4 4
robi64

dpfi i eko test

Recommended Posts

imam golf 6 1,6tdi 2010g. i skinut je dpf filter pa pitam da li će pošto mi sad ističe rega proći na tehničkom tj.na eko testu znači odrezan je nema ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je umjesto DPFa cijev mogli bi zezati na tehničkom, a ako je njegov "plat" tu onda prolazis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bez dpfa i kat off jos mapiran kod muhe prosao bez problema...zacrnjenje na eko testu 0.00?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bez dpfa i kat off jos mapiran kod muhe prosao bez problema...zacrnjenje na eko testu 0.00

Da zacrnjenje je i meni 0.0 ali ekotest nije ni radio e sad ne kuzim dali na euro 5 motorima ne rade ekotest ili je ovo bila slucajnost neznam jer dva puta prije toga su ga radili....

Baš me zanima dali će od 1.1.2019 stvarno uvesti Obd spajanje na vozila...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javit ću vam što će biti nakon 1.1.2019. :-) Imam taman tehnički početkom 1. mjeseca, a EGR i DPF su dolje već mjesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podjeli s nama ostalima koji muku mučimo s regeneracijama u gradskoj vožnji.

Vjerujem da je auto drugačiji za voziti kada se to skine dolje...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tehnickom ce prolazit normalno, prije par dana sam pricao sa tipom koji radi na tehnickom i kaze da za koju godinu i kod nas doci radari ili skeneri (mobilni) koji ce mjeriti emisije valjda plinova. Kaze mi da je bio u njemackoj i da te bez problema stave kraj ceste i vrse pregled s tim 'radarom'. Navodno se vidi jel imas dpf i koliko se plinova pusta vani

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Edited by romano010

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlučio sam se za ovaj potez jer me počeo zezati EGR za kojeg su mi rekli u ovlaštenom 5000kn. Sa DPF-om još nisam imao problema, ali sam se ipak odlučio na EGR + DPF off i mapiranje.
Nešto je drugačiji za voziti nego ranije, najviše se osjeti kod međuubrzanja i na otvorenoj cesti i autoputu gdje nekako lakše savladava brzinu od recimo 130kmh. Nisam osjetio da nešto drugačije i jače smrdi kada stoji u leru u odnosu dok je DPF bio gore što sam imao prilike u par navrata čuti. Zacrnjenja onako od oka nema, a potrošnja je možda malo i pala za nekih 0.2 - 0.3l po tanku. Sad mi se kreče oko 5.7-5.8l dok je ranije bila 6.0-6.1l.

Za sada sam zadovoljan, a u 1. mjesecu ću vidjeti kako će proči tehnički.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratim..

 

tko ti je vadio dpf i koliko si platio? Kakav remap si radio, samo dpf i egr off ili i tuning? Ja mislim kod muhe raditi remap..

Ne mislim tunirati..

Gle brdo auta ima to skinuto, tak da mislim da bude se prolazilo..

ja sam cuo da budu rigorozni na autima mladjim od 5 godina, a na starima se to ne isplati mijenjati.. znaju da ak auto ima 250000 km da je to sve vec zastopano. Tak da il mozes spresati auto do 8000€ ili ga voziti bez dof i egr..

A sad cestovne ophodnje komu eu mozda budu haltali one koji dime crno ko vrag a ima ih kolko hoces.. ali tko zna kad.. nek prvo suzbiju serijske ubojice na cestama.. lakomza plinove.. plinova ima svuda. Kad krava prdne izbaci puno metana.

Najveca zagadjenja su teska industrija i industrija hrane. Vlakovi, brodovi, transport, elektrane itd.. Ali okomili se na vozace auta jer im je to najlakse.. svasta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrađeno kod Muhe, egr + dpf off i remap sa 140 na 175ks i 390Nm.

A tko ti je vadio dpf van? Znam da Muha to ne radi.. samo software..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tko ti je vadio dpf van? Znam da Muha to ne radi.. samo software..

