7 7
hariismne

passat b5 problem dihtung glave motora?

Recommended Posts

Šime, ova tvoj ponuda uopće nije loša, jer ovo sve dobit u jednom paketu je pravi loto zgoditak. :)

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites
ajmo ovako
Ja imam taj motor u autu, ja plaćam gorivo smještaj i hranu,dođi skidat ćemo bregastu,ako nađeš ležajeve ja pečem janje, plaćam krstarenje mediteranom, vodim te na kurve i šta got poželiš
Ako ne nađemo kod mene ležajeve onda idemo 2 kuće od mene, ima majstor, motora rastavljenih, pokvarenih, svakakvih od gofa 2 pa do golfa 6 pa ćemo onda viditi da ima i još motora di nema ležajeva
Kod nas kažu ako nešto ne znaš bolje ćuti, pametinije izgledaš
Povela se rasprava oko ničega,al zašto sam napisa da nema ležaje? moga sam i preskočiti topic
iz razloga šta su sad svi gugl majstori i dok sam radija u vw onda dođu ljudi tražiti nešto za neki auto, ko sad naprimjer ležaje(koji ne postoje za konkretni motor) i onda mu kažem da to nema,ne postoji i onda se mi razuvjeravamo pola sata amo, tamo, livo, desno, gori doli jer je on pročita na vw forumu da idu ležaji i sad ih ja ja njemu moram stvoriti
a on ne zna da je forum pun "stručnjaka", ira di tih mi se ne da pisati po forumu, jer se pojave sa nekom banalnom stvari, a onda za 2 dana uskaču u svaku temu daju savjete 100% je to, a na taj način samo zbunjuju ljude
tako isto za šarafe
po PS- bi tribalo il po ELsi bi tribalo pola šarafa prominiti npr. i od nosača motora, pa kad se minja zupčasti niko ih ne minja pa ne pucaju i ne ispadaju motori
pisa sam već da znam za desteke tdi motora sa starim šarafima i da nije bilo problema, kod benzinca je već drugačije il npr. kod Fiata se nebi usudija staviti stare,dok neko ko radi sa Fiatima vjerojatno zna da može itd. isto tako neki vražaju glavu bez ravnanja pa bude bez problema...
Evo ovo su ti klizni lezajevi bregaste tako polako pristavi jagnje na vatrudb608987ec073d63dd4d575c6cbbd5b1.jpg

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

regazzoni jesi siguran? iz kojeg auta/motora su ti "klizeci" sa slike? mislim da si zaminia bregastu sa radilicom

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22. 03. 2019. at 1:15, dr.restaurator said:

ajmo ovako

Ja imam taj motor u autu, ja plaćam gorivo smještaj i hranu,dođi skidat ćemo bregastu,ako nađeš ležajeve ja pečem janje, plaćam krstarenje mediteranom, vodim te na kurve i šta got poželiš

Ako ne nađemo kod mene ležajeve onda idemo 2 kuće od mene, ima majstor, motora rastavljenih, pokvarenih, svakakvih od gofa 2 pa do golfa 6 pa ćemo onda viditi da ima i još motora di nema ležajeva

Kod nas kažu ako nešto ne znaš bolje ćuti, pametinije izgledaš

Povela se rasprava oko ničega,al zašto sam napisa da nema ležaje? moga sam i preskočiti topic

iz razloga šta su sad svi gugl majstori i dok sam radija u vw onda dođu ljudi tražiti nešto za neki auto, ko sad naprimjer ležaje(koji ne postoje za konkretni motor) i onda mu kažem da to nema,ne postoji i onda se mi razuvjeravamo pola sata amo, tamo, livo, desno, gori doli jer je on pročita na vw forumu da idu ležaji i sad ih ja ja njemu moram stvoriti

a on ne zna da je forum pun "stručnjaka", ira di tih mi se ne da pisati po forumu, jer se pojave sa nekom banalnom stvari, a onda za 2 dana uskaču u svaku temu daju savjete 100% je to, a na taj način samo zbunjuju ljude

tako isto za šarafe

po PS- bi tribalo il po ELsi bi tribalo pola šarafa prominiti npr. i od nosača motora, pa kad se minja zupčasti niko ih ne minja pa ne pucaju i ne ispadaju motori

pisa sam već da znam za desteke tdi motora sa starim šarafima i da nije bilo problema, kod benzinca je već drugačije il npr. kod Fiata se nebi usudija staviti stare,dok neko ko radi sa Fiatima vjerojatno zna da može itd. isto tako neki vražaju glavu bez ravnanja pa bude bez problema...

Zasto je kod benzinaca drugacije kad se stezu manje neg na dizelima...???  Pa sarafe glave imas u svakom auto butizi i oni se obavezno mjenjaju jer je njihovo istezanje kasnije rizicno za eventualno pucanje plus jednom istegnut saraf niked vise nemozes stegnut na mjeru... kljuc klika al saraf je zilav i nije to to.

