1 1
gavranovic

Polo 1.6 tdi problem u leru

Recommended Posts

2 hours ago, Disco said:

Ja bi ovako laički rekao da napraviš remap(tako kažu u ovom videu sa škodilakom). To su ti napravili NOx update?

Od kod nekog da ga mapira i IMHO ni ne moraš ga odma napucat do kraja (130-135ks), pretpostavljam da se može remapirat i na 115-120ks i prst u uho.

Vidim da većinom kod nas preporučuju Muhu (Fire mu je nick), pa odi do njega kad budeš tu (mislim da je on iz Zg), a koliko sam skužio može ti maknut tu NOx mapu.

Trebao biš onda mislim skinut i neku plastičnu cijev koja je dio NOx update-a na 1.6 CR.

EDIT: LOL, sada vidim da ti imaš 77kw već. Maj bed.

Tak će i bit. Prvi pregled dizni kod boschiste, ako je sve oke idem kod muhe. Čuo sam se već s njim. 

Ovi za cjevcicu prvi put čujem 😯 

Imas više informacija? 

7 hours ago, gavranovic said:

Tak će i bit. Prvi pregled dizni kod boschiste, ako je sve oke idem kod muhe. Čuo sam se već s njim. 

Ovi za cjevcicu prvi put čujem 😯 Imas više informacija? 

Tu je tekst:

http://www.kojiauto.hr/servisne-mjere-za-pogodene-vw-dizelske-motore-ea-189-1-6-tdi-i-2-0-tdi/

A ovo je slika, ovaj prozirno-plavi dio,  cijev sa dodanom mrežicom od filtera zraka prema MAFu (rekao bi da ovo smanjuje protok, a ne ''usmjerava'' kako vw kaže):

vw_motori_rjesenja_post03.jpg

vw_motori_rjesenja_post02.jpg

Edited by Disco

Cool, thx, nisam znao.

U videu ce reci nesto vise o tom 50 centi vrijednom plasticnom ulosku, koji ne znam koliko utjece na performanse, ali za kojeg sam siguran da auto ne cini "ekoloskijim". :D Da ga cini, odmah bi to ugradili, shebali su i to zestoko. Sad citam na njemackim forumima da svatko tko je napravio update ima "nesluzbenu garanciju" 2 godine od updatea ili do 250k kilometara (na EGR, injektore, etc). Lijepo sto mi nitko od 4 ovlastena servisa to nije rekao i sto mi je jedan servis predlozio zamjenu dizni u vrijednosti od 3387€ :) Zvat cu danas ovlasteni i VW, pa cemo vidjeti, smradovi su zesci.

EDIT: cisto informativno, bio sam jucer na tehnickom i sad sam miran 2 godine, ono sto sam htio rec je da na testiranju ispusnih plinova, osim sto mjere ispusne plinove, spajaju dijagnostiku i gledaju jel sve oke sa egr-om, dpf-om itd. Sto znaci ako mislim radit remap, ne smijem gasit niti egr niti dpf. Jer cu za dvije godine imati problema na tehnickom.

Edited by gavranovic

Mali update. Izvadio sam taj usmjerivac, da vidim kako ce radit, uzasno radi u trecoj brzini, u leru nemirniji i svejedno trokira, odmah sam isao vracat. U mog pola nije tako velik kao na snimci, kraci je dosta, podsjeca me izgledom na maf senzor od mog golfija 4.

Plan je u HR kod bošiste provjeriti dizne, ako ne valjaju, u njemackoj napraviti termin da provjere dizne i zamjene pod kulanzom, jer je VW dao garanciju 24 mjeseca (ili do 250k kilometara) od updatea na "dijelove". 4 ovlastena servisa mi to nije moglo reci, slucajno nasao na forumu, potvrdio na volkswagen hr i de te zvao vw da hocu da mi plate zamjenu injektora (3380€). Bas su smradovi, sto ih to kosta, budi covjek, svako malo malo ti ostavim 400€ za servis, a ti jedes govna. Ne razumijem. AKOOOO su dizne oke, budem zamolio Muhu da downgradea software, za remap jos nisam siguran zbog problema sa ispusnim plinovima tu u njemackoj. AKOOOO danas osvojim eurojackpot, auto zaljevam benzinom i guram u autokucu gdje sam ga kupio i kupujem 1.9 tedejija.

