7 7
hariismne

passat b5 problem dihtung glave motora?

Recommended Posts

Stavili smo novi dihtung..

Isli smo zajedno od prodavnice do prodavnixe i bas nikoo nema sarafe, cak se cude sta ce vam novi sarafi kad idu stari.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vjerovatno samo Rokšped zvanični diler VWa imao.
Ali je sigurno dosta skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šime je radio u ovlaštenom pa ako tako ovlašteni radi nema potrebe komplicirati sa drugim vijcima. Mene bi jedino zanimalo da li su pregledali blok motora, hladnjak ulja da se vidi ima li tamo štogod, jer na staroj glavi ne rade testiranje tako da se ne zna da li je do nje ili ne, malo mi je to onak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

komplet sve to radio na svom afn prije jedno 30000 km i zasad samo gas. majstor kako je sipao antifriz nisam ga gledao nego jedino kako je pumpa procurila vratio samo kolicinu koja je iscurila. mislim da nije do sarafa nego do neceg drugog sigurno, e sad do cega je to je jos misterij. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto zavrseno, probano sve radi ok.

Kupio sam:
c7f5f01ee74de60fb5a3b5369503cbcd.jpg

Da isperem citav sistem. Nakon 100km crijeva su meka auto fino radi. E sad vrijeme ce pokazati za dalje.

Zahvaljujem svima na savjete.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, hariismne said:

Auto zavrseno, probano sve radi ok.

Kupio sam:
c7f5f01ee74de60fb5a3b5369503cbcd.jpg

Da isperem citav sistem. Nakon 100km crijeva su meka auto fino radi. E sad vrijeme ce pokazati za dalje.

Zahvaljujem svima na savjete.


Sent from my iPhone using Tapatalk

i konacno da valja, kako si novcano prosao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci:

 

Glavu smo uzeli sa stranca polovnjaka isto 81kw koja je bukvalno nova, ta glava nije radjena masinski znaci fabricka je skinuta ispravna pos garancijom, sarafe smo stavili isto od te glave sa tog stranca, dizne su isto nove, grijaci glanc novi, auto radi ko sat, ne duva crijeva bar za sad.

 

Novcano:

 

Ja kupio dihtung 25€

Za ruke mi je opet trazio 70€

Glava 20€

Takva cijena glave je bila jer mi rade po drugi put.

 

E sad treba i ja da odbijem masinsku obradu 30e (Oni su radili obradu i provjeru) od prosle glave koja je kod njih ostala (sa mojim djelovima) jer nije moja greska, dihtung 30€, gorivo 2x sto sam bio cu ih castit.

 

Nijesam jos platio jer smo se dogovorili da isprobam sve neko vrijeme pa cu onda platit.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, hariismne said:

Znaci:

 

Glavu smo uzeli sa stranca polovnjaka isto 81kw koja je bukvalno nova, ta glava nije radjena masinski znaci fabricka je skinuta ispravna pos garancijom, sarafe smo stavili isto od te glave sa tog stranca, dizne su isto nove, grijaci glanc novi, auto radi ko sat, ne duva crijeva bar za sad.

 

Novcano:

 

Ja kupio dihtung 25€

Za ruke mi je opet trazio 70€

Glava 20€

Takva cijena glave je bila jer mi rade po drugi put.

 

E sad treba i ja da odbijem masinsku obradu 30e (Oni su radili obradu i provjeru) od prosle glave koja je kod njih ostala (sa mojim djelovima) jer nije moja greska, dihtung 30€, gorivo 2x sto sam bio cu ih castit.

 

Nijesam jos platio jer smo se dogovorili da isprobam sve neko vrijeme pa cu onda platit.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

A onda donekle pošteno, najbitnije da si u konačnici zadovoljan. Nitko nije bezgresan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako. Mada kad mi je rekao 90e (nije mi zbog para) bilo mi je malo krivo, jer ja 2x da placam ruke, dihtung, gorivo, a najgori su zivci, i to ne mojom krivicom - nije posteno uopste.  Tako da nisam htjeo odma ni da platim dok ne prodje neki period vremena da ispitam kako sve funkcionise, ja odbijem svoje troskove od proslog puta ovo sto sam naveo jer sam bezveze platio dihtung i ruke, gumice, obrada glave. Niti volim da nekog ostetim, a ne volim niti neko mene da osteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me jedna stvar:

Jesu li iste glave od 66kw i od 81kw?

Nesto gledam po netu, ovako na slike kad se gleda razlika je samo u okrenutom EGR-u. Strahujem da nam nisu dali glavu od 66kw i da li bi upasovala glava od 66kw?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vizuelno izgledaju skroz isto, gubi li se na snazi ako je glava od 66kw stavljena gdje je bila 81kw?

 

Slika1.  81kw AFN

8206.jpg

 

Slika2  66kw 

AHU-Diesel-Motor-ohne-Anbauteile-VW-Pass

Edited by hariismne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glave su iste, da ima ikakva razlika nebi pasalo.

Nebrini zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto cisto da javim.

Od nove glave su ostale dizne koje i nisu bile bas najbolje (kad dam naglo gas auto zatrza) tako da sam opet isao 100km u servis da mi vrate moje dizne. Prilikom zamjene podloska dizne je ostala zalepljena u glavi motora pa to strucnjak nije znao da izvadi, tako sam krenuo kuci oko 60km je sve bilo ok a 40 na muke sam dosao, auto mi treslo citavo.

