1 1
mlad3n

Dobar vulkanizer

Recommended Posts

Pozdrav. Da li netko zna, u Zg ili jos bolje Velikoj Gorici, dobrog i pažljivog vulkanizera? Trebao bi mijenjat gume a bojim se da mi ne osteti felge, što mi se prije znalo dogadat. Nemam uvjeta sam si promijeniti pa eto, nadam se da nisam fulao sa topicom ovdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je pažljiv onaj koji ima dobru opremu za skidanje i stavljanje guma, ili ti robotizirani Hunter uređaj. Taj ne dodiruje felgu niti ju hvata iznutra kod skidanja, nego se felga stavlja na centralnu rupu i onda se sve obavlja automatski ili uz malu pomoć. Nedavno sam skidao svoje na takvom uređaju i vidio razliku, tako da nikad više na ove stare ne idem.

No, žalosno je što uz svu tu opremu opet neki imaju običnu plastičnu polugu za stavljanje ventila, jer se ventil povuče na sistem poluge preko ruba felge a to mi se nikako ne sviđa jer postoji i oni koji imaju gumeni pregib tako da se lak sačuva. No, budem si ponio komad gume koja će se staviti preko ruba felge pa neka tako stavi ventil, zašto da mi ide preko laka ako mogu spriječiti.

944300001538_14081719m5dmv.jpg

Hunter's Revolution Tire Changer



Ken-Tool Tire Valve Installer Demo - 29850

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jos jedno pitanjce. na ljetnim gumama imam senzor za pritisak u gumama. na zimskoj felgi nema. Jel se taj senzor moze ugradit odnosno staviti na bilo koju felgu? I ako moze, to se mora uzet u vw-u? I hoce bit problem ako tog senzora nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jos jedno pitanjce. na ljetnim gumama imam senzor za pritisak u gumama. na zimskoj felgi nema. Jel se taj senzor moze ugradit odnosno staviti na bilo koju felgu? I ako moze, to se mora uzet u vw-u? I hoce bit problem ako tog senzora nema?

Vw nema senzore pritiska u gumama, vec to funkcionira preko ABS-a...

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vw nema senzore pritiska u gumama, vec to funkcionira preko ABS-a...

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Postoji pasivni sistem(preko ABS-a),i aktivni,sa senzorima-ventilima.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vw nema senzore pritiska u gumama, vec to funkcionira preko ABS-a...

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Kako funkcionira to sa absom za pritisak guma? Mislio sam da su samo senzori na ventilima nacin za pritisak u gumama.

Jedino ako je to preko abs-a ne prezicno i daje samo podatak prazna/nije prazna

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako funkcionira to sa absom za pritisak guma? Mislio sam da su samo senzori na ventilima nacin za pritisak u gumama.

Jedino ako je to preko abs-a ne prezicno i daje samo podatak prazna/nije prazna

Funkcionira na nacin da guma koja je manje napumpana ima manji opseg, te ne napravi isti broj krugova na odredenom putu kao i guma koja je pravilno napumpana, koja ima veci opseg... dakle, npr. na 10m, lose napumpana guma napravi 22kruga, a pravilno napumpana guma napravi 20 krugova...

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci, sad kad zamijenim gume/felge, to bi trebalo normalno funkcionirati? Ja sam cijelo vrijeme bio uvjeren da postoji nekakav senzor na felgi/gumi pa da to nece funkcionirati na drugom setu. Hvala za info, svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima netko preporuku za nekakvog normalnog vulkanizera na potezu oko Kranjčevićeve/Nove Ceste/Tratinske itd.... Ne trebam ništa posebno, samo da je normalan :lol2

 

Išao sam do sada kod Bračuna i stvarno sve ok, ali evo ako netko još ima nekoga za predložiti, bio bih zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je bitno da je bas u kvartu, pa ne ides svaki dan kod njega? :)

Marko Sitar je u Trokutu, super je decko i pazi na gume i felge kao da su njegove.

Ako hoces dam ti broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1