen-1-6-tdi-cay-t5931961.html

Svima nama se to pojavilo nakon update-a.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješeno, nakon 2 godine, 70k kilometara, puno živaca i novaca. 

 

Listajući po forumima skuzio sam da svi koji imaju takav problem, su ga dobili tek nakon updatea. I gruntam si što da radim, imao sam termin u DE da probaju po 20-i put to riješit. I naletim na forum i frajer sa identičnim problemima i jedno 44 stranice rasprave, gdje su liku promijenili injektora, zamašnjak, visokotlacnu pumpu i jos pola auta, bez pretjerivanja. Problem je jos tu. Onda sam rekao fuck it, otišao kod muhe da mi vrati verziju softvera prije diesel gatea, dok je on to stavljao ja sam maknuo plastiku iz usisa.  20 min posla.

 Rezultat:

1. Auto puno puno ljepše ubrzava, glatko, ne sad kao da ima 20 konja više već baš lijepo.

2. Potrošnja je pala, po boardu, znat ću točno kad dođem u DE, pa napišem. 

 

3. Ne trokira u hebenom leru vise, kako mi je to išlo na jetru. Ne zvecka kad pustim gas itd. Trebao sam tako odmah, smradovi iz Vw-a su gadno ujebali. 5 puta više zagađuju auti, oni sprase update da auto zagaduje 3 put više od granice, ali zato trosi vise nafte, ide slabije i ne radi kako treba. Bonus je crknuti egr i regeneracija dpfa svakih 400km. Kog oni farbaju. Ekologija malo sutra.

 

Summa summarum- ne stavljajte update, ako vam ga stave, stavite vi njima.

Edited by gavranovic
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde drago mi je da si riješio, ma i okolo se spominje da je riješenje u SoftWare-u. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30. 01. 2020. at 9:22, gavranovic said:

EDIT: cisto informativno, bio sam jucer na tehnickom i sad sam miran 2 godine, ono sto sam htio rec je da na testiranju ispusnih plinova, osim sto mjere ispusne plinove, spajaju dijagnostiku i gledaju jel sve oke sa egr-om, dpf-om itd. Sto znaci ako mislim radit remap, ne smijem gasit niti egr niti dpf. Jer cu za dvije godine imati problema na tehnickom.

Koja smola sa updateom, za popizdit a od stavljanja sami problemi, baš čitao u tvojoj temi.

Kako je na tehničkom u DE, napisao si da dosta toga kontroliraju, a da li provjeravaju i novi update da li je stavljen ili ne prilikom TÜV-a i da li bi sad mogao imati problema ili?

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti budem iskren, ne znam kaj provjeravaju. Neki dan sam položio ispusne plinove, tako da sam miran 2 godine. A sto ce biti za dvije godine, briga me iskreno. Možda niti nećemo biti u njemačkoj. Zeznuli su stvar, ne mogu popraviti, ne želim se više zamarati. Kad se poljaci i ostale kamiondzije po njemačkoj mogu vozit bez ad bluea, a da ih policija ne može ili ne zna prepoznat , onda mogu i ja sa starim softverom. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je falilo da kupim G7 sa 1.6TDI motorom,sad vidim da sam dobro odlučio i uzeo Mecku sa čuvenim 2,2CDI motorom ,jer vidim da se mnogi žale na taj 1.6TDI i da su stavarno loši nakon update-a softwera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno su ga ukenjali sa tim1.6.ja sam nakon updatea mijenjao prvo egr pa dizne..naravno da nisu htjeli priznati nista u vw...sada skinuo dpf i ugasio egr-ali ne skroz egr navodno radi cisto da radi..nadam se da je to kraj kvarovima

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, gogy912 said:

Stvarno su ga ukenjali sa tim1.6.ja sam nakon updatea mijenjao prvo egr pa dizne..naravno da nisu htjeli priznati nista u vw...sada skinuo dpf i ugasio egr-ali ne skroz egr navodno radi cisto da radi..nadam se da je to kraj kvarovima

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

To sto nisu preuzeli troskove popravka mi je tako pederski, pogotovo jer VW sam kaže da daje garanciju do 250k kilometara ili 24 mjeseca od updatea. Meni su EGR besplatno zamijenili, crko je nakon par sto kilometara nakon updatea . Ne znam što njih košta da nazovu u VW i kažu, čuj, hoćete preuzeti troškove? Kraj tocka. 

