1 1
zvonezvones

Zamjena modula parking senzora

Recommended Posts

Zanima me koliko je komplicirana zamjena modula od parking senzora vw b7 2011.g?

Našao sam identičan polovni, i zanima me što sad treba od programiranja , da li to može netko ovako odradit ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi mjenjao? Zamjena nije neki problem, a ni kodiranje, pogotovo ako imas scan od prije pa da samo prekopiras kodiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, nisam mislio na fizicko mjenjanje u autu. Ne znam da li ti je u bunkeru ili negdje u prednjoj tabli. Karavan ili sedan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se nalazi na B7? na B6 je iza u bunkeru, barem kod mene. No na B7 je ispod volana?

Kodiranje je isto tri minute posla ak se ne varam posto je toliko meni trebalo na B6 :)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle dobro sam vidio u Elsi, ispod volana je. Ok, nije tri minute ali relativno brzo se zamijeni a kodiranje je doslovce par klikova u VCDS-u. Ako bi si sam fizicki zamjenio, kodiranje bi trebalo biti za cevape i pivu doslovce jer ima svega par klikova. No ajmo reci da i to netko treba znati a i ulozio si je u opremu no svejedno mislim da vise od 100kn ne bi trebalo biti.

 

Da si iz Zagreba ja bi ti to iskodirao besplatno.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nadjes nekoga sa vcdsom, ili ako planiras nekaj raditi, vcds je korisno imati. Dobra klon verzija dodje cca 500kn.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic, passat b6 senzori radili ok povremeno je znao jedan stekat i onda bi bio konstantan zvuk prosao bi svim njima polupao ih laganoni radili bi opet. Medutim sada mi kada ubacim u rikver gumb blinka i cuje se odozada konstantan zvuk cva 10 sek i onda nista. Probao lupkat senzore ali nista. Dok ne uspijem uhvatiti majstora da spoji na komp jel netko imao slican problem?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

5eee8102334c2a6cee00dc87dfa053d5.jpg

Ovu grešku je javilo Obrisali smo ju ali se opet javlja ima neko može ideju šta bi moglo biti

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buzzer ( zujalica ) za prednje senzore ti je "prnila". Ili je piezzo zalipija pa je u kratkom spoju. Uglavnom,pronac/posudit jednu ispravnu i ukopcat je umjesto te,izbrisat gresku, testirat par puta i to je to.

P.S. Moze bit i da je kabel od modula do prednje zujalice ostecen,da dira negdi na masu...

 

 

Sporo pamtim,brzo zaboravljam...

Edited by pajser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronađena je 1 pogreška:

01625 - Zvono upozorenja za pomoć pri parkiranju ispred (H22)
             009 - otvoren ili kratko spojen na masu
              Zamrzni sliku:
                     Status kvara: 01101001
                     Prioritet kvara: 3
                     Učestalost kvarova: 1
                     Resetiraj brojač: 84
                     Kilometare: 212328 km
                     Oznaka vremena: 0
                     Datum: 2042.14.21
                     Vrijeme: 15:00:19

Gdje se nalazi ta zujalica za prednje senzore, da li je puno posla da se skine i postavi nova?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1