1 1
kasimj

Plivajuci zamajac ?

Recommended Posts

Pozdrav, zanima me da li je zamajac pri kraju. U leru osjetim male vibracije u autu koje se javljaju periodicno. Kad palim auto dok je zagrijano cujem kako nesto udari i zatrese cijeli motor (nosac motora nije provjereno) takodje kad se gasi osjetim jos jaci udarac. Takodje sam primijetio malo kuckanje 'lima' dok auto stoji. I da napomenem da se to kuckanje vrlo rijetko desava sve dok ne stisnem kvacilo do kraja i vratim onda prestane i to kuckanje je skroz slabo, a ovo kod paljenja, gasenja desi se 1-2 puta od 10 paljenja/gasenja. Da li je u pitanju zamajac ili nesto drugo, zelio bih da cujem misljenja prije nego odem kod majstora ali ne planiram ici dok skroz ne ode.

 

U pitanju je golf 5 1.9 77kw presao 255000

 

LP

Edited by kasimj

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene isti slučaj, kupio zamajac SACHS čekam majstora da me nazove ovo dan dva da mijenja. Samo što je kod mene još specifično kad je napolju previše vruče, auto se trese nenormalno, kad je hladnije, trese manje ali opet trese, kad je hladnije vani prilkom gašenja ne lupi u motoru, a kad je vani vruče uvijek prilikom gašenja lupi u motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kilometraži vrlo vjerojatno da je, ujedno ako je originalni onda se nema što čekat jedino da još nešto slomi čekajuć da ode sasvim. Nedavno sam promijenio set i simptomi su bili povremeno trzanje motora kada radi u leru, čulo se dosta bučno gdje je zamašnjak i nešto tvrđa papučica što sam tek skužio kada je stavljeno novo pa sam osjetio, sve ostalo bilo OK ali kad je izvađen zamašnjak na njemu slobodnog hoda ajoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvrda papucica je rezultat lose korpe. No sve kad promjenis je mirniji zvuk i papucica meka kao pero.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 250tkm sve je to obični komad željeza, nema ni amortizacije više, lufta ko u priči, ujedno to je i neki maksimum što kompletni set može podnijet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 250tkm sve je to obični komad željeza, nema ni amortizacije više, lufta ko u priči, ujedno to je i neki maksimum što kompletni set može podnijet.

Jesi siguran, evo ja prodao svoj sa 330k na setu, prvi set gore. Kupac došao sa mehom, provozali se, auto svaki cm pregledali, što dijagnostika što na grabi.

Ne primjeti se u vožnji da je nakon 330k km još prvi set gore. I sami su se čudli kako dobro još funkcionira.

A auto je barem 100k km po Zagrebu napravio ( cura se vozila na fax ).

Ja garantiram da će 400k km minimum napravti s njim, ako se bude ''normalno'' vozio. Uostalom u kontaktu sam s njim pa ću znati ako mu što ode i na koliko km. Jer baš me zanima kako će ga održavat, ako ga bude kao ja ne vidim razlog da bez ''kvara'' na motoru napravi 500k km. I dizne smo dali čak testirat, jbga čudili se da nije ništa još dirano po njima ili nove stavljene. Uopće nema odstupanja u njima, čak sam i ja u čudu ostao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, znaš mene. :)

Gore sam napisao što se kod mene javljalo, sve drugo OK, po tome sam vjerojatno mogao doći do 300+ tkm i onda ga zamijeniti uz to da riskiram da mi se usput negdje razleti ili da mi potrga nešto.

 

Ovo je moj set nakon što je izvađen... na dm zamašnjaku po 3cm slobodnog hoda u gornjem pravcu i donjem a auto uzet od prvog vlasnika i onda je kod mene završio.

 

A što reć, po meni nema smisla kad počnu simptomi a znaš da je odvalio dosta čemu ga crpiti sad do zadnje sekunde i riskirat, osobno to ne bih radio osim ako se planira auto prodat.

 

OEM Sachs spojka nakon 268tkm

dsc_010947oow.jpg

 

dsc_0112vxr0z.jpg

 

dsc_0111lerzv.jpg

 

dsc_0117fir4i.jpg

 

Evo, ovako izgleda set nakon 437tkm, lik sve pojašnjava i kaže da je nježan

stil vožnje imao, znači originalni set.