Tamo gdje on radi se nalazi i radiona sa serviserima koji taj dio odrađuju. Jednostavno pošalješ upit, pitaš što te zanima i tražiš ponudu, pa će ti oni odgovoriti što, kako i koliko sve to košta. Mislim da je to najjednostavnija opcija za tebe, ali se prvo moraš dogovoriti sam sa sobom da li ćeš ići u taj zahvat ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo gdje on radi se nalazi i radiona sa serviserima koji taj dio odrađuju. Jednostavno pošalješ upit, pitaš što te zanima i tražiš ponudu, pa će ti oni odgovoriti što, kako i koliko sve to košta. Mislim da je to najjednostavnija opcija za tebe, ali se prvo moraš dogovoriti sam sa sobom da li ćeš ići u taj zahvat ili ne.

 

zahvat ko zahvat je jednostavan, košta oko 200€.. nije to sad neznam kaj.. sad se postavljaju moralne ili zakonske dileme, hoćeš li proći tehnički, koliko će vrijediti auto za 3 godine, itd?

hoće li biti odjednom samo auto za dijelove? ili će prolaziti ekotest i voziti se dok se ne raspadne ko recimo susjedov fiat punto dizel koji ima euro 1 iz 1994. normalno prolazi tehnički i danas lol.

apsurd je današnjeg svijeta da se sve okrene za 180 stupnjeva u samo možda 2 godine..

bum vidio al 99% je to to jer je zapunjen a i egr ima oslabljen protok (nije stvar u ventilu nego vjerojatno nagomilana garež po sustavu.)

radi on regeneraciju, po gradu na 200km na otvorenoj na 350-400km ovisi kak ga vozim ali kad zahladi to će biti puno teže..

teže će se ugrijati i sve ostalo, tak da nebih volio zime provoditi vozikajući se bezveze i kuriti gorivo i čađu po kvartu..

to po meni nema smisla.. cijeli taj volkswagnov lažirani euro 5 nema smisla.. čista glupost.

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako znate kada radi regeneraciju? Na passatu 1.6 tdi iz 2013 nema nikakav simbol.. kako da skuzim da li se i kada regenerira? Kako da provjerim da li ga uopce imam, da ga nije bivski vlasnik izvadio?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

zahvat ko zahvat je jednostavan, košta oko 200€.. nije to sad neznam kaj.. sad se postavljaju moralne ili zakonske dileme, hoćeš li proći tehnički, koliko će vrijediti auto za 3 godine, itd?

hoće li biti odjednom samo auto za dijelove? ili će prolaziti ekotest i voziti se dok se ne raspadne ko recimo susjedov fiat punto dizel koji ima euro 1 iz 1994. normalno prolazi tehnički i danas lol.

apsurd je današnjeg svijeta da se sve okrene za 180 stupnjeva u samo možda 2 godine..

bum vidio al 99% je to to jer je zapunjen a i egr ima oslabljen protok (nije stvar u ventilu nego vjerojatno nagomilana garež po sustavu.)

radi on regeneraciju, po gradu na 200km na otvorenoj na 350-400km ovisi kak ga vozim ali kad zahladi to će biti puno teže..

teže će se ugrijati i sve ostalo, tak da nebih volio zime provoditi vozikajući se bezveze i kuriti gorivo i čađu po kvartu..

to po meni nema smisla.. cijeli taj volkswagnov lažirani euro 5 nema smisla.. čista glupost.

Kupiš novi DPF i mir ili vozilo na benzin.... Tada ne bude moralnih i zakonskih dilema. Svi koji kupuju diesel moraju biti svijesni ''problema'' koji dolazi s njim. Ne samo gledat koliko ks ima, dal su felge 18/19 ili 20 '' itd. Nema tu previše filozofije....sve je jasno ko dan. Zato polako dieseli su prošlost , pogotovo sada kada novi benzinci troše u rangu diesela. Još kad usporediš održavanje diesel je lagano OUT, pogotovo ako ga nisi spreman održavat kako ''bog zapovijeda'' Nego kako to već biva ( ne samo kod nas ) da se kreće s vađenjem svega i svačega.... I ja samo vozio donedavno VW, nisam zamblindirao EGR kao što to radi 99% drugih, nego kupio novi i mir. Jbga, očito sam idiot koji ima love na ''bacanje'' ( ne ..nemam love na bacanje, al imam morala :lol2 )