Neznam kako nigdje nije mogao nac sarafe jer to je osnovna stvar kad se motor radi....

 

Lezajevi na tdi b.pumpa... a a... osim ako je netko obradjivao glavu.... al u pravilu nema... tek pd motor ima..

hwk4sn.jpg

2mllwk.jpg

 

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2019 at 9:55 AM, <TDI> said:

Šime, ova tvoj ponuda uopće nije loša, jer ovo sve dobit u jednom paketu je pravi loto zgoditak. :)

vodimo i tebe ?

On 3/22/2019 at 5:26 PM, regazzoni said:

Evo ovo su ti klizni lezajevi bregaste tako polako pristavi jagnje na vatrudb608987ec073d63dd4d575c6cbbd5b1.jpg
 

doniću ti ja tih ležajeva čitava kolica ako ti triba, nije bila poanta postoje li ti ležaji, nego postoje li na dotičnom motoru ;-)

Fotografija3060.jpg

Fotografija3061.jpg

Fotografija3062.jpg


ovo je od 2.0 Tdi iz Caddy-a (glava ista ko 1.9 tdi PD)

 

autofrik

benzinci se "više griju" , aluminijski blok...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znaci 
1 hidrotest glave
2 zamjena vodilica ventila
3 zamjena gumica ventila
4 slajfanje ventila
5 zamjena hidro podizaca
6 novi svi dihtunzi, usisa, izduva, glave motora
7 novi lezajevi bregaste,
8 novi sarafi bregaste
9 novi sarafi za stezanje glave
10 stepenovanje kod stezanja glave bez dotezanja nakon 1000 km
Je li ovo važi i za 1.9 TDI PD motor?

Ima li još nešto da treba da se mijenja na sve ovo?

Da polako skupljam djelove

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je li ovo važi i za 1.9 TDI PD motor?

Ima li još nešto da treba da se mijenja na sve ovo?

Da polako skupljam djelove
To sam uradio za dva 1.9 tdi motora axr 74 kW, i avf 96 kW. Nakon toga si miran. Mada majstori znaju da nesto ne treba mjemjat ako je ispravno

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

f7d9eb69a7dfe0d0ed452653fd9e5fb4.jpg I obavezno ko ti bude radio to nega pogleda ovo,dosjedi dizni u glavi.Rađeno na passatu,uzrok loseg tj katastrofalnog paljenja


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
f7d9eb69a7dfe0d0ed452653fd9e5fb4.jpg I obavezno ko ti bude radio to nega pogleda ovo,dosjedi dizni u glavi.Rađeno na passatu,uzrok loseg tj katastrofalnog paljenja


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zbog ovoga glava i ide na remont.
To sam uradio za dva 1.9 tdi motora axr 74 kW, i avf 96 kW. Nakon toga si miran. Mada majstori znaju da nesto ne treba mjemjat ako je ispravno

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Ja bih ovo sve manje-više odradio tako da sam miran.

Samo da potvrdim kataloški broj za vodilice. 037 103 419 B-EC ?
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se radi na dosjedu gdje se dizna nalazi, tokarenje ležišta i što nakon toga, kako korigirati minus u materijalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čelična piksna


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao video, dosta posla ima oko toga, koliko košta taj zahvat, radi li ga netko kod nas i ima li smisla pitati koliko bi koštala nova glava izvan ovlaštenog?

alupiksazaglavuqnjlm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam glavu posla u Zagreb,al se ne mogu sitit ko je radio,imam negdi racun,850 kn


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije problem potražiti da vidim tko je radio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=924681" timestamp="1579944654" name="" userid="359169] Pregledao video, dosta posla ima oko toga, koliko košta taj zahvat, radi li ga netko kod nas i ima li smisla pitati koliko bi koštala nova glava izvan ovlaštenog?
alupiksazaglavuqnjlm.jpg
2300e je nova glava, OEM, na jednom sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane,
samo da pitam koliko je imao motor km kad si radio glavu?

@mur3633,
nisam ni sumnjao da je jeftina, čak sam mislio i više od 2500-3000 eura. :) Jel znaš tko ih proizvodi, koja firma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na pd motoru na 480.000 km, ne bi je dirao da nije prosvirao dihtung glave :)

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, baš oni... a ništa kad dođe vrijeme bit će isto kao i drugi, buši i stavljaj piksu, nema druge.
Kako je kod tebe stanje, popravljao si dizne nedavno da li je mjereno ima li lufta oko dizni?

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao mi je majstor da stanje i nije baš najbolje i da će brzo trebati reparaciju. Izgleda da je tako i bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi rekli, problem nikad ne dolazi sam nego u kombinaciji, najbolje kad se PD dizne već daju na popravak da se izmjeri kućište i ako ima lufta da se napravi. Znam da je to veliki posao ali ovako pojedinačno još više, i ako se želi zadržati auto onda baš nema nekog izbora. Zna li netko koliko je tvornički razmak kućišta u mm?

26740300_2l6j0i.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7