0
tommek10

EGR,senzor protoka zraka ili nešto treće... mk5

Recommended Posts

Pali se žuta lampica greska motora. Auto uredno vozi, radi, ne primjećuju se nikakve poteskoce ili nepravilnosti u radu . Ponistim gresku preko vcds-a i drugi dan se upali,greska 001025-EGR System P0401-000 Insufficient flow. Na parametrima ona rubrika mass air flow pokazuje 410.0 mg a kao trebalo bi biti u razmaku 180-300 mg u leru. Na drugoj petici koja je ispravna mi pokazuje vrijednost 235.0 mg.

Pri dodavanju gasa vrijednost se povecava ali ne spusta se ispod 410.0mg kad se gas pusti. Bliži se tehnicki htio bi to rijesiti ali strah me da ne kupim krivu stvar koja je ispravna jer kako sam uspio shvatiti moguce da je EGR ili MAP ili MAF senzor ili ne znam ni ja vise. Ako je netko imao iskustva da mi makar suzi izbor pri kupovini bio bih zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači trebao bi zamjeniti egr... gdje najbolje kupiti? zamjenski ili orginal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak se i meni pali svakih 3 tjedna.. obrišem i vozim dalje..mislim da nije to do egr-a.. jer moj radi normalno.. otvara, zatvara, testirao sam ga prek vcds. nedje sam pročitao da se radi o puknutom DPF-u koji onda daje krive podatke preko senzora i očitava tu grešku. ta greška nije strikno vezana za egr nego može biti više stvari.. kod euro 5 i 6 je stvar u puknutom dpf-u. pomalo pušta a to se očituje i sa malo čađe na auspuhu.. inače regenerira normalno, ili malo češće. kod mene mislim da ga je uništio dizelgate fix pa će vjerojatno ići off zajedno sa egr-om.

velim tak je kod euro 5 i 6, tvoj je 4 pa nemora biti tako.. uglavnom ako krepa egr onda on baca i grešku.. faulty egr i slično.. insufficient flow može biti posljedica više stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja mislim Ivane... mehanički je skinut ociscen i proban otvara zatvara. Kako da probam to na vcds odraditi testiranje egra.

Moj nema dpf imaju ti map/maf senzori možda koji zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak je vakumski egr onda nikak. Ak je elektricni onda u advanced settings i egr test.. on ga par puta otvori i zatvori i pise passed..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam u basic settings... exhaust gas recirculation (egr) i onda on/off . Onaj parametara exhaust gas recirculation (actual) kad je off je u parametrima a kad je on onda je nekih 150 mg preko dozvoljenog kao trebao bi biti od 200-400 A on bude 500mg. I rekao bi da ga stalno pali gasi jer u onoj rubrici se stalno mijenja on/off egr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok... onda je moja pretpostavka da nije do egr-a. Jeli moguće da senzor protoka zraka salje neke krive informacije? Fascinantno mi je to to auto radi savrseno i nista se ne primjeti a pali lampicu greske motora.

Ide mi tehnički pa bi htio to rijesiti a bilo koja ta stvar da idem kupovati je preko 100 nije ni to puno kad bi pogodio točno sto je :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato služi dijagnostika i netko tko ju zna čitati. to se tiče TDI ja ne znam. Uglavnom može vidjeti live podatke koje alje pojedini senzor i prema te vidjeti koji senzor zeza. Naravno ako zna koje trebaju biti vrijednosti a koje jesu. I ako može provjeriti da li te vrijednosti jesu prave ili je senzor dobar a tlak stvarno ne valja.

 

Al Sam ga zakomplicirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor protoka zraka nije... stavio sam ispravni i auto se ponasa isto, parametri isti.

Kad ides u postavke egr-a na off/on auto uključuje egr i isključuje ali nista se ne mijenja sto se tiče parametara oni su uvijek konstantno ili rastu ovisno jeli off ili on ali ispod 400mg ne pada, takodjer sami rada motora tj. zvuku je isti i tribinu na tih 1400 obrtaja ne čujem kad uključuje iskljucuje.

Dok na istom autu ispravnom kad sam isao usporediti odem na egr on/off vidi se odmah druga priča. Sto se tiče zvuka motora, turbine, i parametara koji rastu odnosno padaju ovisno jeli off ili on, parametri idu na nekih 200mg.

Jeli moguće da je nesto sa tribinom? Auto super vuče ne dimi ne trosi ulje i čujem tribinu na većim obrtajima.

Znam da sam dosadan već malo ali lud sam vise i htio bih to rijesiti da sam miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi probao skinuti i očistiti egr. Ne moze smetati a mozda pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinut je i očiscen, bilo je malo cadji ali nista strasno. Na oko bi rekao da je sve ok i da sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je vakumski egr onda ti je vjerovatno otisla membrana u njemu, mozes ga cistiti koliko oces i isto ce biti. Isto tako "testiras turbinu", sam ce dignut gas na 1300okr i cut ces po zvuk da se mijenja kad aktuator odradi ako kazes da ne mjenja zvuk. Inace nebi ti ni auto isa kako triba da aktuator zajebava.po meni je tu problem samog egr-a, bez previse pompe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predpostavljavam ako ima ono crijevce da je onda vakumski egr. Ma da auto konstantno isto radi i zvuk ima bez obzira bio egr on/off.

I meni sve vise to izgleda na egr, koliko dodje novi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0