1 1
Shifter

Golf 3 oplate(tapecirunzi) izblijedile help

Recommended Posts

Može neka preporuka/rješenje za navedeni problem.

Naime oplate ( crni dio ) su u onim "utorima/kanalima/crtama" izblijedile i sada trazim još uvijek rješenje kako to srediti, tj planiram ih prespricati u crni mat.

Tražio sam rješenja po YT i stranim forumima ( i ovdje ) isprobavao sve i svašta, od čišćenja sa deterdžentom za suđe, kokpit sprejeva do maslinovog ulja ( radije da sam ga potrošio na salatu i jelo ) i opet kad se obrise prašine, valjda se skine naneseni sloj i opet izblijedi. Inace nisam ljubitelj da se auto unutra sija kao pasja muda više volim cisti crni mat, planiram to prefarbati. Sada me zanima da li se primjenjuje isti postupak kao sa običnom plastikom ili ovdje treba neki dodatni korak napraviti? Kad već sredujem oplate mislio sam rijesiti odmah i rukovate, ali mi se čini da su rukovati unutarnji kao da su gumirani, a stanje isto katastrofa pa da sve u šutu rjesim.

 

Tu su slike da se zna o čemu se radi.

img_20181005_171719u4ef1.jpg

img_20181005_171737b2eej.jpg

img_20181005_17174839etj.jpg

 

( Oplata možda na slici izgleda crno ali u stvarnosti je bijela kao da ju netko acetonom prao )

 

PS: ako ima već tema o ovome slobodno me preusmjerite i obrisite ovu temu jer ja nisam imao uspijeh u searchu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sve oplate u G4 sam prešpricao sa crnim mat sprejem od DupliColora i za sad bolje od ovoga uloženo/dobiveno nema. Imaš u mojoj temi sve kako sam radio pa prelistaj da sad ponovno ne objašnjavam kako se radi pa ako ti odgovara isprobaj ali prije toga bi trebao lagano sa P1000 prijeći reljefnu plastiku, dobro odmastiti, najbolje oprati sa likvijem i onda prebrisat antisilikonom pa onda obojati. Bojanje plastike sa DC-om, post 121, 130, 135 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sve oplate u G4 sam prešpricao sa crnim mat sprejem od DupliColora i za sad bolje od ovoga uloženo/dobiveno nema. Imaš u mojoj temi sve kako sam radio pa prelistaj da sad ponovno ne objašnjavam kako se radi pa ako ti odgovara isprobaj ali prije toga bi trebao lagano sa P1000 prijeći reljefnu plastiku, dobro odmastiti, najbolje oprati sa likvijem i onda prebrisat antisilikonom pa onda obojati. Bojanje plastike sa DC-om, post 121, 130, 135 ...

 

TDI hvala ti, budem proučio i riješiti ovo jer sada, em šta mi mirisu tapiciri po maslinovim, em šta su i dalje blijedi haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve znam, i mene je mučila ta plastika samo što u G4 je sve prešpricano souft tachom i kad se to počne guliti nema goreg i ružnijeg za vidjet. Kod tebe nije taj problem nego plastika blijedi s vremenom, vidio sam to na svojoj duji tako da mislim da će ti DC ovdje dobro doći, ujedno je 2u1 tako da ne trebaš primer za plastiku, samo uzmi "Tuning" jer ove druge ne znam kakvi su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj mi još samo molim te reci ovi unutarnji rukohvati na G3 na dodir mi se čini kao da je dio di se rukom povlače vrata kao da je gumirano dok je područje di je kvaka se osjeti da je plastika. To sve ide dole ili? Šibnuti ću ovdje sliku kad dođem doma da vidiš točnije o čemu se radi

 

PS možeš mi reći točnije o antisilikonu nisam upoznat sa time šta je to točno da znam šta da tražim, šta se tiče DC to sam na mislio uzet ali ovaj u Pevecu mi je preporučio neki Fly Color kao prva liga, ali moraš uzet posebno primer nakraju kad to dvoje zbrojis dođe ti cijena kao DC haha jesam naivac.

