1 1
Audi

1.2 TSI

Recommended Posts

Ne mogu naći da je već netko pokrenu raspravu o ovom motoru.

Odlučio sam kupiti pola sa 1.2 TSI motorom, ali onaj od polovice 2014 g. sa remenom šta je, a ne lancem.

Zanima me kakvi su ti motori, priča se da su full OK, malo troše i pouzdani.

Ne mogu naći nikoga tko ima isti motor da mi kaže iz osobnog iskustva s tehničke strane i sa strane korisnika kakav je.

 

Neću TDI jer će se auto 90% vremena koristiti u gradu i nemam volje se boriti sa DPF-om i EGR-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga vozio kao sluzbenog 3 mjeseca. Auto je pouzdan kroz grad niska potrosnja samo sto je dosta trom. Van grada duplira potrosnju jer mu je kratak prenos,ali za grad je vrhunski auto

 

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga sad vozim, ali 2011. sa lancem. Ma vecim obrtajima ume da povuce. Auto put 6. brzina tempomat na 130, potrosnja 6l

 

Sent from my TA-1052 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je taj s lancem.

Navodno je taj lanac bio problematican.

Jel ima taj 4 cilindra?

 

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, 4 cilindra. Pa tako pricaju, ali se posle nekog vremena pojavio zamenski lanac koji je bolji i jaci. Nakon toga nije bilo problema. E sad, ljudi misle da kod lanca nema servisa, pa je otud bio i najveci problem. Bar sam tako citao i cuo. Ovaj moj sad ima 120k i radjen je lanac ali sam ga ja tako kupio. Dosao iz CH.

 

Sent from my TA-1052 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Pola 1.2 TSI. Auto je sasvim ok što se tiče motora, otvorena cesta između 4.5 - 5,5 ( s klimom) normalne vožnje pa cak i brže :), auto put cca 140 km/h je oko 6,5-7 (dionica Rijeka - Zadar preko žute lokve u oba smjera s klimom potrošnja prosjek 6,3 a trebalo mi je od Zadar 2 do Žute lokve 1:02 sati :) ukupnio 2:30 u jednom smjeru) Grad oko 7, ali ovisi kolika je gužva. Što ga više gaziš više pije, ali kod normalne vožnje je jako blizu dizela. Moj je iz 2011. i mjenjan je lanac na 100000 km čisto preventivno, sad ima 130000 i da pokucam sve ok :). Sve u svemu jako zadovoljan autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mijenjati lanac ko i zupcasti remen. 100000 km max. Japanci drze duze. Na swiftu pise 180000 km al ja nebi cekao toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta cemo sa onima silnima sta prezube na 60tkm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam 2015g. sa nešto manje od 50 000km.

Javim za koji mjesec iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1