1 1
Maralda Bikacho

Passat 1.9 tdi 96kw 01’ trokira

Recommended Posts

Pozdrav! Imam problem da mi passat trokira dok se ne zagrije motor na radnu temperaturu. Obicno se to desi na uzbrdici ili dok mu stisnem jače gas iznad 2k okretaja. Pri paljenju izbaci oblak dima i osjeti se nemir rada masine na leru, isto tako okretaji blago varijaju. Dok je auto zagrijan pali bez dima, ne trokira i ne variraju okretaji. Auto jos nisam vozio na dijagnostiku. Zasto se to desava i u cemu bi mogao biti problem?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko ces bez dijagnostike ista,muku s tim mucim vec par mjeseci,kod mene je slucaj da i tesko pali..dijagnostika 3,4 puta stalno greska 1 dizne,nakon toga i 3,po dijagnostici su dizne ok nema velikih odstupanja pa sam zamjenio kablove od dizna,nista se nije promjenilo

Samo mi je ostala fanozna tandemka jer je vec dosta puta reparirana mislim da to nema smisla vise

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nije tandemka jer je u prvom mjesecu stavljena nova. Ali od tada su i poceli problemi s trokiranjem. Auto je prodisao jer je ciscena turbina,ali sam primjetio da hladan dimi,trokira dok se ne zagrije na radnu temperaturu i trosi nesto vise ulja. Kad je zagrijan nikakvih problema. Uakoro ide izmjena ulja i filtera...promijenit cu filter goriva makar mislim da to nece rijesit problem. Isto tako hladan na leru nemirno radi...obrtajka blago titra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je do tandemke, jer si spomenuo da su od tada počeli problemi ali pošto je nova hmm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stari imao sličan problem na Sharanu 96kw.

Podrhtavao dok je bio hladan, izbacivao crn dim, kad je zagrijan onda sve normalno. Promijenili smo MAF i reparirali sve 4 dizne. Sad radi normalno.

 

Za početak uspi Liqui Moly aditiv za dizne, pa vidi hoće li se primiriti.

A i valjalo bi i dijagnostiku odraditi.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te koštao popravak svih dizni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

250€ u Užice.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. Znao je povremeno i da se ugasi kad kreće hladan, kao da se uguši. Baš je bio katastrofa. Kad je zagrijan sve normalno.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nije to tak strasno...baci oblak dima i zacuka 2-3 puta na uzbrdici...ako ga vozim skroz lagano onda nista.

Kako se koristi taj liqui moly?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liqui Moly LM5120 Super Diesel

https://products.liqui-moly.com/super-diesel-additive-3.html

 

Dodaje se u rezervoar sa naftom. Jedna bočica ide na pun rezervoar.

Ti možeš malo jaču dozu. Npr. na pola rezervoara dodaš malo više od pola bočice aditiva.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeriti strujnu letvicu u glavi motora.

To su zice koje idu do dizni i od grijanja/hladjenja znaju puknuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liqui Moly LM5120 Super Diesel

https://products.liqui-moly.com/super-diesel-additive-3.html

 

Dodaje se u rezervoar sa naftom. Jedna bočica ide na pun rezervoar.

Ti može malo jaču dozu. Npr. na pola rezervoara doda malo vie od pola bočice aditiva.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nije super diesel za te stvari.

Diesel purge ili pro line diesel system cleaner...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko je na forumu mijenjao baš strujnu letvicu ali ne sjećam se više tko, no evo dvije fotke na koje sam naišao tu kod nas.

30vdts1uje4n.jpg

img_20150915_091707_z07f4h.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to “velik” kvar

Al oprosti se od 100€ samo OEM ima nema zamjenskih

Al nemora bit da je do nje,ja sam promjenio ista stvar samo sta vise nema greski dizni na diag. Idalje ista stvar

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulio sam bocu ligui moly-a na pun rezervar pa budem vidio dal ce se sta promijenit...ako ne bude pomaka vozim ga na dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem,diagnostika izbacivala gresku na prvom cilindru...citao tu po forumu i budala slusao i potrosio sigurno petstotinjak kuna na kojekakve liqvi molie i slicne aditive al od toga pomoci nije bilo,500kn plolovna dizna i vidi cuda,problem nestao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pomoći od aditiva ako dizne nisu skroz zaprljane, a ako jesu, kao što su bile u slučaju mog Sharana ( 3 su bile oko +2 i jedna je bila +2.9), tu već aditivi nisu bili od pomoći.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem,diagnostika izbacivala gresku na prvom cilindru...citao tu po forumu i budala slusao i potrosio sigurno petstotinjak kuna na kojekakve liqvi molie i slicne aditive al od toga pomoci nije bilo,500kn plolovna dizna i vidi cuda,problem nestao

 

Treba nekada manual aditiva procitati, vjerujem da si natocio u rezervoar, pri tome razrijedio koncentrat sa minimalno 20L goriva koliko je bilo u tanku.

Evo pod crvenim procitaj. A narandasto je preventiva.

 

2018-07-30_210259kadmb.png

 

Ima pomoći od aditiva ako dizne nisu skroz zaprljane, a ako jesu, kao što su bile u slučaju mog Sharana ( 3 su bile oko +2 i jedna je bila +2.9), tu već aditivi nisu bili od pomoći.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Kolike su sada vrijednosti nakon drugih dizni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvjestit cu ovdje krajem tjedna dal ima promjene. Svaki dan odradim 64km na posao tamo i nazad. Odmah da vas pitam...koji dizel tankate? Obicni ili onaj skuplji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točim onaj od INA-e BS Class +, imaju novu benzinsku i tankove. Nemamo prevelik izbor KTC, Apios i sad nova od Croduxa tako da mi je INA nekako bolji izbor, nadam se. Evo, baš čitam i piše kako to gorivo... "sprečavaju nastanak i uklanjaju naslage na motoru".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam zato jer mi je u prvom mjesecu majstor preporucio obicni dizel zbog pumpe goriva...s vremenom na brtvama zbog aditiva to popusti pa procure.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1