1 1
splicanin

Passat podešavanje svjetala?

Recommended Posts

Passat karavan 2007 god 103 kw diesel farovi su ksenon

 

Imao sam problem da mi je auto kad sam ga kupio, bio u servis na dizalicu radi kontrole prije kupnje.

Kupio sam ga i sve je evo 3 godine ok. Prvu noć kad sam ga nakon kupnje vozio, vidim da mi svjetla tuku u nebo. Odem na tehnički da podesim svjetla i kaže čovjek nemam pojma kako se ovo podešava ali će probati. Nakon dugo okretanja šarafa za pojedini far, nekako je dobio svjetla da bude ok. U među vremenu sam doznao da moj auto ima automatsko podešavanje svijetla, kad neko sjedne otraga otraga ona se sama podese.

Odem kod mmehaničara da mi pogleda i kaže, auto ti je sigurno bilo na dizalici i skrivili su se nosači senzora na prednjim kotačima i o no podesi izravna i montira i tada mi je opet svijetlo tuko u visinu i ponovim postupak na tehničkom.

Budući mi je to tuklo po glavi što smo mi vrtili bez veze, nedavno odem kod VW servis i ispričam sve što se događalo. Čovjek mi kaže, ovako se podešavaju svijetla i ušteka kompjuter i kaže, prvo se svjetla dovedu u neutralni položaj i onda se podesi kratko a zatim dugo. Kaže, sad je sve ok.Ja mu kažem da smo mi izvrtili sve šarafe na farovima ( postoje za svaku stranu po dva šarafa), jel to ima kakve veze? Kaže nema jer je sve ok.

Tako vozi stalno ali malo koristim duga svjetla. Mislim da mi duga svjetla tuku puno visoko

 

Pitanje glasi. DALI SE POSEBNO MOŽE PODESITI DUGO SVJETLO DA BUDE MALO NIŽE I AKO MOŽE, SA KOJIM OD TA DVA ŠARAFA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas OEM ksenone sa autonivelacijom onda da jer ovisno o opterecenju lece u farovima se dizu i spustaju automatski. Dakle dijagnostikom im kazes da motoric ode u sredinu (u nulu ili kako god vec), zatim fizicki ih postelas i to je to. Nakon toga se sami dizu i spustaju ovisno o senzorima.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali on je pitao moze li podesiti zasebno duga svjetla. Jedan seraf je za podesavanje gore-dolje, a drugi za lijevo-desno. Ako je visina kratkih svjetala podesena kako triba onda su ti i duga svjetla ok. Mozda ti se cini da tuku previsoko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duga i kratka su u istoj leci, razlika je u blendi koja se otvori kad se upale duga svijetla. Kako je leca podesena za kratka, tako ce i duga svijetlit. Ne moze posebno nego samo spustit sve malo nize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam sve što ste napisali i znači mogu malo da spustim jer su mi duga mrvicu viša. Još mi recite koji je šaraf za spustiti, lijevi ili desni gledajući iz kabine ili ako može slika?

Hvala vam svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1