0
necko_sa

Podesavanje datuma

Recommended Posts

U pitanju je passat b6 2007 god.

Datum mi kasni dva dana pa bih htjeo to podesiti, ali ne znam kako. U pitanju je MFD displej bez MF tipki na volanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

the car parked and on push and hold the down button on the wiper control stock a menu should then appear and then select setup buy pushing the reset button on the stock and then select date and time

 

Dakle u menu ulazis tako sto duze drzis donju tipku koja je sa strane na rucici za brisace.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao vise puta, ali bez uspjeha. I ranije sam gledao neke upute preko youtube-a i pokusao uci prema uputama sa videa.

Da li se ta opcija (ulaska u menu preko rucice od brisaca)moze iskljuciti/ukljuciti putem dijagnostike, jer jedino logicno objasnjenje vidim jos jedino u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da moze se iskljiucit/ukljucit preko dijagnostike ali kompletno upravljanje boardom preko rucice, cudno mi je da ne mozes u menu. Onda jedino preko dijagnostike promijeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stimao preko VCDS-a mislim da je pod Instruments ako se dobro sjecam sto se tice datuma. A upravljanja preko rucice morao bih potraziti ali nema mi logike jer se moze ukljuciti/iskljuciti da radi ili ne radi nikako upravljanje boardom.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam u cudu. Dake, i donja i gornja tipka uredno vrsi prebacivanje na one osnovne podatke kao sto su prosjecna potrosnja 1 i 2, trenutna potrosnja, prosjecna brzina, vrijeme pitaovanja itd, ali u MENU se ne moze uci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na A3 nisam mogao uci medutim bilo je islkljuceno preko vcds-a. Kad sam ukljucio ulazio bez problema. Kako sam ukljucio tocno, ne sjecam se ali ima negdje opcija za ukljuciti taj menu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, pretpostavljao sam da ima opcija koja se preko vcds moze aktivirati/deaktivirati, jos da skontamo kako se zove, bilo bi extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvjek pokusavam rijesiti ovaj problem, pa ako neko imas moguce rjesenje, bio bih mu zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0