Edited by Shifter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zato mi je DC bolji jer je 2u1 a uzmi ga u Tokiću, mislim da je za gotovinu cca. 70 kn, zaboravi Pevec i te điđe od sprejeva, uzmi što je provjereno. Antisilikonskog odmašćivača ima u svakoj trgovini sa bojama, osobno koristim od Mobihela jer su svi tu negdje cca. 40-45 kn 1L a on ti treba baš svugdje pa ga nije šteta uzet. Kad si već tamo uzmi i krpu od 4CR koja se s njim koristi a ne ostavlja mucice od tkanine mada kod reljefne plastike se ne vidi ali kod glatke ćeš vodit borbu s njima.

 

Ne znam kako je u G3 da li je i kod njega soft touch, ako je onda ga skidaš sa onim sprejem za pećnice "Permetal" super s njim ide taj sloj, topi ga pa ga kasnije opereš, imaš u mojoj temi kako sam to radio pa malo prelistaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo radi se o ovim rukohvatima

img_20181005_201732qofiy.jpg

img_20181005_201756wjcru.jpg

 

Vidio sam, također baratam sa zlatnim toga ima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti i da je gumiran ali ne kao soft touch, to moraš sam vidjet jer ponavljam ne znam kako je u G3 odrađena plastika. Ako je onda bi ga trebalo isto skinut ali treba vidjet kakav je reljef ili sloj ispod toga da ga se isplati skidat i kada se to prešprica da liči na nešto. E sad, kako to skidat i s čim to moraš sad vidjet, bilo bi dobro da imaš neki stari pa da njemu probaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je najbolje doma imam još jednu G3 njemu se komplet rukohvat plastičan, ništa probat ćemo jednu pa vidjet na šta to izgleda pa ako u*erem lako ćemo nabaviti drugu :)

 

TDI zahvaljujem odradim pa javim rezultate, imaš od mene šta god piješ/jedeš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neki gumirani sloj a ne radi se o souft touchu kao kod G4 da pokušaš sa acetonom, on je otapalo ali je malo blaži od razrjeđivača, s njim nikada nisam imao sreće kod plastika ali eto neki savjet da ti dam jer ne znam o kakvom sloju se radi. Druga opcija koja mi trenutno pada na pamet je vrući zrak, možda bi se s njim dalo odraditi skidanje, ako imaš medicinskog alkohola probaj prvo s njim jer on je najblaži a ako se nečeg sjetim ili nađem na YT javim ti.

 

Ma sve pet, haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo radi se o ovim rukohvatima

img_20181005_201732qofiy.jpg

img_20181005_201756wjcru.jpg

 

Vidio sam, također baratam sa zlatnim toga ima :)

e to je i kod mene totalno ubijeno, jednostavno kao da je nettko s smirglom otvarao vrata, ma katastrofa i kad sam vidio kako je tdi svoje uradio i sam sam se htio upustiti u avanturu ali neusudim se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini doma imam ful opremu šta se tiče vraćanje plastika u crno, od industrijskog fena, do nitra acetona i u ljekarni sam kupio neki alkohol, bilo je uspješno sa lajsnama i rubnjacima ( grijanjem fenom ) probao na oplatama, nema uspijeha kao šta sam uspio izvući na lajsnama :)

 

Jooka - budem ja probao pa sibnem slike ovdje, drzite mi fige :D

Edited by Shifter

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa fenom po meni nije dugotrajno rješenje a moraš i paziti jer svaka plastika drugačije reagira na toplinu pa sam odustao od toga, usput se još izvitoperi i eto problema. Sprej mi se ovdje najbolje pokazao od interijera a može ga se i za branike i lajsne upotrijebiti, no za njega ima baš za tu namjenu, isto od DC-a.