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako znate kada radi regeneraciju? Na passatu 1.6 tdi iz 2013 nema nikakav simbol.. kako da skuzim da li se i kada regenerira? Kako da provjerim da li ga uopce imam, da ga nije bivski vlasnik izvadio?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

a koliko imaš km? to se pročita nekim obd2 skenerom..

može i sam mobilnom aplikacijom..

inače kad regenerira temperatura ulja je iznad 70, dpf-a iznad 500 stupnjeva sa vremena na vrijeme i auto sam od sebe radi na povišenim okretajima.. malo jače dimi otraga i trenutna potrošnja skoči duplo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam onaj programčić Torque ali mislim da mi ne daje podatke o dpf-u..iako bi trebao. Auto ima 130000km

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako znate kada radi regeneraciju? Na passatu 1.6 tdi iz 2013 nema nikakav simbol.. kako da skuzim da li se i kada regenerira? Kako da provjerim da li ga uopce imam, da ga nije bivski vlasnik izvadio?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Nema tu simbola, kada ti na radnoj temperaturi digne okretaje na 1000 onda ti je regeneracija i cujes po drukcijem zvuku motora, ako prekines onda radi ventilator i kod ponovnog nastavka voznje sam dize temp. motora da pokrene regeneraciju. A kada se upali lampica onda je vec pun filter. znaci kad ti digne okretaje na 1000, jedino po zimi kada je hladno on odmah digne okretaje na 1000 radi zagrijavanja tako da nemisliš da ti je po zimi svaki put regeneracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam onaj programčić Torque ali mislim da mi ne daje podatke o dpf-u..iako bi trebao. Auto ima 130000km

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

imaš free i paid app za android VAG DPF.. paše na većinu obd2 konektora..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applagapp.vagdpf_free&hl=hr

 

soot mass (masa čađe) varira od 5-24 grama, na 24 grama se pali lampica..

čim dođe do 22 grama počinje aktivnu i radi ju dok ne spustu na 5 grama cca.. ili dok ju ne prekineš.. puno prekidanja i nesvjesnost prisutnosti tog ajmo reć problema sa loše rješenim ekološkim sustavom na VAG vozilima, (navodno ford i renault rade da ni neznaš).. ako često prekineš regeneraciju životni vijek filtera se smanjuje.. jer svaki put on se grije na skoro 600 stupnjeva i onda hladi. sad zamisli zimi je vani na -5-6 stipnjeva i grije se na 600 i tako redom.. nekad čak pukne filter iznutra a nekad se i pregrije i rastopi, ako senzor temperature krepa mislim da auto prelazi u safe mode, može se zagrijati na 800 i 1000 stupnjeva, usijati dpf i rastopiti, bio neki dan golf u požaru, zbog dpf-a, rekao bih da se on rastopio i planuo cijeli auto..

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš novi DPF i mir ili vozilo na benzin.... Tada ne bude moralnih i zakonskih dilema. Svi koji kupuju diesel moraju biti svijesni ''problema'' koji dolazi s njim. Ne samo gledat koliko ks ima, dal su felge 18/19 ili 20 '' itd. Nema tu previše filozofije....sve je jasno ko dan. Zato polako dieseli su prošlost , pogotovo sada kada novi benzinci troše u rangu diesela. Još kad usporediš održavanje diesel je lagano OUT, pogotovo ako ga nisi spreman održavat kako ''bog zapovijeda'' Nego kako to već biva ( ne samo kod nas ) da se kreće s vađenjem svega i svačega.... I ja samo vozio donedavno VW, nisam zamblindirao EGR kao što to radi 99% drugih, nego kupio novi i mir. Jbga, očito sam idiot koji ima love na ''bacanje'' ( ne ..nemam love na bacanje, al imam morala :lol2 )

Bio dizel out ili ne, ulaganje u auto sa 250000 km koji je star npr 10 godina, neki audi sa full opremom ili wv touareg 4x4 koji je kostao pola milijuna kuna ili vise, predvidjen da ide pola milijuna km, tesko je reci da je za smece bez tog filtera. Pogotovo jer su ionako eko testovi lazirani.

