7 7
hariismne

passat b5 problem dihtung glave motora?

Recommended Posts

A sarafi koliko se krecu ?

Vidis ja kad sam radio kažem majstoru koje sarafe da kupim on nato koje god da kupis ja nijedne nestavljam osim ovih koji si bili gore. Ja kažem ali moraju ici novi on nije htio jel ovi su napravljeni kako treba a ovi novi nisu ni za k..... i stavio stare i nije htio nove.

Ocekiva sam i ja manje al eto,vec kad sam sredio glavu reko ajd prominit i ulje,filtere,zupcasti i vodenu,dihtung usisne,ispusne,2ventila,sarafe itd itd ugl skupi se toga

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Imas ih od 100kn do 250-300

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

a tako da to je već ok za tu cijenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jesi li imao problema vise sa dihtungom i glavom?

 

Ja mislim da su orginalniji ovi sto ih je fabrika postavila nego neke koji se kupe u prodavnici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako kažu bolji stari arafi al kolko udara izdrže izduže se i moraju se mjenjati. Ja sam Viktor Rienz arafe platio 27 eura i kad sam izmjerio stare stari su bili 1,7 mm duži od tih novih

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jesi li imao problema vise sa dihtungom i glavom?

 

Ja mislim da su orginalniji ovi sto ih je fabrika postavila nego neke koji se kupe u prodavnici..

On je rekao da je sigurno 50 glava napravio i nitko se nije vratio a ja sam sad napravio odprilike oko 20000 km i nikakvih problema samo gas i sad mi procuri vodena pumpa. :-)

Tako kažu bolji stari arafi al kolko udara izdrže izduže se i moraju se mjenjati. Ja sam Viktor Rienz arafe platio 27 eura i kad sam izmjerio stare stari su bili 1,7 mm duži od tih novih

I ja mislim opet da je novo novo i bolje ali kad je on tako rekao onda dobro. Jel da je bilo kakvih problema otiao bih kod njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslije zamjene sarafa samo gas nikakvih problem. Jedini savjet zamjeniti i podloske na diznama staviti Elringove i po gasu opleti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece puknuti saraf nego je stvar sto se produlji... Uostalom evo isjecak iz bentley manuala sta kaze za sarafe za golf dvojku.

 

2018-10-27_190025hvirx.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenjen dihtung glave motora danas i gumice ventila, sarafi su isti ostavljeni tako je majstor predlozio, 50e ruke 20 obrada glave + dihtug 30e + gumice 4e + novi antifriz i novo ulje i filteri 40e = 144€ sve ukupno, auto radi ako sat

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuta glava, obradjena na masini, zamjenjene gumice ventila, i zamjenjen dihtung. Ako mislis samo sta je obrada glave to je tkzv struganje glave.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha obrada glave nije samo struganje

Tlacno ispitivanje glave,pa ravnanje,brusenje ventila,sjedista ventila itd

Mene je to 400kn kostalo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam napisao u mom slucaju

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma sve 5,govorim opcenito!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenjen dihtung glave motora danas i gumice ventila, sarafi su isti ostavljeni tako je majstor predlozio, 50e ruke 20 obrada glave + dihtug 30e + gumice 4e + novi antifriz i novo ulje i filteri 40e = 144 sve ukupno, auto radi ako sat

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sad se pripremi da za 10 tkm uradis isto jer sarafi to ne budu drzali. I opet ce prosvirati dihtung glave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se radi veliki servis i tamo se stavljaju novi vijci a ovdje na glavi bi trebalo pod obvezatno zbog zamora materijala i mjerljivog produženja, tako da ovi savjeti majstora baš ne drže vodu. Kvalitet se plaća a ne vjerujem da ih nema za kupiti u ovlaštenom ili izvan, lako se nađe računica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se pripremi da za 10 tkm uradis isto jer sarafi to ne budu drzali. I opet ce prosvirati dihtung glave

Hoces u opkladu da necu morat da mijenjam nista?

