1 1
Connell

Polo 6r zvucnici

Recommended Posts

Jel netko zna dobre zvucnike za polo 2011 s 5 vrata

Znaci neki kvalitetni, da je bass dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

JBL, Alpine, Bose...

Ali ti zvucnici nece bas pomoci ako ih ne pogoni kvalitetno pojacalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne računaj bass dobar samo sa zvučnicima u vratima. Bez dobrog subwoofera u gepeku, nema ni dobrog bass-a.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne računaj bass dobar samo sa zvučnicima u vratima. Bez dobrog subwoofera u gepeku, nema ni dobrog bass-a.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ovisi o ukusima, ja vise volim ozvucenje bez subwoofera nego s njim. Malo bolji 8-sistemski sistem moze jako dobro zvucati.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi i o žanru muzike koja se sluša.

Ako se sluša Rock, Metal, Hip Hop, Tehno, onda bez subwoofera može zvučati dosta da kažem "plitko".

 

Najljepše je imati subwoofer i na pojačalu podesiti Low Pass filter na 80Hz, a i High Pass filter isto na 80Hz za prednje zvučnike.

 

Tako da zvučnici u vratima sviraju najmanju frekvenciju 80Hz, što je i optimalno za te zvučnike, sve ispod toga je forsiranje.

Dok Subwoofer svira sve što ide ispod 80Hz.

 

Sve zavisi i do pojačala koje pokreće zvučnike. Npr. Klasa A je najbolji kvalitet zvuka, Klasa D je kvantitet zvuka, bez kvaliteta.

 

Duga je to priča... A i ukusi čine svoje.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne treba meni neki bass da mi trese stakla..Samo ono da nisu tvornicki al da su kvalitetniji od njih to jest u svakom načinu bolji
Neke zvučnike kao sto su Bose...

Edited by Connell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Focal je strašna marka, Pioneer takođe, ako je A serija u pitanju.

Hertz, Alpine, JVC, Magnat, Ground Zero, sve su vrhunske marke. Bilo koji od ovih da uzmete, nećete pogriješiti.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Focal definitivno,imaju cijenu al mislim da se s tim ne moze pogrijesit

Oko 4000kn me izasao komplet tj prednji zadnji zvucnici s visokotoncima skretnicama itd vec skoro 2 god trenutno i nemam potrebu za pojacalom,sa dobrim HU ide odlicno

Iako sam ima problem sa ugradnjom visokotonaca naprijed jer su veci od OEM,pa sam improvizirao i cak ne izgleda lose c39a07467f50443d21f5b09d685c6270.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisi o ukusima, ja vise volim ozvucenje bez subwoofera nego s njim. Malo bolji 8-sistemski sistem moze jako dobro zvucati.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

Slušam klasiku, Bacha, Berliotza, Rahmanjinova i ostale pajdaše pa mi sub ne treba, ujedno imam i više mjesta u gepeku. :)

Sa svojim OEM 8-sistemskim više nego zadovoljan za prosječnog korisnika, i ovako ih do sada nisam potegao više od 1/4 snage sa multimedijom a u autu volim više da je tih a donekle kvalitetan zvuk što OEM i pruža a sad za nešto bolje treba i više izdvojit. Jedino to namještanje u kućišta i upasavanje bi me dotuklo ali ako netko ima volje i živaca zašto ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Slušam klasiku, Bacha, Berliotza, Rahmanjinova i ostale pajdaše pa mi sub ne treba, ujedno imam i više mjesta u gepeku. :)

 

Haha, audiofili baš i koriste tu vrstu muzike, kao i Rok za probu najskupljih audio (audiofilskih) sistema.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Focal ako ide na pojačalo, Hertz ako ide na radio zbog bolje osjetljivosti. Mali savjet, uzmeš Focal auditor seriju i ubacis Focalovo kompaktno pojačalo da dobiš još malo RMS snage i imas konkretan sistem. Ako si daš još volje malo dampirat vrata to je posao pravi onda.534772c0159b669096cd507f929bb3bb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se dampiraju vrata?

