1 1
chvarak

Kako otvoriti vrata koja su ostala (stalno) zaključana?

Recommended Posts

Golf 5, zadnja desna vrta su mi mjesec dana povremeno ostajala zaključana, a naravno nisam reagirao na vrijeme i sada su stalno zaključana.

Centralno zaključavanje i sa daljinskim i sa ključem otključa sva vrata osim zadnja desna.

U svim vratima zvuk otključavanja se čuje jedan "klik", a u pokvarenim vratima "klikne" dva puta.

Provjerio sam i kablove na pregibu (do njih na sreću mogu ako otvorim prednja vrata), ali na njima nema oštećenja.

Vjerujem da je neki mehanički kvar oko aktuatora, ali da bi došao do njega moram skidati vanjsku limenu oplatu vrata, a naravno to ne mogu dok ne otvorim (provalim) vrata.

Na golfu 4 koliko vidim moglo se "igrati lopova" sa žicom, ali petica mislim da ima zaštitni poklopac oko aktuatora.

 

Što mi ostaje za probati otvoriti ili mehanički otključati vrata?

Edited by chvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Jetti štekaju zadnja desna, nikako da odem pomijeniti bravu, ali kad mi ostanu zaključana i ne mogu ih otvoriti onda ponovo zaključam auto stanem kod vrata i kad stisnem otključavanje lagano rukom udaram u kvaku od vrata i ona se otključaju.

Tako su u ovlaštenom servisu otključali prednja desna kad sam miijenjao bravu.

 

Da napomenem meni vrata štekaju samo po velikoj vrućini, sad kad je hladnije rade normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1