0
VK 009 DD

Golf 5 klepeče

Recommended Posts

Pozz ekipa, radi se o golfu 5 1.9tdi, naime neki dan sam primjetio kako mi nesto klepece prilikom davanja gasa, sto vise gasa vise se cuje tj proporcionalno ide. Kako je proslo 230tkm od kd sam prvi put mjenjao zamasnjak, kontam to je to. I zadnji put je bilo tako nesto slicno. Međutim do danas od tog trenutka auto nisam vozio na vise od 2000 obrtaja jer tada se taj zvuk pocme javljati. Odem danas zamjenim komplet kvacilo i zamasnjak i sve super, kvacilo fino lagano odvaja odlicno vuce ljepo. Prođem nekih 20-ak km stanem, za sat vremena sjednem u auto, krenem, stisnem ga kad opet taj zvuk. Stiscem jace gas jace se cuje. Stanem ugasim auto, dignem haubu, gledam, nemas sta viditi. Krenem dalje nista. I tako nekih 10-ak km kad eto opet krene taj zvuk. A ono zvuk kao kad smo nekad ko klinci ljepili karte na bicikle tj na žbice da se cuje kao motor. Vozio sam ja tako od irokog do imotskog, stanem odem obaviti sto imam, krenem opet nista i tako par km do zagvozda i onda opet krene taj zvuk. Kad sam dosao na odrediste osjetio sam neki smrad ko plastika ili tako nesto slicno. Njusko sam ispod haube i kao da mi dolazi sa ljeve strane motora, tamo gore kod onog egr ventila ili ljevo kod zupcastog remena tj kod te plastike jel.. dali je imao tko nesto slicno i sto bi moglo biti?! Hvala u naprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj snimiti zvuk. Možda bi se i hidropodizači mogli čuti tak ali nebi smedjelo mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da su dizne da nebi auto tako vukao, tj da bi se osjetilo na gasu. Ujutro idem na dizalicu pa svakako javim sto je bilo. Ako otkrijemo naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to nabija uvijek... a ne cas radi cas neradi... :) Imas jeftiniju i skuplju izvedbu bregaste... 800i 1500mislim (Federal Mogul mislim da je)

Tu odma opičit neku tipa Dbilas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0