0
brane_sk

Golf 6 2.0TDI Safe mode i blinkanje lampice spiralne lampice

Recommended Posts

Bila mi se jednom upalila spiralna lampica i auto je usao u safe mode.. Auto tromije ide i drukciji rad motora po zvuku. Iscitao sam greske sa mobilnom aplikacijom preko bluetooth obde II citaca. Te on mi je ocitao ove greske P0403 engine 04891 i 04892.
Screenshot_2018-07-02-23-18-49.png

Onda sam resetirao te greske i neko vrijeme mjesec dana auto je normalno radio bez problema. I onda se pojavila ista stvar opet. Proguglao sam na internetu u tim greskama te sve je upucivalo na problem s ventilom..




- Pisalo je da se i ventil zna "zastopat" pa ona klapna se nemoze otvorit - zatvoriti kako treba. Pa sam rastavio taj ventil, i bio je dosta zacadzen te sam ga detaljno ocistio.
20180629_194428.jpg 20180630_170409.jpg 20180630_170413.jpg 20180630_170432.jpg





I onda kad sam to ocistio, vratio natrag greske resetirao. Auto je radio 2 dana bez problema. Sve do jucer kada sam isao s posla. Jos se auto nije ni ugrijao napravio nekih 3km i upalila se opet lampica i safe mode.

Moje pitanje dali glasi- dali je pitanje u ovome ventilu tj. u elektronici posto na gresci pise 4891-P0403 - EGR Valve N18

A na internetu objasnjenje za te greske su:

4891-P0403 - EGR Valve N18
Malfunction Open Circuit ( Greška otvoren krug ) dali to znaci da klapna se ne zeli zatvoriti ili otvoriti ?

4892-P0404 - EGR Valve N18
Malfunction - Electrical ( Greška u elektronici ) ne valja elektronika?

Fault in Circuit (Greška u krugu)

Ili uopce nema veze s tim nego s ovim AGR ventilom
s-l1600.jpg

Ispricavam se na duzem postu, ali htio sam detaljno objasniti svoj problem. Svaka pomoc je dobro dosla. Hvala!

Edited by brane_sk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne valja egr. Otiđi nekome da ga ugasi preko dijagnostike. I nikad vie problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg. Zivim u njemackoj. To je tu zabranjeno. I nitko nece napravit. Ali nemoze se softverski to sam ponistit treba se i zablindat sta ne? I taj AGR to je ovo sta sam ja cistio sta je na slikama ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fulao si topic skroz. Ovo je topic za predstavljanje auti

Share this post


Link to post
Share on other sites
0