7 7
hariismne

passat b5 problem dihtung glave motora?

Recommended Posts

Ništa ne diraj dok ne počne da zeza kao mene.

2015.g. Sharanu su reparirane dizne, dan danas nikakvih problema nema. Pali na po ključa bilo -10°C ili +40.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, kod mene isto pali na zub i s tim stvarno nemam problema od kupovine ama baš nikakvih, stvarno sam prezadovoljan za sada, ali dobro je znati kome se mogu obratiti kad problemi nastanu. Htio sam preventivno PD dizne dati na popravak ali sad ne znam ima li smisla samo njih odraditi pa ću još vidjeti. Koliko je km bilo na Sharanu bilo kad ste popravljali dizne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako auto ide dobro, ne dimi, radi ujednačeno ništa ne diraj jer ga niko ne može složiti više kao fabrika. Izbjegavaj gorivo na dno da ide, najbolje tu oko pola da ga držiš.

Po satu je bilo oko 165 000, ne znam sad tačno. 99% nije tačna km, jer je 2011.g. kupljen sa 105 000km, a 2003. godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote post=924714" timestamp="1580030417" name="" userid="359169] Hvala Ivane,
samo da pitam koliko je imao motor km kad si radio glavu?
@mur3633,
nisam ni sumnjao da je jeftina, čak sam mislio i više od 2500-3000 eura. Jel znaš tko ih proizvodi, koja firma?

Oko 410 000 km


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala obojci,
za dizne ću vidjet ali ionako ove godine ništa od njih pa se neću s time niti zamarati, imam poveći spisak što trebam sve odraditi a vremena malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu i isti problem ...

Pasonja mi je ima tocno godinu dana poceo puvat crijevo vode i izbijat antif. Na posudu...

I oko Bozica znaci manje od god dan idemo ponovo. Isti problem . Al da kazem sto je minjano 

Obrada glave sve osim te hidro. Novi ventili,gumice sarafi vodilice dik sve top nisat znj. 

Novi kiler,termo prekidac,termostat,posuda,cep..

Radilo cc 10ak mj.

Kako kazem oko bozica vracam sd s posla i ujutro imam sta vidit. Izbio antif. 

Crijevo tvrdo.

Prominim  u nadi da je cep. 

Ponovo i nije..opet

Novi termostat i termoprekidac opet tvrgo i izbaciva.. omg...

Co2 test nisam jos radio mislim se u sub ..

Ima li uopce svrhe.. 

Da napomenem antifriz cist ko suza... 

 

Nist drugo ,Nego oparat glavu ponovo...

Pitanje jel sj..vodena pumpa moze izazvat te simpt. Mozda.. ??? 

Hm..

 

 

 

Ili bum kupio drugi motor... vise nezzz. Lud sam 

Edited by peko_gti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi tim istim majstorima, pa reklamiraj. Kupi i nove šarafe za glavu oko 50€ su u ovlašćenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po napisanom vidim da si i prije ima simptom "tvrdih crijeva", trebalo je odraditi hidro test glave da se makne sumnja, jer ovako sve upućuje na nju. Da imam isti problem ne bih ju stavljao ponovno bez hidro testa... Ne znam, da li može biti do brtve ili do vodene, možda netko tko je imao sličan problem da ti potvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem kao on mada ja nisam stavljao nove sarafe, nakon 10 dana opet pocela crijeva tvrda, ja reklamirao, stavili su drugu glavu komplet sa stranca, od te glave su stavili sarafe ja insistirao, i takodje insistirao sam da zategnu sarafe kako ja kazem a ne kako oni rade, tacnije da zategnu po propisu kako pise na dihtung, evo da kucnem u drvo 20k sam presao nemam vise problema.

Znaci podji reklamiraj, nek urade hidrotest ili nadji glavu sa stranca i ne razmisljaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, hariismne said:

Ja sam imao isti problem kao on mada ja nisam stavljao nove sarafe, nakon 10 dana opet pocela crijeva tvrda, ja reklamirao, stavili su drugu glavu komplet sa stranca, od te glave su stavili sarafe ja insistirao, i takodje insistirao sam da zategnu sarafe kako ja kazem a ne kako oni rade, tacnije da zategnu po propisu kako pise na dihtung, evo da kucnem u drvo 20k sam presao nemam vise problema.

Znaci podji reklamiraj, nek urade hidrotest ili nadji glavu sa stranca i ne razmisljaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

narucen motor iz dDE pa di piklo da puklo

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

od pajde mi kolega drzi veliki otpat u stuttgartu ..garancija na motor.. 180000km ak laze i ja lazem.. no turbo ..

400E

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije neka pretjerana svota, isplati se uzeti i ako je ovako kako kolega kaže, kud ćeš bolje. Ideš po njega ili će ti ga netko dovesti?