 

Sarafi se mijenjaju ako se glava skidala vise od 4-5x,ako se pravilno skinu i vrate onda nemoraju da se menjaju. Nije u pitanju stednja vec nisam mogao ni da ih nadjem a i kojeg god sam majstora pitao rekli su da ne treba da su to nabuloze da se sarafi mijenjaju, znaci drugo je da je jedan rekao ili dvojica ali sam svratio u 20 servisa da pitam i smiju se kad pitas mora li novi sarafi.

 

Druga stvar, odgledao sam mnogo klipova na yt i 90% Amerikanaca ne menja sarafe.

 

Treba samo glava da se dotegne nakon 1000-1500km.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by hariismne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj post iznad sta sam napisao. Nije mi zbog stednje vec su mi svi majstori koje sam god pitao rekli da se sarafi ne menjaju vec ostaju orginal.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su tako govorili a kad je prosviralo svi se peru kao znas mislio sam da jeftinije prodes kad ono skuplje bi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrijeme i kilometri će pokazati što i kako.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces u opkladu da necu morat da mijenjam nista?

 

Sarafi se mijenjaju ako se glava skidala vise od 4-5x,ako se pravilno skinu i vrate onda nemoraju da se menjaju. Nije u pitanju stednja vec nisam mogao ni da ih nadjem a i kojeg god sam majstora pitao rekli su da ne treba da su to nabuloze da se sarafi mijenjaju, znaci drugo je da je jedan rekao ili dvojica ali sam svratio u 20 servisa da pitam i smiju se kad pitas mora li novi sarafi.

 

Druga stvar, odgledao sam mnogo klipova na yt i 90% Amerikanaca ne menja sarafe.

 

Treba samo glava da se dotegne nakon 1000-1500km.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

kod mene sve radeno slicno ko kod tebe i isto majstor rekao nediraj nista vracamo tvornicke natrag, evo da kucnem u drvo presao vise od 20000 km sve pet. cak sam ga pitao kad da dodem da ih dotegne kaze netreba kad ih dotegnem to je to. zasad ja zadovoljan i sve sljaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su tako govorili a kad je prosviralo svi se peru kao znas mislio sam da jeftinije prodes kad ono skuplje bi

Mozda nijesu nesto drugo uradili kako treba a ne do šarafa..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

kod mene sve radeno slicno ko kod tebe i isto majstor rekao nediraj nista vracamo tvornicke natrag, evo da kucnem u drvo presao vise od 20000 km sve pet. cak sam ga pitao kad da dodem da ih dotegne kaze netreba kad ih dotegnem to je to. zasad ja zadovoljan i sve sljaka

 

Isto.

 

Ovaj je gledao i kaze da su novi da ne treba da kupujem i da su bolji fabricki nego novi koji su u prodaji, vidjecemo sta ce bit

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

napali ste čovika bezveze

koliko je vas skidalo glavu pa da zna iz prve ruke

i ja sam bija u početku skpetičan po tome jer nije po ps-u al od 30-tak glava u zadnjih par goidina šta ja i na poslu i oko mene niko nije minja šarafe i nikom nije ništa bilo

to govorim za tdi, bosch pumpa i PD

nije to fiat

 

nego mene zanima jeste gledali vodilice ventila? obično se one istroše (bar mi tako ovaj sa obrade uvik promine po koju vodilicu)

jel se smanjila potrošnja ulja samo s gumicama?

 

a šta se tiče šarafa

u elsi stoji da bi se uvik tribali minjati i šarafi nosača motora i ostali da sad ne nabrajam pa jel vi minjate te šarafe kad npr. minjate zupčasti remen?

sigurno da ne,pa jel nekom ispa motor il puka šaraf :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobao na vlastitoj kozi, pa rasturaj nakon 7000 ponovo i mjenjaj sve. Nije veliki trosak ih zamjenitia ti sto su to propisali valjda znaju

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7