 

VW Golf 4 TDI - SACHS-Kupplung - Zweimassen-Schwungrad (ZMS) nach 437.000 km

https://www.youtube.com/watch?v=WcKBVCTfHF4&feature=youtu.be

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam tek kupio, prije dva mjeseca i sto je jos zanimljivo to se pocelo desavati nakon 10 dana od kupovine. Nadam se da ce moci izdrzati putovanje na ljetovanje :D pa cu mijenjati kad se vratim jer prije nije moguce. Sta preporucujete kojeg proizvodjaca da odaberem za set ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tako razmišljaš onda nemaš brige, izdržat će a ja sam odabrao Sachs zato što je i originalni bio pa mi je to bio orijentir, iako to nema veze ako se set uzima kompletno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Originalni sachs nema veze sa zamjenskim koji je smece.Znam za jos par slucajeva iz prve ruke desilo se isto sto i tebi.Uzmi luk koji je neusporedivo bolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što smatraš pod zamjenskim ali ovi setovi koje kupujemo od Anđelka, CIAKA ili drugih dolaze iz Slovačke a proizvode se u Trnavi i Levicama. Napravio upit u Sachs.de pa odgovor dobio iz Srbije. Pitam jel to original, pošaljem slike i sve i naravno da je to je i prva ugradnja kaže lik.

 

I ne kužim LUK je bolji, po čemu? LUK jest tvorac a Sachs doradio dmz, bilo je već tema ovdje na forumu i po meni su oba dobra tako da se s tim baš ne mogu složit. Sach proizvodi i Performance kit pa mislim da nije baš toliko loš onda. Te priče, čuo od ovog i onog, prvo treba znat pravilno montirat set, nije to baš za svakoga pa može i do toga biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni tucka na leru... Podisao ler gas preko vcds i nema lupkanja :) 250tkm i jos je spojka ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam znao da ćeš kazat. :)

Vidiš, zaboravio sam na to ali ovako mi je draže, da se riješim nje, ionako me čeka kad-tad pa bolje sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lipo je riješit to, al cijena mi nije primamljiva. Kod mene je na 280000 još originalna i nema problema još

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti opet stavi sachs sta da ti kazem

...Prijatelj mi je reklamira lamelu i zamajac u tvornicu odmah iza ugradnje slao gori video kako suska klapa skoro god.dana se natezao s njima non stop zvao

I jedva su mu priznali garanciju.p.s skinuta je potrosena lamela i zamajac se mjenjao preventivno odmah nakon ugradnje je pocelo suskat njihov odgovor je bio na temelju videa da suska druk lezaj.kad su vratili novce stavljen je luk i vozi 4g bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako se vozi auto i gdje

ako je auto stalno u gradu stani kreni

prije ode nego na autoputu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti opet stavi sachs sta da ti kazem

...Prijatelj mi je reklamira lamelu i zamajac u tvornicu odmah iza ugradnje slao gori video kako suska klapa skoro god.dana se natezao s njima non stop zvao

I jedva su mu priznali garanciju.p.s skinuta je potrosena lamela i zamajac se mjenjao preventivno odmah nakon ugradnje je pocelo suskat njihov odgovor je bio na temelju videa da suska druk lezaj.kad su vratili novce stavljen je luk i vozi 4g bez problema.

2 puta stavljao Sachs i nikad problema........

Nitko ne mjenja primjerice klizac druk lezaja a bilo bi dobro jer klizi po njemu druk....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je zamajac riknuo, velika buka se stvara na leru i to bez prestanka. Za vikend mijenjam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam uzeo sachs ovdje se kunu u njega. A g2 ltd kakav je to klizac to ne dolazi u setu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako se vozi auto i gdje

ako je auto stalno u gradu stani kreni

prije ode nego na autoputu

 

Meni je lik iz Sachsa rekao da ti setovi mogu izdržati 60-70tkm u taksi režimu ili 200tkm autoput, službena vozila pa imaju puno otvorene ceste, nema toliko stani pa kreni. Sve iznad toga je više iznimka nego pravilo a ima ih dosta koliko vidim, poput ovog lika iz YT video koji je sa Sachsom navukao 437tkm ali tu je bio već raspad sistema ili što je Valentino spomenuo za svoj set i Luka a tu mislim da radi baš OK, bez ovih nuspojava što se meni događalo a masa njih tjera i dalje ili podigne ler kao Ivo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni je lik iz Sachsa rekao da ti setovi mogu izdržati 60-70tkm u taksi režimu ili 200tkm autoput, službena vozila pa imaju puno otvorene ceste, nema toliko stani pa kreni. Sve iznad toga je više iznimka nego pravilo a ima ih dosta koliko vidim, poput ovog lika iz YT video koji je sa Sachsom navukao 437tkm ali tu je bio već raspad sistema ili što je Valentino spomenuo za svoj set i Luka a tu mislim da radi baš OK, bez ovih nuspojava što se meni događalo a masa njih tjera i dalje ili podigne ler kao Ivo. :)

Tako nekako a ima i onih koji voze sa nogom na kvačilu pa to traje 40-50 tkm

nije sve niti u potrošenosti lamele ode i korpa od više pritiskanja pa kvačilo bude tvrdo

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1