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nekome prihvate nekome ne...neznam kako to ide..ako je auto odrzavan u ovlastenom di je problem?a ma..cak su me zvali i rekli da su ga malo "digli" prilikom updatea..ne znam da li su jer sam kupio auto mjesec dana prije...ali sad kad sam skinuo dpf i egr punoooo zivlji i top mi ide

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žao mi je stari ?

 

Mene su zvali iz ovlaštenog u Bonnu da će mi zamijeniti dizne pa vidjeti za kulancu, neki dan. Zakazao sam termin, zatim otkazao. Idućeg dana me zvao šef servisa iz autokuce i rekao da dođem sad u utorak da mi zamijene dizne, dobili su zeleno svjetlo od VW-a,  3300€ je račun. Sve mi se čini da ću vratit stari softver (sa nox updateom), zamijenit dizne i vratit softver. Samo da im napakostim + te nove dizne su drugog kataloskog broja nego prvobitne, jer su pripasane za nox update, dakle bolje su je'l . Na jednoj facebook stranici gdje se vodi rasprava o vraćanju na stari softver, je čovjek napisao da je tocno to napravio i da auto radi ko švicarski sat. Vidjeti cemo. 

 

 

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis sad si i mene zaintrigirao kako bi saputao moj pasat sa starom mapom...ajde hvala bogu da si izvukao od njih nove dizne nadam se da ce ti biti sve ok...a znam i ja sam stavio malo drugacije oznake na diznama ali su dizne iste...

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jel problem u soferu ili u konstrukciji samog motora. ?Mijenjam redovno ulje, ne šaltam na niskim okretajima i svaki dan od 90km imam 85km autoceste gdje ga dobro stisnem. Svejedno mi regeneraciju radi svakih 400km, i to najčešće kad se skinem sa autoceste i uđem u grad, što su htjeli izbjeći ? logično je da se dpf puni pri velikim brzinama jer je egr zatvoren, a pasivna regeneracija ne funkcionira uopće na mom polu. 180km/h kroz cijelu bavarsku, okretaji preko 3 tisuce i zapunjenost dpf-a niti 1% dolje, štoviše 10-tak % gore. Neka mi neko to objasni. 

Edited by gavranovic
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pristekaj si neki obd2 adapter i instaliraj aplikaciju vag dpf. Tam bus tocno vidio kaj se dogadja, kad pocinje regeneracija, koliko traje, tlakove itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo svoj dpf na 230 tkm pa ne moze biti vjecno..najbolje da dpf i egr traje vjecnoooo...hoce hoce ali ne na CAYC motoru

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ivanm said:

Pristekaj si neki obd2 adapter i instaliraj aplikaciju vag dpf. Tam bus tocno vidio kaj se dogadja, kad pocinje regeneracija, koliko traje, tlakove itd..

Jesam, zato i znam da se više puni nego prazni,  na autocesti

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, gogy912 said:

Stvarno su ga ukenjali sa tim1.6.ja sam nakon updatea mijenjao prvo egr pa dizne..naravno da nisu htjeli priznati nista u vw...sada skinuo dpf i ugasio egr-ali ne skroz egr navodno radi cisto da radi..nadam se da je to kraj kvarovima

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

 

 

Ti si se možda tu i spasio, ne znam da li se da iščitati kada su dizne već namontirane, ali čitao sam po netu da postoje nove, bolje dizne za 1.6.

Razlikuju se u oznaci, stare na kraju imaju slovo B, nove imaju slovo S.

Isto tako sam čitao da kad se mjenjaju da je najbolje promjeniti odmah sve 4 jer kad 1 crkne, ubrzo kreću jedna za drugom, tipa svakih 10-20tkm jedna.