Zamjenski dpf ne valja. Original je preskup. 20000kn i vise. Novi egr nije 600 kn ko na golfu 5 nego 1000+ eura plus svi senzori, montaza i ciscenje svih kanala, usisne grane od garezi kosta ko 1/3 auta.

To se ne isplati. Zar ce hrvatska bacati pod prese full luksuzne aute koji mogu napraviti pola milijuna km zbog u startu lose osmisljenog recirkulacijskog sustava? I sustava ponovne obrade ispuha jer se auto mora voziti po autocesti? Sto ako vozis autocestama i otvorenim putevima i dogodi se nesto po zimi na skijanju, lavina npr da moras 2 dana sjediti u autu? Da stojis na mjestu zbog neke katastrofe a vani -20. Regeneracija se nebi odvijala neg bu cloggao i egr i dpf. I imas stetu od 3000€.

Jednostavno prolupana tehnologija.. profuckana. A ljudima auti prodati, novci pokradeni. Amerima su sve aute otkupili, od 2009-2015. Koji god su imali dpf. U europi forsiraju najjadnije zemlje da sve mora biti po normama..

izumiru zivotinjske vrste i biljne a da nebi dizel u automobilima..

A sto je s industrijom, brodovima, zeljeznicom, avionima, kamionima raketama. Sve to zagadjuje prirodu vise od svih auta na svijetu. I elektro auti zagadjuju.. struja se dobiva iz termo i nuklearnih elektrana. baterije su otrovne. to je sve farsa.. LAŽ. kojom politicari i ostali drze ljude u poluistinama i zabludama daleko od istine. I otimaju novac. Garantiram ovaj svijet je ovisan o nafti i dok god ima nafte, zemlja ce ce zagadjivati, negdje manje negdje vise ali nece prestati zagadjivanje. I kad nebude nafte stat ce sve, promet, industrija svega, hrane, svega. Sve ce postati preskupo bit ce najveca kriza i eto treceg svjetskog rata.. otvori oci. Nije svijet samo hrvatska, srbija i bosna i vw.. kinezi i indijci koji najvise zagadjuju su polovica svjetskog stanovnistva.. europa je mala. End.

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpis od A do Ž, sve istinito napisano

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Edited by romano010

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio dizel out ili ne, ulaganje u auto sa 250000 km koji je star npr 10 godina, neki audi sa full opremom ili wv touareg 4x4 koji je kostao pola milijuna kuna ili vise, predvidjen da ide pola milijuna km, tesko je reci da je za smece bez tog filtera. Pogotovo jer su ionako eko testovi lazirani.

Zamjenski dpf ne valja. Original je preskup. 20000kn i vise. Novi egr nije 600 kn ko na golfu 5 nego 1000+ eura plus svi senzori, montaza i ciscenje svih kanala, usisne grane od garezi kosta ko 1/3 auta.

To se ne isplati. Zar ce hrvatska bacati pod prese full luksuzne aute koji mogu napraviti pola milijuna km zbog u startu lose osmisljenog recirkulacijskog sustava? I sustava ponovne obrade ispuha jer se auto mora voziti po autocesti? Sto ako vozis autocestama i otvorenim putevima i dogodi se nesto po zimi na skijanju, lavina npr da moras 2 dana sjediti u autu? Da stojis na mjestu zbog neke katastrofe a vani -20. Regeneracija se nebi odvijala neg bu cloggao i egr i dpf. I imas stetu od 3000€.

Jednostavno prolupana tehnologija.. profuckana. A ljudima auti prodati, novci pokradeni. Amerima su sve aute otkupili, od 2009-2015. Koji god su imali dpf. U europi forsiraju najjadnije zemlje da sve mora biti po normama..

izumiru zivotinjske vrste i biljne a da nebi dizel u automobilima..