Toliko od mene, nadam se da me nece ostavit negdje u sred nicega, sad po putu :)

Ocito nisam jedini, ali nitko ne zna sto je, odnosno zna se što je, software, ali je ilegalno vraćati na stari. Neki rjesavaju tako da senzor temperature iskopcaju, a drugima je uspjelo ciscenjem ove klapne: 

Ljudi sa identicnim problemom:

https://www.motor-talk.de/forum/1-6-tdi-ruckeln-im-stand-t5869494.html

https://www.motor-talk.de/forum/unrunder-leerlauf-1-6-tdi-t5976153.html

https://www.motor-talk.de/forum/drehzahlschwankungen-1-6-tdi-cay-t5931961.html

https://www.motor-talk.de/forum/drehzahlschwankungen-1-6-tdi-cay-t5931961.html

Svima nama se to pojavilo nakon update-a.

Edited by gavranovic

Riješeno, nakon 2 godine, 70k kilometara, puno živaca i novaca. 

Listajući po forumima skuzio sam da svi koji imaju takav problem, su ga dobili tek nakon updatea. I gruntam si što da radim, imao sam termin u DE da probaju po 20-i put to riješit. I naletim na forum i frajer sa identičnim problemima i jedno 44 stranice rasprave, gdje su liku promijenili injektora, zamašnjak, visokotlacnu pumpu i jos pola auta, bez pretjerivanja. Problem je jos tu. Onda sam rekao fuck it, otišao kod muhe da mi vrati verziju softvera prije diesel gatea, dok je on to stavljao ja sam maknuo plastiku iz usisa.  20 min posla.

Rezultat:

1. Auto puno puno ljepše ubrzava, glatko, ne sad kao da ima 20 konja više već baš lijepo.

2. Potrošnja je pala, po boardu, znat ću točno kad dođem u DE, pa napišem. 

3. Ne trokira u hebenom leru vise, kako mi je to išlo na jetru. Ne zvecka kad pustim gas itd. Trebao sam tako odmah, smradovi iz Vw-a su gadno ujebali. 5 puta više zagađuju auti, oni sprase update da auto zagaduje 3 put više od granice, ali zato trosi vise nafte, ide slabije i ne radi kako treba. Bonus je crknuti egr i regeneracija dpfa svakih 400km. Kog oni farbaju. Ekologija malo sutra.

Summa summarum- ne stavljajte update, ako vam ga stave, stavite vi njima.

Edited by gavranovic
  • Like 3

Ajde drago mi je da si riješio, ma i okolo se spominje da je riješenje u SoftWare-u. :)

On 30. 01. 2020. at 9:22, gavranovic said:

EDIT: cisto informativno, bio sam jucer na tehnickom i sad sam miran 2 godine, ono sto sam htio rec je da na testiranju ispusnih plinova, osim sto mjere ispusne plinove, spajaju dijagnostiku i gledaju jel sve oke sa egr-om, dpf-om itd. Sto znaci ako mislim radit remap, ne smijem gasit niti egr niti dpf. Jer cu za dvije godine imati problema na tehnickom.

Koja smola sa updateom, za popizdit a od stavljanja sami problemi, baš čitao u tvojoj temi.

Kako je na tehničkom u DE, napisao si da dosta toga kontroliraju, a da li provjeravaju i novi update da li je stavljen ili ne prilikom TÜV-a i da li bi sad mogao imati problema ili?

Edited by <TDI>

Da ti budem iskren, ne znam kaj provjeravaju. Neki dan sam položio ispusne plinove, tako da sam miran 2 godine. A sto ce biti za dvije godine, briga me iskreno. Možda niti nećemo biti u njemačkoj. Zeznuli su stvar, ne mogu popraviti, ne želim se više zamarati. Kad se poljaci i ostale kamiondzije po njemačkoj mogu vozit bez ad bluea, a da ih policija ne može ili ne zna prepoznat , onda mogu i ja sa starim softverom. 

• Like 1

Malo je falilo da kupim G7 sa 1.6TDI motorom,sad vidim da sam dobro odlučio i uzeo Mecku sa čuvenim 2,2CDI motorom ,jer vidim da se mnogi žale na taj 1.6TDI i da su stavarno loši nakon update-a softwera.

1 1