0
derba

Radio prazni akumulator

Recommended Posts

Pitanje: Kako se može riješiti pražnjenje akumulatora uslijed ugradnje RNS 310 na vozilo 2005. god. (Seat Altea), a da nije ugradnja ili zamjena onog gateway-a ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su ti samo te svije opcije na raspolaganju,nadogradnja kao se može nacpostojećgem ili izmjena.

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju one neke varalice za can bus, na to sam mislio dali to šta vrijedi. Na ebayu su cca 70kn a ti gateway sa kodiranjem cca300-400kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili napravis jumper wire u kutiji osiguraca. Ali onda radio palis i gasis rucno, svaki puta se boota od nule a to traje preko 30 sekundi,i mislim da usb-cd memorija ne radi nego svaki puta starta od prve trake. Ja sam izdrzao cjeli tjedan i tad sam narucio novi gateway.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za odgovore ,vidim da nema druge ..morat cu promijeniti gateway , e sad jedno pitanje ? Kako to ide ? Tj. dali prvo kod majstora za kompjutor pa ti on kaže koji gat. uzeti ili ima po onim brojevima i slovima tipa "7NO 907 530AN" pa ga kupiš i onda na kodiranje kod majstora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prije 2 mjeseca stavljao rns pa ti mogu reći svoje iskustvo.... Najlakše sam riješio sa novijim gatewayom, nisam ni pokušavao sa tim nekim canbus stvarčicama koje navodno rješavaju problema sa pražnjenjem akumulatora, noviji gateway riješi garant. Uzeo sam od forumaša MarioIV, gateway je iz 2012., mislim da ti inače na svakom originalnom piše datum, nek me netko ispravi ako griješim. Ima za kupiti kopije na AliExpressu i sličnim stranicama ali nisam imao vremena čekati 3 tjedna da dođe. Možda valjaju ali možda i ne, ne znam. Pročitaj si i ovo ovdje, gdje ti i piše koji nisu kompatibilni s rns-om. Uglavnom traži čim noviji. Sam sam promjenio gateway ali uz dosta zajebancije jer se nalazi iznad gasa i dosta je nepristupačno ali se može. Kad sam bio složio sve je bilo ok ali imao sam jedan problem a to je da mi kazaljka goriva nije htjela iznad 1/4. Kad sam spojio auto na vcds hrpu greški mi izbacivalo a to je bilo zato jer je gateway skinut sa auta koji je imao više funkcija koje su bile uključene, npr. izbacivalo mi grešku za zadnja lijeva i desna vrata a moj auto ih ni nema. Poisključio sam sve funkcije koje moj nema, pobrisao greške i sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

viper84 hvala za odgovor korisne inf. si mi dao . Morat cu jedino potražiti gateway tu negdje sa mog podrucja (Osijek)jer na oglasnicima su svi udaljeni dosta od mene pa sa poštarinom me izađe 100kn skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješeno sve ugrađen drugi gateway ,morao na prekodiranje i sad sve ok. Hvala clanu foruma MarioIV na povoljnom gataweyu i informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario je RCD/RNS Boy, ako imaš problem sa VW multimedijom ili trebaš nešto, njega tražiš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0