 

Sretno Matteo sa plastikama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini doma imam ful opremu šta se tiče vraćanje plastika u crno, od industrijskog fena, do nitra acetona i u ljekarni sam kupio neki alkohol, bilo je uspješno sa lajsnama i rubnjacima ( grijanjem fenom ) probao na oplatama, nema uspijeha kao šta sam uspio izvući na lajsnama :)

 

Jooka - budem ja probao pa sibnem slike ovdje, drzite mi fige :D

ajde probaj pa se mozda i ja odvazim. ruzno je i to sva 4 rukohvata vozacev najvise ali strah me da moze biti jos gore :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može biti gore nego što ti je sada i ako se radi o onom ljigavom softu onda sve znaš kako ga skinut a sa sprejem svatko zna raditi, malo se pripazi i eto, barem će biti urednije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da se javim, sve je krenulo odlično, rukohvati su mi dali glavobolju i pojeli živce ali sve se da srediti skine se gumneni premaz i dođe se do plastike ali treba živaca i živaca.

ta se tiče oplata sve presao sa P1000, odmastio, oprao i obrisao pa islo na farbanje jučer je izgledalo odlično ali danas mi je cijela oplata izbilo bijelo ko da nisam ni prespricao, ponoviti ćemo postupak kada nam dođe sunce opet pa ćemo vidjet ćemo ići u potragu za drugim ili će se ovo srediti :) ( plastike kod zvučnika ispale prva liga rukohvate treba doraditi ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno je podloga probila, pogotovo ako si gumu skidao sa razrjedjivacem pa je plastika pobijelila. Ponovi dva do tri sloja dok potpuno ne pokrije i trebalo bi biti u redu, spricaj na udaljenosti od 25cm ali nije losije ni kada je blize jer bolje pokriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, oplate su opet izbile, rukohvati su ispali solidno ali se vidi na par mjesta di je gumirano, a di je plastika tako da još malo treba to strugati i doraditi, probat ćemo još sutra nabaciti boje pa ćemo vidjeti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda majstor nije pripremu dobro napravio, jel. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja javim sa svojim postignućem :D

 

Prvo bi se želio zahvaliti TDI-ju na preciznim uputama :palci

 

Evo ovako je prije bilo ( uspio sam slikat zadnju oplatu jer sam ostale već prespricao :lol2 )

img_20181010_192410updt5.jpg

 

I to je sada ispalo ovako ( možda se ne vidi na slikama ali uživo je kao novo )

img_20181010_193540y1ii4.jpg

img_20181010_193548imfgy.jpg

 

( Rukohvati su još vlažni )

img_20181010_1942155rerm.jpg

img_20181010_194219toejf.jpg

- ovu zadnju sam starome objasnio kako treba napraviti ručku da makne prvi sloj struganjem pa ona lagano brisati sa permetalom, on legenda prošao sa vodobrusnim samo ga izgladio haha ova će trebati popravak :lol2

 

Za jooku - ako misliš rukohvate raditi, pripremi živce i lagano permetal u ruke, spricas i strugati, ni slučajno nož, skalpelom ili nešto oštro, ja sam uzeo neku plastiku kao za strugati led ali puno manju i ide, samo živaca, vremena i bez žurbe :D

 

EDIT: Ako se netko bude upuštao u ovakvo nešto tu vam materijal koji se koristio ( preporuka by <TDI> )

img_20181006_1315564betx.jpg

Edited by Shifter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, zadovoljan si napravljenim.
Koliko vidim sasvim solidno napravljeno i sad su oplate dobile svježu boju. Na taj način možeš svu plastiku polako rješavati. Tamo gdje ti se pojave crtice ili je duboko izgrebano, recimo kod glatke plastike obvezatno kit za plastiku upotrijebiti, s njim se lijepo može izvući i poravnat, kod reljefne se to ništa ne vidi osim ako je jako ogrebano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećom oplate su u jako dobrome stanju ( jest da su prljave ali to za vikend ide na čićenje ) pa nema otećenja jedino ta su bijele bile.

Ostale plastike su isto u jakom dobrom stanju, njih bi isto mogao malo preći samo "osvjeziti"

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1