Ne znam što je sa repariranima, pretpostavljam da su one sve ove B, iskreno ne kužim ni taj pojam reparacije...može li netko objasniti što se točno događa?

Šta majstori počiste diznu i zamjene gumice ili...?

Edited by Disco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je da..dizne su 03L130277S takve ja imam...meni su reparirane bile malo skuplje od novih jer sam ih mogao platiti bez pdv i sa popustom tako da sam uzeo nove..mene su savjetovali sve 4 da je najbolje zamijeniti pa si miran..a reparirane su reparirane plus novi kod..

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok,

Da se javim, sumrak saga se nastavila, ali sa happy endom. 

Nakon vraćanja starog softvera sam išao raditi minimalnu devijaciju injektora. Tu smo primijetili da je jedna dizna 1.8 nečega (mg po nečemu ?) u plusu. Malo sam se zbedirao ali dobro, otkazao sam već termin u autokuci jer nisu znali hoće li mi vw pokriti troškove izmjene injektora, nakon dva dana zovu me iz autokuce nolden i kazu da su dobili zeleno svjetlo iz VW-a za zamjenu sva 4 injektora. Mislim si kaj sad, ništa, idem kod muhe da mi vrati dieselgate softver i mapu, pa cemo vidjeti. Vrati on meni sve nazad...auto ne trese u leru, a ja za koji dan (jucer) imam termin za izmjenu. A treba par tisuća km da se dizne prilagode i da pocne trokirati. Napravio 1400 km, nista, auto ne trese. Jos sam u hrvatskoj prvi put radio servis van ovlastenog na 15k, jer mi se cini 30k predugo, sve filtere i ulje, mislim si skuzit ce me u pm. Ostavim ja auto, u strahu da će mi reci kako auto više ne trese ili nisu org. filteri i nek se fuckam. A 28.2 mi isticu 24 mjeseca od updatea. Danas me zovu, auto Vam je gotov, dođite po njega. Ja tamo, račun na 2300€, naspram probitnih 3300€. Preuzeo auto, hvala lijepo bok bok.

 

Na autu ne vidim velike razlike, malo tise radi, ne trese u leru (za sad), isto ide i imam puknutu jednu kopcu na poklopcu motora ? No dobro, vidjeti cemo kako ce se auto ponasati, naisao sam na jedno 30-ak ljudi, po raznim forumima i youtube-u, sa istim problemom nakon update-a, od seata i skode pa sve do vw-a i samo dvojica su rekli "zamijenjeni injektori i sad je oke" i nisu se vise poslje javljali. Ostatak ekipe se jos muci ili su prodali auto. Stavljeni su injektori sa kataloskim brojem S na kraju, update-ani injektori kak ti. Interesnanto je kako zamjena injektora pod kulancom kosta 1000€ manje. Injektori su 300€ jeftiniji, porez se ne placa (???) to je isto 500€, jos su nekakvi lajtunzi u prvoj ponudi bili. Svasta.

 

WhatsApp-Image-2020-02-26-at-16.45.48.jp
WhatsApp-Image-2020-02-26-at-16.45.43.jp

 

Toliko od mene, ako bude promjena javim.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi na tvom mjestu svejedno opet na update da ti se skine to govno od dieselgate SW-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, goran sdi said:

 

Sad si dobio injektore sa SX oznakom na kraju, da li su to najnoviji injektori.

Ne znam, nisam jos imao vremena guglati, na njima ne piše SX već samo S.

2 hours ago, Disco said:

Ja bi na tvom mjestu svejedno opet na update da ti se skine to govno od dieselgate SW-a.

I ja bi, ali ne znam hoću li više sa polom ići za hrvatsku, ako ćemo ići skinut cu. Ako ne, šta sad, ko ga fucka. Tu ne znam niti jednog tunera koji bi mi to mogao napraviti, a naletio sam na nekakve članke iz 2017/18 gdje piše da to ljudi rade u njemačkoj i da downgrade košta cca 900€, mislim da je suvišno govoriti da nema šanse da dam 900€ za nešto što me dolje košta 400 kn.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3