0
Edimk3

Atest VR6 motora

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

Dakle situacija je sljedeca, imam priliku kupiti komplet VR6 za swap u svog Venta koji je sad TD, za atest znam da su mi potrebne vece kocnice i tako te popratne stvari, al problem je (ako to uopce mogu nazvati problemom) to sto je taj motor vec bia atestiran u GTI 16V sasiju, pa moje pitanje glasi: dal ja opet taj isti motor mogu atestirat u svoj auto ? Papiri su svi uredni s tom tricom i moggu ih dobit za atest bez problema, al u slucaju da ne mogu s tim papirima proci cuo sam isto da mogu nabavit racun od nekog servisa da mi je proda taj motor pa samo prilozim taj racun za atest, pa jel zna neko ko bi mi moga napravit taj racun ?

Edited by Edimk3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam slučaj od prije par godina trebaš imat papire od auta iz kojeg je stavljen motor i neki papir ili račun od majstora koji ti je odradio swap i to je to, gdje je motor i u je cemu bio prije njih ne zanima, barem je tako bilo uvijek, jedino ako je neki novi zakon stupio na snagu. A racun ti moze napravit svaki majstor koji ima svoj obrt ili firmu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ih zanima odakle motor...ne u tom smislu jel bio u 16V ili u dizelu npr nego ti racun ili kupoprodajni sluze kao dokaz da motor nije ukraden

Mozes racun sa otpada ili tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam slučaj od prije par godina treba imat papire od auta iz kojeg je stavljen motor i neki papir ili račun od majstora koji ti je odradio swap i to je to, gdje je motor i u je cemu bio prije njih ne zanima, barem je tako bilo uvijek, jedino ako je neki novi zakon stupio na snagu. A racun ti moze napravit svaki majstor koji ima svoj obrt ili firmu..

 

Znaci sa ovim papirima sto sad ima taj decko od auta, koja su ponavljam uredna, nema problema kod atesta ?

Sto ako cu sam odraditi swap, jeli onda dovoljno da napisen elaborat sto sam radija ? Jer mi nece bit prvi put za odraditi tako nesto, nego eto prvi put se susrecem sa atestom haha

Naravno da ih zanima odakle motor...ne u tom smislu jel bio u 16V ili u dizelu npr nego ti racun ili kupoprodajni sluze kao dokaz da motor nije ukraden

Mozes racun sa otpada ili tako nesto

Da da kuzim, moraju bit sigurni da je sve legalno. Znaci napravimo kupoprodajni da sam kupija od njega motor i to je to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trebas racun od otpada, ja sam bas u postupku atesta, nije vr6 ali samo napravis ugovor sa tim deckom da si kupio motor od njega, ako je u toj sasiji atestiran/zaveden, napises elaborat, izvazes auto, prednji kraj- zadnji kraj i cijeli auto, uzmes sve te papire odes u najblizi cvh platis 814kn i onda oni slikaju pregledavaju i salju papire u VG, za 3-4 radna dana stize odgovor

 

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0