3 3
tommek10

Zastita pred zimu

Recommended Posts

Vjerojatno je lakše, a možda i jeftinije kupiti "clear bra" tj. onu prozirnu foliju i odrezati da paše na taj dio. Ima ih na AliExpress već od 5 dolara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam potražio na AliExpressu tu foliju "Clear bra" pa mi izbacilo prozirne grudnjake, nisu loši moram priznat. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, VWTDI said:

Ovlašteni servis,sa fotke je G4, to mozeš pronaci i na Passatu B5+,sada da li i G5 to ima ne bih znao reci morao bih pogledati na ETKI. Kolega <TDI> i ja samo oko toga diskutovali,samo ću reci da je odlična stvar jer tu ima oštecenja od kamenčića dosta.

Nisam radio upit pa ne znam da li je dobavljiva a dosta stvari otpada, tako da i to treba uzet u obzir. Ako ih i ima vjerujem da neće biti jeftina pa nije onda "ajd da probam" pa ako ne valja nikom ništa. Alternativa je folija koja bi se mogla rezati kao što je kolega spomenuo... pitanje s čim i kako jer ne vjerujem da će to izgledati kao kad je nešto štancano. Možda malo još potražiti po internetu pa vidjet a na jedan set sam naišao na ebayu ali po onoj provjeri za vozila vidim da ne paše na G4 niti na G5... Genuine VW Passat B5 Rear Arch Lower Stone Guard 2 Protective Films L+R 97-05

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislio sam na ovo https://www.aliexpress.com/item/Clear-Paint-Protection-Bra-Film-Car-Vinyl-Wrap-Invisible-Scratches-Shield/32998207492.html
Prvo napraviti predložak, od papira ili kartona ili nečeg i onda izrezati foliju i staviti. Mislim da ne bi trebalo izgledati ništa lošije od original folije.
 
 
Još kad bi našli negdje kako predložak izgleda i dimenzije bilo bi super :-)

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmeš onaj papir za umotavanje poklona, stavi se na dio koji se treba preslikati i olovkom se napravi kontura, skica se prebaci na karton uz korekciju dimenzija ako je potrebno i "a je to". Još bolje bi bilo da se nakon kartona napravi šablona od šperploče i fino obrade rubovi pa se skalpelom može točno izrezati folija a ne da ti zapne uz rub kartona jer je mekan. Taj predložak se može iskoristiti za obje strane ali ovisi koliko je tko voljan truda uložiti, netko bi to škarama izrezao pa kako ispadne.

Ova folija ne izgleda loše, meni bi bio interesantno da na prag stavim foliju jer tu najviše lak strada kod vožnje, pijesak i kamenčići pjeskare ga cijelo vrijeme a pošto nije skupa može se isprobati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=920381" timestamp="1557213630" name="" userid="359169] Uzmeš onaj papir za umotavanje poklona, stavi se na dio koji se treba preslikati i olovkom se napravi kontura, skica se prebaci na karton uz korekciju dimenzija ako je potrebno i "a je to". Još bolje bi bilo da se nakon kartona napravi šablona od šperploče i fino obrade rubovi pa se skalpelom može točno izrezati folija a ne da ti zapne uz rub kartona jer je mekan. Taj predložak se može iskoristiti za obje strane ali ovisi koliko je tko voljan truda uložiti, netko bi to škarama izrezao pa kako ispadne.

Ova folija ne izgleda loše, meni bi bio interesantno da na prag stavim foliju jer tu najviše lak strada kod vožnje, pijesak i kamenčići pjeskare ga cijelo vrijeme a pošto nije skupa može se isprobati.

 

 

 

 

Mislim da je na prag ne izvedivo... jer moras imati površinu koja je savrseno glatka i čista znamo svi kako prag izgleda. Ostajalo bi uvijek zraka ispod i to ne bi bilo to. Imam kuci foliju koju si stavio ispod i teško je modelirati, kruta je. Mislim za pragove da je plast dip najbolje rijesenje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae, prag je malo zez jer je bačen šprickit pa nije gladak tako da je dip isto po meni bolje rješenje i zato što ako ti dosadi skine se bez beda. A niš, ako imaš foliju sredi si onaj stražnji dio sa njom a pragove sa dipom i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude tako... imao sam ovu zimu na umu dip ali sam odustao na žalost. Ali sljedeću ću sigurno stavljati dip na pragove.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3