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si dobro uradio, ja aam stavio glavu komplet od stranca koji je malo presao, ne razmisljas vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako:

Nakon godinu dana voznje i predjenih 25k km sve je bilo ok do prije neki dan kad sam onako posle duzeg puta provjerio crijevo koje ide prema hladnjaku i sta vidjet bilo je tvrdo i to dosta, pogledao sam antifriz cist je, pogledao sam ulje ok je nema "majoneza", onda sam danas otisao kod mehanicara da uradi co2 prije nego je trebao da uradi co2 otvorio je cep i kaze da je to sve ok, ja sam insistirao da se crijeva duvaju nakon duze voznje ali nije imalo potrebe za co2.

Onda sam malo isforsirao auto da bi naduvao crijevo otisao kod njega opet je otvorio cep od antifriza i kaze da ovo bolje ne moze bit nego sto jeste i da ne brinem.

Moguce da je to sve ok tako ali s obzirom da sam imao losa iskustva od ranije panika me neka uhvati.

E sad mozda nije dobro a mozda je sve ok, ovaj mehanicar mi je prosli put radio co2 i rekao da mi je dihtung u pitanju a da je sad isto sigurno bi mi rekao, tako da nista pratit cu situaciju.

Planiram da uzmem orginal cep za posudu jer sad imam neki topran (isto kupio nov kad sam radio glavu prvi put) ali cujem da je topran smece i da moze on da zajebava.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces radit test onda nek to bude bas kad su crijeva tvrda i odmah na prvo otvaranje cepa da se usisa taj zrak i onda prati dal se mjenja boja tekucine.  Kakav je visko....  Kad je motor vruc ventilator trebao bit tvrd za okrenut.... Mali se pali kad upalis klimu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto nece da nabije pritisak uvijek, evo juce sam ga forsirao u vece obrtaje sa namjerom da napumpa crijeva da uradim co2 ali sanse nema crijeva su meka, prije par dana sam isao na malo duzi put oko 350km kad sam se vratio bila su tvrdja, mogu da se sastave ali jace malo da se stisne..

Visko radi normalno, kad otvori termostat vrti brze ne moze da se zaustavi, klima radi normalno radi i ventilator.

Pratit cu kako se ponasa pa da vidimo.
Vodu ne gubi, antifriz je cist..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ok sa crijevima i glavom za sad, umjesto troska o glavi, castio sam ga OEM Monte Carlo '17

f6b76af435045026d830d9aecd45464a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 31. 01. 2020. at 9:29, hariismne said:

Ja sam imao isti problem kao on mada ja nisam stavljao nove sarafe, nakon 10 dana opet pocela crijeva tvrda, ja reklamirao, stavili su drugu glavu komplet sa stranca, od te glave su stavili sarafe ja insistirao, i takodje insistirao sam da zategnu sarafe kako ja kazem a ne kako oni rade, tacnije da zategnu po propisu kako pise na dihtung, evo da kucnem u drvo 20k sam presao nemam vise problema.

Znaci podji reklamiraj, nek urade hidrotest ili nadji glavu sa stranca i ne razmisljaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eto jedna neprofesionalna greska. Sarafi uvijek idu novi... na dizelima pogotovo.... I stezanje na dihtungu  je stezanje NOVIH sarafa. Jednom stegnut saraf se nesmje koristit... pri stezanju se istežu i svako sljedece ponovno stezanje nece bitz tocna kilaza a tu je i mogucnost pucanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A svi nesto tupe da danas ne mozes naci dobre sarafe sto je meni nepojmljivo, ono sonde su napustile nas solarni sustav, rakete saljemo u svemir ali novi sarafi kao eto ne valjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi žao 60€ više, samo nek se uradi kako treba. baa53fb1c8c4aa69381bef0bbc402188.jpgf0847cc1459fca4bcae95e0e66140835.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eto jedna neprofesionalna greska. Sarafi uvijek idu novi... na dizelima pogotovo.... I stezanje na dihtungu  je stezanje NOVIH sarafa. Jednom stegnut saraf se nesmje koristit... pri stezanju se istežu i svako sljedece ponovno stezanje nece bitz tocna kilaza a tu je i mogucnost pucanja...



Mislim da to nema veze sto kazes, mnogi majstori i stave nove sarafe pa opet isti problem, eto kolega par postova iznad je stavio i nove sarafe sve novo pa je bakon nekoliko km opet imao isti problem, a druga stvar takodje neko od kolega je stavio iste sarafe i nema vise problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega iznad je stavio nove vijke ali nije napravio hidrotest na glavi motora a to bi nakon vijaka trebalo biti pod broj jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7