0
Ivan1902

Golf 7.5 LEE prednja svjetla

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Evo čitam vas već dugo vremena, a sad konačno imam i pitanje.

 

Dakle, radi se o Golfu 7.5 2018 godina, auto ima nekih 3000km... Danas po prvi puta idem provjeriti ulje, uliti tekučinu za stakla, itd...

 

Dok sam ja to sve provjeravao, moje predivno dijete se igralo po autu sa Bosch alatom za djecu (igračke koje ste vjerojatno vidjeli u Mulleru itd.) i ja više-manje ne reagiram, jer si mislim, što plastični odvijač može zapravo odviti na autu :hehe

 

Dakle, greška samo takva... :wow

Uglavnom, na LED faru ima vijak sa oznakama L i R koji se može slobodno okretati, služi za podešavanje "nečega", a ja nemam pojma čega, uglavnom, moje predivno djete se ulovilo toga, okretalo i okretalo, i nemam pojma što je napravilo...

 

Svijetla rade, snop mi se čini da normalno pada... ali više nisam ništa siguran...

 

Radi se o ovakvim farovima:

 

https://imgur.com/a/BJmIAYl

 

Dakle, da li tko zna što točno ovaj vijak radi i da li trebam do servisa da vrate stvari na staro?

 

https://imgur.com/a/2IzX2TI

 

 

 

EDIT: molim da se naslov ispravi, treba pisati LED, a ne LEE...

 

 

Edited by Ivan1902

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su to konkretno farovi ? Automatski zakretni ?

 

Inače je za riktanje snopa, al ovisi od fara do fara za šta je točno

 

Ako možeš bilo bi puno lakše da mi šibneš part number

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Koji su to konkretno farovi ? Automatski zakretni ?

 

Inače je za riktanje snopa, al ovisi od fara do fara za šta je točno

 

Ako možeš bilo bi puno lakše da mi šibneš part number

To su LED MID farovi koji dodu na standarnom Golfu 7.5 R-Line...

 

Koliko sam googlao netom, cini mi se da nije riktanje snopa, jer snop se ne pomice dok okrecem vijak, a u meduvremenu sam i pronasao da je drugi vijak za to, taj je bijele boje, a ovaj je crni, skroz uz rub samog fara.

 

Cini mi se, ali nisam siguran, da se sam far pomice lijevo-desno, i da taj vijak sluzi za fino ustimavanje fara uz rub branika, ali mozda lupam gluposti, vise ne znam ni sam...

 

Trazio sam na faru part number, ali valjda je sa donje strane, sa gornje samo pise Hella... na netu sam nasao slijedece:

 

5G2 941 082

5G2 941 036...

 

To je ovaj vijak sa polugicom na kraju fara....

 

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

http://ows.tecdoc.net/cis/documents/Dfhh-boCGxxgKf_Nu/2628417/0

 

http://ows.tecdoc.net/cis/documents/Dfhh-boCGxxgKf_Nu/2628416/0

 

To je ova polugica skroz sa lijeve strane na stražnjoj strani fara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda najbolje da odeš u neku STP i zamoliš samo da ti provjere snop na onom uređaju.

Ma to je najlaksa stvar, samo da mi je prvo saznat cemu sluzi taj vijak...

 

 

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li to oni farovi koji se sami okrecu i zatvaraju auto ispred tebe u sjenu, a tebi uvijek svjetle kao duga?

 

Moglo bi biti za okrenut snop svjetlosti u voznju lijevom stranom ceste? Da se snop dize sa lijeve strane, a ne sa desne...

 

Stani 30m od zida, upali kratka svjetla i vidi dali se snop okrene kada okrenes vijak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne, nije za to.to za voznju po lijevoj/desnoj strani ceste se podesava u kabini. mislim da ce ti ovo pomoci.

https://www.vwroc.com/forums/topic/23365-mk75-r-led-dipped-beam-adjustment/

 

uglavnom mislim da ti je to vijak za dizanje /spustanje svjetala.

 

Nego da vas pitam, mozda netko zna. Da li postoji takva mogućnost korekcije visine za unutarnji dio odnosno unutarnju žarulju u faru? jer meni se čini da mi jedan far svjetli vise prema dollje, ali samo unutarnji dio? Vanjske zarulje u lijevom i desnom su ok.

thnx ako netko zna i sorry kaj sam ti postao pod tvojim topicom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijeseno, dakle, LED farovi na Golfu 7.5, a vjerujem i na starijim vozilima, imaju mogucnost kalibracije snopa gore-dolje, dakle visinu snopa, te isto tako i kalibraciju lijevo-desno, te se moze namjestiti da far baca svijetlo doslovno gdje zelite...

 

Trenutno sam namjestio sve po uputama sa neta, jer kad sam otisao u STP, nisu znali sto bi radili...

 

Snop trenutno izgleda ovako, s tim da sam citao da VAG kalibrira sva LED svijetla da bacaju nesto nize nego xenon i halogen... razmisljam samo da ih malo podignem...

 

f4961dd38a410245bfc7722b6fdf09e7.jpg

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Zaboravio objasniti, dakle za kalibraciju snopa gore-dolje imate po sredini fara bijeli vijak, tj. Imbus koji namjesta visinu snopa...

 

A za lijevo-desno, imate isti takav vijak, samo crne boje, i nalazi se uz sam rub fara, odmah do blatobrana...

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlično. daj mi molim te reci, mozda znas, da li se i ove unutarnje zarulje mogu kalibrirati ili su one fiksne? jel postoji i vijak za njihovo podešavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam shvatio, koje žarulje? Pa preko tih vijaka, što crne, što bijele boje, se pomiče cijela žarulja sa lećom, ne miče se cijeli far... S tim da je to i moja greška jer sam se krivo izjasnio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu nac kako se upload-a slika tu na forum. Uglavnom da li se da korigirati odnosno namjestiti visina svjetla na unutarnjem dijelu fara? Dvije su žarulje. ti sl namjestao vanjsku, a meni treba za ovu unutarnju, za duga svjetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0