0
Anthony

Xenon zarulje

Recommended Posts

Htio bih pitati koje su najbolje xenon zarulje u 5000k? Koja daje najbolju preglednost po noci...volio bih uzeti osram night breaker unlimited al pada zuckasto tj 4300k...zarulja je d1s!

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim po videima da je vise malkice zuckasto a i prodavac veli da je zuckasto bijele dok je 3000k zute boje,a 5000k je bijele a 6000k je plavkasto bijele sto po kisi malo slabije vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

4300k je između blijedo žute i bijele boje, 5000k je čisto bijelo, 6000k je plavkasto-bijelo.

 

Za moj ukus je najljepše 4300k.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo 4300 i 5000K dolazi u obzir. 4300K je tvornicki (iako mislim da neki stavljaju u tvornici 5000k). 4300K je zuckasto vise iz kabine nego iz vana kad gledas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,o ukusima se ne raspravlja. Favorit sam 5000k tako da gledam na philips xtreme vision gen 2....ima blizu 5000k tj 4800k i ima pohvale...tako da nisam ni sam siguran dal valja ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimam zarulje al nisam ziher koje bi kupio,ima dvije vrste d1s,sifre su razlicite a sve je isto tako da mi je bas frka koje da uzmem. Jel se vi razumijete u ove sifre?

 

85415XV2S1

 

85415XV2C1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimam zarulje al nisam ziher koje bi kupio,ima dvije vrste d1s,sifre su razlicite a sve je isto tako da mi je bas frka koje da uzmem. Jel se vi razumijete u ove sifre?

 

85415XV2S1

 

85415XV2C1

 

85415XV2C1 su X-Treme Vision Gen 2. Novije od 85415XV2S1.

 

https://www.xenondepot.com/D1S-philips-x-treme-vision-85415XV2C1-bulbs-p/85415xv2c1.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim. To je ona crvena kutija? Ili je to sve isto? Na crvenoj kutiji pise xtreme vision plus

 

EDIT: Crvena kutija je xtreme vision plus od h4 zarulja ?

 

Hvala vam decki!

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

85415XV2C1 su X-Treme Vision Gen 2. Novije od 85415XV2S1.

 

https://www.xenondepot.com/D1S-philips-x-treme-vision-85415XV2C1-bulbs-p/85415xv2c1.htm

 

Pa S1 su isto gen2?

Evo usporedbe direktno na Philips stranici.

https://www.philips.co.za/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=en_ZA&catalog=CONSUMER&ctn=85415XV2S1,85415XV2C1

Dakle uvjeren sam da je samo pakiranje drugacije.

 

Btw, i ja bi si tako nesto uzeo ali kad znam da me obicne D1S Philips ili Osram par dodje oko 500kn a ova jedna 800kn mislim da ce pricekati :)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa S1 su isto gen2?

Evo usporedbe direktno na Philips stranici.

https://www.philips.co.za/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=en_ZA&catalog=CONSUMER&ctn=85415XV2S1,85415XV2C1

Dakle uvjeren sam da je samo pakiranje drugacije.

 

Btw, i ja bi si tako nesto uzeo ali kad znam da me obicne D1S Philips ili Osram par dodje oko 500kn a ova jedna 800kn mislim da ce pricekati :)

Preko Njemacke mozete naruciti i oni salju za Hrvatsku,raspitao sam se,cijena je od 60-70eura po komadu ili u kompletu u paru ima od 130 na dalje. Dostava vam je nekih 6 do 20eura ovisno o kako kojoj trgovini. Tako da ti ispada tako malo jeftinije od Osrama,a kvalitetniji je i jaci. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle nekih 150€ minimalno za set. To je oko 1100kn. Duplo skuplje a nisu duplo bolje.

 

Puno je to za realativno mali dobitak.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osram xenarc night breaker unlimited d1s par dodje 900kn...di si nasao za 500kn?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem tvoju odluku,ali kad se radi o zivotu i smrti po noci,ne bi ni sekunde razmisljao da uzmem skuplje zarulje koje sluze 150% bolje od standard xenon zarulje...novcem mozes kupit svasta,al ne i zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li znas sto je to 150%? Dva i pol puta bolje? Klasicne OEM zarulje xenona daju oko 3000 lumena, 150% bi bilo 7500 lumena a s time bi rusio avione i zaslijepio promet okolo sebe. Ta zarulja u praksi moze biti do 15% bolja od philipsove ili osramove OEM zarulje i nista vise. Kazem i mene privlaci ali krivo si mislis da je 150% bolja.

Producing a longer beam and up to 150% more vision


Ne light (svijetlost) nego vision (preglednost) sto je marketinska fora. I 150% u usporedbi sa kojom zaruljom? Nekom jeftinom kineskom halogengom (da, nigdje ne kaze da usporeduje sa xenon zaruljama).
Dakle odgovorno tvrdim da izmedju OEM Philips ili Osram D1S zarulje ima mozda 15% vise svijetla i da je najveca razlika u 4200K vs 4800K sto daje nesto bijeliji snop.

EDIT:
http://bulbfacts.com/vs-oem/philips-xtremevision-130-vs-oem.html

First, we’ll start with the brightness. The Xtreme Vision 130% came out at 16% brighter over basic or stock bulbs


Radi se o halogenim zaruljama ali cisto da se vidi kako tih 130% ili 150% nije u praksi to sto pise. Ajmo reci da i 20% bolje svijetli ta X-Treme Vision D1S to je i dalje JAKO JAKO daleko od 150%. Duplo veca cijena za nekih 20% bolje. I treba znati da te zarulje imaju deklarirano kraci vijek trajanja. Tko zeli naravno, nek izvoli, samo da ne bi bilo zabune sto se dobiva.
Sam prelazak sa halogenih na xenon je nebo i zemlja. 20% vise na xenonu (mada tvrdim da je jos manje od toga) nije tako neki veliki i bitni pomak posto same OEM xenon zarulje su vec vrh.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno si u pravu,nisam bolje napisao tako da sam pogresno pisao. Sto se tice toga,puno ljudi ali "puno" ljudi je pisalo da su zadovoljniji sa philipsom nego s osramom,ne samo na njemackom forumu nego diljem svijeta,cak i na youtubeu...i vidio par videa koji to dokazuju da je vidljivost odlicna kad su radili prezentaciju dvaju xenon zarulje koji su vrh ponude. Sto se tice oem xenon koji je po komadu 197eura u Njemackoj,tu nemam nista za reci jer to dokazuje da su bolji ili se varam. Hvala,projektilski,uvijek sam uzivao citajuci tvoje poduze postove (nije sarkazam ? )

Share this post


Link to post
Share on other sites
0