Je li potrebno dampirati i onaj unutrašnji dio vrata iza lima gdje dođe prozor ili samo staviti iza tapacira i na lim?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da dodam svojih iskustava... vozim 6R skoro 9 godina,prije njega 9N nekih 6 god,radim prodaju i ugradnju Kenwood/Hertz/Audison programa dugi niz godina,i u svoja dva pola sam do sad izmjenjao (vise iz dosade) jedno 20-ak raznoraznih serija i kategorija zvucnika navedenih i nenavedenih (renomiranih,ne djecjih) proizvodjaca autoakustike i pratecih dodataka,ali jedan jedini nepobitni zakljucak,izvucen iz svega toga je,ona stara, "Koliko para,toliko muzike!" A odma iza nje,ljudsko uho kao nesavrseni instrument,moje,tvoje,njeno,njegovo... nijedno nije isto,a o ukusima/žanrovima/trendovima bespredmetno je ovde trosit vrime.

 

 

Sporo pamtim,brzo zaboravljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se dampiraju vrata?

Je li potrebno dampirati i onaj unutrašnji dio vrata iza lima gdje dođe prozor ili samo staviti iza tapacira i na lim?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Mislim da bi bilo dobro, iako vidim da neki to samo na prednji lim nalijepe ali ovaj lik lijepi i na vanjski dio lima sa unutarnje strane pa se vidi kako ga bitumen utiša od vibracija.

 

TÜRDÄMMUNG ARS24COM CAR-HIFI EINBAUTUTORIAL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se dampiraju vrata?

Je li potrebno dampirati i onaj unutrašnji dio vrata iza lima gdje dođe prozor ili samo staviti iza tapacira i na lim?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Večinom se radi lim koji drži zvučnik i ostalo na sebi, ali za jos konkretniji posao isti taj lim iznutra i izvana, vanjski lim(vrata) i oblogu vrata. Jer sve su to tanki materijali koji imaju razne vibracije koje ubijaju zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taj materijal je otporan na vlagu?

Tj. ne bih htio kad su velike kiše i vlaga, da nakupi vlagu u sebe, pa da vrata počnu da trunu.

 

To mi je svakako u planu da odradim.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu to je folija sa oba dvije strane i između je ili ta neka kao spužva ili mjehurići, puno je vrsta. Meni je u planu odraditi sa armafleksom ( sličan kakav se koristi za izolaciju cijevi kod klima ) ali koji ima sa obje strane foliju tako da se ne raspada i radi smeće unutra. Dosta je ok cijena pa bi odradio na način kako sam napisao gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik gore ne radi sa nekom spužvom već STP bitumen pločama, nikakvim spužvama jer na goli lim se ide samo sa bitumenom koji ima težinu da smanji vibracije na limu, debljinu sam izabereš ovisno što se ugrađuje. Filc debljine cca. 1cm je po meni najbolja kombinacija za utišavanje ali se koristi nakon bitumena a ne sam, jer onda nema nikakav efekt.Te bitumen ploče inače znaju biti jako skupe ali on prodaje jednu jeftiniju varijantu Alu-Butyl ploče koje se mogu naći i na ebayu po povoljnim cijenama.

Nema što oksidirati kad bitumen ne skuplja vlagu, zalijepiš za vrata i to je to. Ovo sa armafleksom je po meni bez veze ako se ne ide sa bitumenom na lim a armafleksom sam dosta radio, čak i previše ali opet bih na vrata išao sa filcom koji je po meni ovdje bolji od armafleksa. Uzeo sam set ploče od Terosona koji je dosta skup sa gornjim slojem aluminija a ima i bez samo su deblje pa imam nešto u planu s njim odraditi.

Wieviel Dämmung brauche ich für meine Türen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1