A sto je s industrijom, brodovima, zeljeznicom, avionima, kamionima raketama. Sve to zagadjuje prirodu vise od svih auta na svijetu. I elektro auti zagadjuju.. struja se dobiva iz termo i nuklearnih elektrana. baterije su otrovne. to je sve farsa.. LAŽ. kojom politicari i ostali drze ljude u poluistinama i zabludama daleko od istine. I otimaju novac. Garantiram ovaj svijet je ovisan o nafti i dok god ima nafte, zemlja ce ce zagadjivati, negdje manje negdje vise ali nece prestati zagadjivanje. I kad nebude nafte stat ce sve, promet, industrija svega, hrane, svega. Sve ce postati preskupo bit ce najveca kriza i eto treceg svjetskog rata.. otvori oci. Nije svijet samo hrvatska, srbija i bosna i vw.. kinezi i indijci koji najvise zagadjuju su polovica svjetskog stanovnistva.. europa je mala. End.

U ovom slučaju sam mislio na G6, 3500kn platio u ovlaštenom :) Daleko od tvojih 1000€ +, isto tako DPF novi OEM 10k-12k dobio ponudu od ovlaštenog. U ovom trenuntku vozim drugu marku nebitnu za ova slučaj , ali isto cijena 12k u ovlaštenom za DPF. Predugo sam vozio VW da bi opet uzeaonjega i to još diesel, benzin da , ali diesel više nikad.....

Realno je da su dieseli počeli biti out i svi takvi ( pogotovo starija godišta ) završavaju kod nas ili u istočnijim zemljama.

U Njemačkoj se masovno prelazi na benzince ( ipak su najveći i diktiraju sve ), pošto imam dosta rodbine vani, ni jedan trenutno ne vozi diesel..... trenutna razlika u cijeni između D i B ti isto sve govori ( ok, tu su i teretnaa vozila koja koriste diesel , ali svejedno...

Nemoj biti ''ovca'' ako ti smeta dpf i kupnja istog i drugi put , pa opet kukat zbog regeneracije, zaštopanog DPF-a, EGR, cijevi punih gareži itd.....

Jbga, kupnjom diesela pristaješ na sve to, nitko te nije prislio na to. ne ugrađuje se DPF od jučer pa da je to novost i da si se slučajno zeznuo.....

Kažeš nije svijet samo HR itd... pa treba odknekud i počet jer zagađenja će uvijek biti s ove ili one strane, ali bar netko radi na tome....jest da to poskupljuje sve živo i neživo, al trenutno je tako....

 

Evo samo jedan minorni podatak( stvarno je minorni za D tržište ) jedna firma uvezla je iz Ceske u jednom mjesecu 218 novih Škoda ( nedavno ). Znaš li koliko je od tih bilo benzinaca? Ravnih 0 :)

I pitam ga ja koliko je cca omjer sada u prvih 10. mjeseci što se tiče uvoza njegove firme benzinaca i diesela u D, kaže da brojka nije vrijedna spomena što se tiče diesela :)

 

Pa ja gledam te bugare, rumunje što mi prolaze pred nosom, svi voze neke ''kršine'' u svoje zemlje, 2-3 auta ''nakrka'' u Njemačkoj ili francuskoj i gas....

A mi se tako volimo uspređivat s njemačkom i sličnim naprednijim zemljama, ali očito samo po onom što nam odgovara....

 

Nemam ja ništa protiv da se auti voze i sa 500k na satu, dapace ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek hrvatska ko njemacka da poticaj ljudima od 50000 kn pa cu i ja dodati 70000 i kupiti novog, modernog turbobenzinca a svog 6 godina bas tog njemackog usranog dizelgejt "STAROG" TDI-ja spresati. Licemjeri nevjerojatni.

Da 6 godina u drzavi u kojoj je prosjek starosti 13 godina. Dakle kojekakve krsine voze. Nek se drzava rijesi tih krampova koji imaju celave gume, nemaju abs ni nista neg samo servo volan mozda. To su opasna i losa vozila. a onda kad se pomladi vozni park i ove grozne tdi-je bez dpf zabraniti na cesti.. godisnje gine najvise ljudi u hr prometu osim bugarske.. zbog dpf off?

Ne naravno..

Nedavno bio u Darmstadt-u

Njihova kultura, imucnost, razvoj i promet te sve ostalo je kao svemirski brod prema nasoj drzavici koja glumata demokraciju i prosperitet. To nema veze jedno s drugim. Ko sljiva i lubenica. Bespredmetno, bez raspravno. Cista bijeda..

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4