0
Baltazar

VW Polo 1.4 - ECU

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu, imam jednu specifičnu situaciju, za ne povjerovati.

Naime prilikom grmljavinkog nevremena udar groma (indirektni) mi je spržio? kompjuter motora ECU preko antene. Auto je bio parkiran u garaži otvorenoj sa prednje strane. E sad, majstori mi ne mogu ili ne žele dati informaciju koliko bi popravak koštao u onoj najcrnjoj varijanti (ako sam žensko ipak nisam krumpir pa da me gule). Auto je 2002 god., benzinac, malo km, ma prelijep.

Ako je netko mijenjao ili popravljao ECU bila bih mu zahvalna na svakoj informaciji. Da li se uopće isplati popravljati a da je isplativo, ili se moram pozdraviti od mog limenog ljubimca i dati ga po kili ili za dijelove? Ili možda preporuka za nekog dobrog majstora (softveraša).

Unaprijed hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko to moze polovno kostat, ne vjerujem da je vise od parsto kn, netko tko se bavi kodiranjem upise tvoju sasiju i vozi dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocni tako, valjda instalacija nije dobila po sebi

Edited by romano010

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj majstor kaže da čovjek koji to radi traži samo 500 kn da pogleda, tj. dijagnosticira, izgleda da bi sve došlo par tisuća kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da trebaš novog majstora ili ti je sva instalacija izgorila ...

Malo mi zvuci nevjerojatno da je toliko velik kvar... ali dok čovjek ne vidi tesko je nagađati...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sansa da ti je grom sprzio ECU je jako jako mala. Pa sta nisi gledala povratak u buducnost? Sprzi Deloreana gomom, otputuje u 1985, i auto jos vozi :D

Salu na stranu... Da li se rascvala antena ko livada u proljece?

I da, promjeni majstora i nađi nekog forumaša u blizini sa VCDS-om da ti pogleda situaciju.

Ubiti, sta se događa kada das kontakt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antena se je rascvala. Kada sam dala kontakt malo je zaverglao, ali nije palio, radio svira, brisači rade, svjetla rade, podizači stakala rade, na kilometar satu je stvarna kilometraža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antena se je rascvala. Kada sam dala kontakt malo je zaverglao, ali nije palio, radio svira, brisači rade, svjetla rade, podizači stakala rade, na kilometar satu je stvarna kilometraža.

Može biti svašta ali treba početi ispočetka

antena se rascvala a radio svira

ako je nešto trebalo riknuti onda je to radio.

treba probati staviti drugi akomulator ili preko klema spojiti

provjeriti elektropokretač, senzore....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0