4 4
robi64

dpfi i eko test

Recommended Posts

Gdje si ti naao poticaj od 50000kn u Njemačkoj. Ajde podijeli da i ja uzmem novi auto kada sam već u Njemačkoj.

 

Gledaj kod nas bi bio baka i vozio Tourega, ako se pojavis u golfu ili nedaj bože polu onda ti se birtija smije i jo ti možda i plate piće... U Hrvatskoj je normalno da ili zaguzis u dugovima ili u kreditima da vozis super auto iznad svojih mogućnosti, a nekada čak i potreba. Ovo nitko ne može osporiti. Ako dio auta se pokvari koji je jako skup većina će ga maknuti to je i dalje skupo ali jeftinije i super. javna je tajna da je dizel za autoput i dugačke relacije a da je za ostalo, pa i za to benzinac. I da Hrvati su takav narod to je benzinac to troi 32l na 5m samo ako ga pogleda a dizela sipa sam gorivo u rezervoar.

 

Meni kada sam prole godine uzeo Aurisa hibrida hrpa naih ljudi pitala zato nisam za te novce uzeo Audija ili BMW starog godinu ili 2. Imao bi auto...

 

A sa druge strane njemačka je očistila svoj zrak. Ba sam u četvrtak bio u Frankfurtu i mogu reći puno čiće nego prole godine u slično doba. Prole godine sam proveo 3 mjeseca u skoro centru Frankfurta. Ako netko zna jako blizu Palmengarten. Sada sam bio opet u tom krugu i ugodnije je, ali smog se i dalje vidi. Eko autobilima se želi maknuti zagađenje iz bogatih država i prebaciti u jeftinije gdje to vie nije moj problem. Barem u slijedećih par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svejedno.. hrvatska je cista zemlja. Morali bi imati 20 milijuna auta da se nesto onecisti a ima mislim kolko milijun i pol? A njemacka ima 55 milijuna auta.. to je 40 puta vise od hr.

Guraju nam njemacke norme a standard 4x losiji.. kud to vodi? Opet na tramvaj i bus?

Ili aveo 800 ccm benzinac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to, tramvaj ili bus. Ja ne kužim taj misao idem autom a imam odličan i možda jeftiniji javni prijevoz. Recimo u Frankfurtu se rade vozim javnim prijevozom. Mannheim isto tako. U Londonu nebi sjeo za volan nikada. Ne to je kriva strana. Zadnji put kada sam bio autom u Frankfurtu, tjedna u srijedu sat i pol do Frankfurta i onda 30min traži parking. Užas. U Mannheimu ista stvar. Javni prijevoz je tako koncipiran da je brži i jeftiniji. U Londonu u garaži sat parkiranja 11+ funti. Karta za bus 1.5 funte i Max 3 dnevno naplate a vozis se koliko hoće. Javni prijevoz na zapadu je način kako treba ići. Auto je kada ne može javni prijevozom.

 

Mislim da bi puno naih ljudi trebalo isprobati u tramvaj i bus gdje funkcionira i pokuati do dovesti u Hrvatsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razina kvalitete javnog prijevoza izmedju zg i nekog zapadnog grada je nemjerljiva. Osim novih tramvaja i buseva, sve je isto ko prije 50 godina.. iste trase, cak puno sporije jer se preplecu pruge i prometnice sa autima, biciklistima i pjesacima. Sve u isti đumbus. Ako u spici ides sa istoka na zapad ili sjever - jug, sat i pol ti ne gine. U najboljem slucaju. Tramvaji dugo stoje u guzvi. Sve stoji.. kompletan promet.

podzemna da. To je javni prijevoz.. u stuttgartu prosli cijeli grad, sve trase za 3 sata.. da obidjes sve tramvajske trase u zg trebalo bi ti 3 dana..

Javni prijevoz u zg je teska bijeda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel mjenjao neko taj dpf? nakon kolko tisuca km on rikne? jel ima kakva alternativa da ga se ne makne, a da se ne daje kako tu pisete po 12 tisuca kn?

Edited by D1N0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na polu 6r 1.6 tdi 90 ks s kojim radim u autoskoli je orginal jos dpf. Cisti ga svakih cca 500km a cijev auspuha bez trunke crnoga. Sad ima 289000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na polu 6r 1.6 tdi 90 ks s kojim radim u autoskoli je orginal jos dpf. Cisti ga svakih cca 500km a cijev auspuha bez trunke crnoga. Sad ima 289000 km

Naravno da šljaka još kada auto ne gasiš cijeli dan poblem je kratka relacija i pali gasi stalno a motor hladan...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve tocno sto pise, neki dan bio kamionom na redovnom i kartica sve pise od pocetka do kraja, s tim da redovni na kamionu je od nekih 1.5 sat traje. triputa je isao karticu provjeravati prije nego zakljuci

i jos mi je kolega rekao da od 1.12 2019 spajaju se na obd.

Edited by jooka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sta to znaci, jel spajaju obd i gledaju greske ili rade eko-test? Sta onda sa vadenjem DPF-a?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sta to znaci, jel spajaju obd i gledaju greske ili rade eko-test? Sta onda sa vadenjem DPF-a?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko sam skuzio gledaju greke ali mislim da neće gledati dpf egr i to ti ja znam drugo. Zasada

Share this post


Link to post
Share on other sites

0fcf395faa3f52250e0e44e4eb58e322.jpg

 

Danas mi je odradio regeneraciju pa sam se malo duze vozio i to je odradio po gradu, kroz gradsku guzvu.

Jesu ovi podatci ok?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4