Onda sam kupio nove podloske i to mi zavrsio majstor u mom gradu, izvadio stare podloske stavili nove, probao auto super vuce, motor fino radi da ne baksuziram, oprao motor, sve tip top, onda primjetim:
d8ffc937692e83c2702786db4b1bcee5.jpg

E sad da li su ovo namjerno uradili ili samo po sebi ne znam, ali znam da je dobro sto sam primjetio. Na kais cak jos pise dayco jer je vservis radjen prije godinu dana, kupio sam continetal i sjutra ide zamjena. To bi bilo to sto se problema tice za sad. Kad zamjenim kais stavljam ga na dijagnostiku da pobrisem greske jer vjerovatno ima mnogo gresaka, posle samo pali i gas.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2019 at 4:09 PM, regazzoni said:

Cuj to nema bregasta lezajeve?! Kako se onda okrece ako nema stoji u zraku?

Nema sarafa, ne da im se traziti. Ako ti stave stari dihtung opet ces je skidati.

možda se nisam dobro izrazija

nema ležajeve koji se mogu mijenjati kao recimo kod PD motora, već mostovi koji drže bregastu su ujedno i ležaji

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, dr.restaurator said:

možda se nisam dobro izrazija

nema ležajeve koji se mogu mijenjati kao recimo kod PD motora, već mostovi koji drže bregastu su ujedno i ležaji

U tim mostovima su klizni lezajevi koji se mjenjaju. To imaju svi motori kod kojih je bregasta u glavi bilo diesel bilo benzin bilo bosch pumpa bilo pd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema bregasta lezajeve...tj njegov nema.

Sto se tice sarafa glave idu novi uvijek jer i tako pise u elsa-i ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko rasprave oko vijaka, trebaju li novi ili ne, mogao si se prije javit da tu enigmu riješimo. :) Imaju li ti vijci kataloški i koliko koštaju u ovlaštenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako idu novi kad ih ja nidje nisam mogao nabaviti.. obisli smo ja i majstor 20 prodavnica i svi se cude sta ce vam novi sarafi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si ih tražio i u ovlaštenom servisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si zatražiti ponudu i ako imaju neka pošalju poštom, pa nije to neki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se to nesto izdesavalo prebrzo.. prvo nisam znao da li ce prihvatit servis gresku, onda su rekli da dodjem da provjere sta je problem i samo iznenada glava da se skida, nisam mogao zvati da salju jer je vec prekasno bilo a bio sam u gradu koji je 70tak km od kuce.

Nadam se da nece biti problema, za sad je sve ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, dobro, sad je kako je i ako nema problema nama se što više misliti, no kad nešto tražim prvo ovlašteni i neka napravi ponudu a onda dalje ako mi je cijena pretjerana a postoji solidan zamjenski ali ako nema nigdje drugdje stisne se i uzme OEM jer sve drugo može biti još skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, regazzoni said:

U tim mostovima su klizni lezajevi koji se mjenjaju. To imaju svi motori kod kojih je bregasta u glavi bilo diesel bilo benzin bilo bosch pumpa bilo pd.

ajmo ovako

Ja imam taj motor u autu, ja plaćam gorivo smještaj i hranu,dođi skidat ćemo bregastu,ako nađeš ležajeve ja pečem janje, plaćam krstarenje mediteranom, vodim te na kurve i šta got poželiš

Ako ne nađemo kod mene ležajeve onda idemo 2 kuće od mene, ima majstor, motora rastavljenih, pokvarenih, svakakvih od gofa 2 pa do golfa 6 pa ćemo onda viditi da ima i još motora di nema ležajeva

Kod nas kažu ako nešto ne znaš bolje ćuti, pametinije izgledaš

Povela se rasprava oko ničega,al zašto sam napisa da nema ležaje? moga sam i preskočiti topic

iz razloga šta su sad svi gugl majstori i dok sam radija u vw onda dođu ljudi tražiti nešto za neki auto, ko sad naprimjer ležaje(koji ne postoje za konkretni motor) i onda mu kažem da to nema,ne postoji i onda se mi razuvjeravamo pola sata amo, tamo, livo, desno, gori doli jer je on pročita na vw forumu da idu ležaji i sad ih ja ja njemu moram stvoriti

a on ne zna da je forum pun "stručnjaka", ira di tih mi se ne da pisati po forumu, jer se pojave sa nekom banalnom stvari, a onda za 2 dana uskaču u svaku temu daju savjete 100% je to, a na taj način samo zbunjuju ljude

tako isto za šarafe

po PS- bi tribalo il po ELsi bi tribalo pola šarafa prominiti npr. i od nosača motora, pa kad se minja zupčasti niko ih ne minja pa ne pucaju i ne ispadaju motori

pisa sam već da znam za desteke tdi motora sa starim šarafima i da nije bilo problema, kod benzinca je već drugačije il npr. kod Fiata se nebi usudija staviti stare,dok neko ko radi sa Fiatima vjerojatno zna da može itd. isto tako neki vražaju glavu bez ravnanja pa bude bez problema...

Edited by dr.restaurator
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7